Bol to ofsajd? Gól Makara rozhodcovia nečakane uznali

Cale Makar.
Cale Makar.
Oh my Hockey|1. jún 2022 o 06:38

Rozhodcovia si boli situáciu prezrieť na videu.

DENVER. Gól Calea Makara v 20. minúte prvého zápasu konferenčného finále medzi Coloradom a Edmontonom poslal Avalanche do vedenia 3:2 krátko pred koncom prvej tretiny.

Na prvý pohľad sa však zdalo, že nebude platiť a do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu. Ako ukazovali spomalené zábery, keď Makar prešiel s pukom modrú čiaru, v útoku sa ešte nachádzal Valerij Ničuškin. Gól teda pre ofsajd nemal platiť.

Rozhodcovia ho napokon uznali. S vysvetlením prišiel vo vysielaní stanice Sportsnet Elliotte Friedman.

Známy insider tvrdí, že gól platil preto, lebo arbitri veria, že Makar síce poslal puk do pásma ešte predtým, než z neho stihol vyjsť Ničuškin, ale zmocnil sa ho až v momente, keď bol jeho spoluhráč von. Nešlo teda o postavenie mimo hry.

"Napísal som dvom videorozhodcom a obaja s týmto rozhodnutím súhlasili. Ak by mali k dispozícii naše zábery, gól by uznali," dodáva Friedman.

Avalanche napokon vyhrali prvý zápas série pomerom 8:6.