Slafkovský je krok od finále. Hokejisti Turku si vybojovali mečbal

Sportnet|13. apr 2022 o 19:54 (aktualizované 13. apr 2022 o 20:11)

Vedú 3:1 na zápasy.

Liiga - semifinále play off, 4. zápas

TPS Turku - Ilves Tampere 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 47. Parssinen (Rafkin, Nurmi), 51. Pyyhtia (Parssinen, Nurmi), 59. Nurmi (Pyyhtia)

/Juraj Slafkovský (Turku) odohral 14:10 min. a raz vystrelil na bránu/

/stav série: 3:1/

TURKU. Hokejisti TPS Turku sú už iba krok od postupu do finále fínskej najvyššej súťaže.

V stredu zvíťazili v štvrtom stretnutí semifinále nad Ilvesom Tampere 3:0 na domácom ľade a v sérii na štyri víťazné stretnutia vedú 3:1 na zápasy.

V zápase padali góly iba v tretej tretine. Najskôr v 47. minúte skóroval Parssinen, potom v 51. pridal druhý gól Pyyhtia. Víťazstvo Turku do prázdnej brány poistil v 59. minúte Nurmi.

V drese domácich sa predstavil aj slovenský útočník Juraj Slafkovský, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Slafkovský je krok od finále. Hokejisti Turku si vybojovali mečbal