Slafkovského nebezpečný faul. Súper vypľúval krv, Slováka vylúčili do konca

Juraj Slafkovský v drese Montreal Canadiens.
Juraj Slafkovský v drese Montreal Canadiens. (Autor: SPORTNET - SÉBASTIEN GERVAIS)
Oh my Hockey|9. nov 2022 o 06:33

Bodovali Tomáš Tatar a Adam Ružička.

NEW YORK. Útočník Juraj Slafkovský nedohral nočné stretnutie medzi Montrealom a Detroitom. Aréna ho vybučala, keď sa po nebezpečnom faule musel predčasne porúčať z ľadu.

V 55. minúte za stavu 2:2 v strednom pásme narazil zozadu na mantinel Matta Luffa. Súperovi dal príležitosť skórovať a streliť víťazný gól, na jeho šťastie sa tak nestalo a Habs vyhrali 3:2 po nájazdoch.

Luff bol po strete s mantinelom viditeľne otrasený. Z úst vypľúval krv. Len zhruba týždeň predtým mu šestnástimi stehmi zašili tvár, keďže ho pri blokovaní strely trafil puk do tváre a vybil mu niekoľko zubov.

Slafkovský odohral 10 minút a 33 sekúnd, raz vystrelil na bránku a do štatistík si pripísal 15 trestných minút. Na zákrok si pravdepodobne posvieti disciplinárna komisia, ktorá mu môže udeliť dodatočný trest či pokutu.

Tréner Detroitu Derek Lalonde nevedel detailne opísať zranenie či dĺžku rekonvalescencie. Povedal však: "Hráč bol vážne zranený a trest bol oprávnený." Naznačil, že by Luff mohol vynechať až niekoľko týždňov.

Slovenský súboj priniesol body

New Jersey Devils potvrdili výbornú formu aj proti Calgary Flames. Vyhrali 3:2, pričom na prvý aj posledný gól asistoval forvard Tomáš Tatar.

Celkovo na ľade strávil 14 minút a 14 sekúnd, ku gólovým prihrávkam pridal a jeden bodyček.

Prekvapivo veľa odohral aj Adam Ružička. Pre toho to bol len druhý štart v drese "plameňov" v sezóne. Bol súčasťou prvého útoku s Lindholmom a Toffolim.

Premiérovo v sezóne bodoval. Odohral 15 minút a 43 sekúnd, zaknihoval asistenciu, raz vystrelil na bránu a dva razy bodyčekoval.

Štvrtým krajanom v nočných stretnutiach bol Erik Černák. Tampa Bay podľahla Edmontonu pomerom 2:3, slovenský bek odohral 19 minút a 26 sekúnd, raz vystrelil na bránku, zablokoval päť striel a rozdal dva bodyčeky.

NHL - základná časť - 9. november:

Buffalo - Arizona 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 15. T. Thompson (Dahlin, Quinn) – 1. Crouse (Maccelli), 18. Maccelli (Välimäki, Hayton), 43. O'Brien (Moser, Keller), 58. Keller (O'Brien, Boyd)

Brankári: Comrie 20/23 - Vejmelka 32/33

Detroit - Montreal 2:3 sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Czarnik (Kubalík, Copp), 51. Raymond (P. Suter, Larkin) – 6. Hoffman (Gallagher, Harris), 20. Hoffman (Gallagher, Dvorak), rozh. náj. Suzuki

Brankári: Husso 31/33 - Allen 41/43

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 10 minút a 33 sekúnd, raz vystrelil na bránku a bol vylúčený do konca zápasu, za čo si do štatistík pripísal 15 trestných minút/

New Jersey - Calgary 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 26. Graves (Hischier, Tatar), 37. Hamilton (Zetterlund, Bratt), 52. Hischier (Hamilton, Tatar) – 12. Kadri (Andersson, E. Lindholm), 46. Toffoli (Andersson, Ružička)

Brankári: Vaněček 33/35 - Markström 17/20

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 14 sekúnd, zaznamenal dve asistencie a jeden bodyček/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 15 minút a 43 sekúnd, zaknihoval asistenciu, raz vystrelil na bránu a dva razy bodyčekoval/

NY Rangers - NY Islanders 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Góly: 12. Chytil (K. Miller, Fox), 21. Kreider (Panarin, Trocheck), 34. Trocheck (Panarin, Zibanejad) – 7. Palmieri (Parise, Pulock), 41. Pelech (Palmieri, Parise), 53. Nelson (Dobson, Barzal), 55. Lee (Romanov)

Brankári: Šesťorkin 22/26 - Varlamov 37/40

Ottawa - Vancouver 4:6 (2:1, 0:1, 2:4)

Góly: 1. Batherson (DeBrincat, Bernard-Docker), 20. Hamonic (Stützle), 55. Stützle (DeBrincat), 58. Giroux (Sanderson) – 20. Horvat (Bear, Rathbone), 34. Michejev (Q. Hughes, E. Pettersson), 42. Horvat (Garland), 49. Boeser (Ekman-Larsson, Garland), 55. Studnicka, 60. E. Pettersson (J. Miller)

Brankári: Talbot 22/27 - Martin 37/41

Toronto - Vegas 3:4 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 6. Liljegren (Rielly, Aston-Reese), 34. Marner (Matthews, Sandin), 37. Liljegren (Marner, Rielly) – 1. N. Roy (W. Carrier), 18. Eichel (Ma. Stone, Stephenson), 52. Re. Smith (W. Karlsson, McNabb), 61. Re. Smith (Theodore, W. Karlsson)

Brankári: Källgren 16/20 - Thompson 28/31

Philadelphia - St. Louis 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 31. Allison (Provorov, Farabee), 37. Konecny (Tippett, Hayes), 40. Cates N. (Sanheim, Laughton), 47. Sedlák (Seeler, Cates N.), 60. Tippett (Konecny) – 46. O'Reilly (Barbašev, Leddy)

Brankári: Sandström 27/28 - Greiss 30/35

Tampa Bay - Edmonton 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 10. Hagel (Kučerov, Point), 41. Killorn (Perbix, Point) – 8. Foegele (R. McLeod), 23. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 25. Draisaitl (McDavid)

Brankári: Vasilevskij 26/29 - Campbell 35/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 26 sekúnd, raz vystrelil na bránku, zablokoval päť striel a rozdal dva bodyčeky/

Winnipeg - Dallas 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Góly: 24. Scheifele (Appleton, Connor), 25. Dubois (Perfetti, Wheeler), 27. Scheifele (Connor, Appleton), 39. Mäenalanen (Pionk, Morrissey), 58. Appleton (Lowry, Connor) – 24. J. Robertson (Hintz)

Brankári: Hellebuyck 21/22 - Wedgewood 28/32

Seattle - Nashville 5:1 (4:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Eberle (Burakovsky, Bjorkstrand), 8. Borgen (Burakovsky, Geekie), 16. Burakovsky (Wennberg), 17. Eberle, 59. Tanev - 31. Forsberg

Brankári: Jones 24/25 - Saros 2/6, Lankinen 13/13

Los Angeles - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 54. Vilardi (Kopitar, Doughty)

Brankári: Quick 21/21 - Fleury 29/30

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského nebezpečný faul. Súper vypľúval krv, Slováka vylúčili do konca