Evander Kane s prerezaným zápästím trieli na striedačku.
Evander Kane s prerezaným zápästím trieli na striedačku. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|9. nov 2022 o 07:54

Zápas medzi Tampou Bay a Edmontonom poznačil nepríjemný incident.

TAMPA BAY. Na stretnutie Tampy Bay a Edmontonu nebude mať príjemné spomienky útočník hostí Evander Kane. Zápas predčasne opustil s hrozivo vyzerajúcim zranením.

Písala sa 24. minúta duelu, keď bol Kane neďaleko mantinelu súperovým pričinením zložený na ľad. Nad ním sa o pár sekúnd odohral súboj o puk.

Kane stále ležal na zemi, keď sa jeho ruka dostala do kolízie s korčuľou Pata Maroona. Zakrátko sa útočník postavil z ľadu a kričiac upaľoval na striedačku.

Okamžite smeroval do útrob šatne a rozhodcovia pozastavili hru. Zápästie mal hlboko prerezané a musel ísť do nemocnice.

Klub neskôr na sociálnych sieťach informoval, že je v stabilizovanom stave. Absolvoval operáciu.

Predtým, ako opustil duel, stihol odohral necelých osem minút, raz vystreliť a pripísať si bodyček. Jeho tím napokon duel doviedol do víťazného konca pomerom 3:2.

Domov»Hokej»NHL»Horor v Tampe. Kaneovi prerezali korčuľou zápästie, kričal od bolesti