NHL: Slovenský súboj víťazne pre Nemca, Černák zápas nedohral

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils: ONLINE prenos zo zápasu NHL.
Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils: ONLINE prenos zo zápasu NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. jan 2024 o 22:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu NHL: Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils.

TAMPA. Hokejisti tímov Tampa Bay Lightning a New Jersey Devils dnes hrali prvý z troch vzájomných zápasov v rámci základnej časti NHL.

Tento zápas bol zaujímavý aj z pohľadu slovenských fanúšikov, na strane domácich nastúpil Erik Černák a v zostave hostí nechýbal Šimon Nemec.

Kde sledovať NHL v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Obaja slovenskí obrancovia boli písaní v druhých obranných pároch - Černák s Calvinom de Haanom a Nemec po boku Brendana Smitha.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils dnes (hokej, NHL, Erik Černák, Šimon Nemec, výsledky, piatok, NAŽIVO)

NHL  2023/2024
12.01.2024 o 01:00
Tampa Bay
4:3
(2:1, 1:1, 0:1, 1:0)
61' minúta
Ukončený
NJ Devils
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Glendening (Perbix, Watson), 19. Glendening, 31. Point (Kučerov, Perbix), 62. D. Raddysh (Kučerov, Vasilevskij) – 8. Mercer (Haula, C. Miller), 37. Bratt (Marino, Toffoli), 44. Bastian. Rozhodca: South, Chmielewski – Nansen, Galloway. Diváci: 19 092.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Slováci v zápase:

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účasť, 1 zablokovaná strela, 1 bodyček, 7:58 čas na ľade (zranil sa, po prvej tretine nehral)

Šimon Nemec (NJD) – 0+0, -1 účasť, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 1 strela mimo bránku, 16:24 čas na ľade (1:37 v presilovkách; 1:10 v oslabeniach)
1. hviezda zápasu – Darren Raddysh (TBL)
2. hviezda zápasu – Luke Glendening (TBL)
3. hviezda zápasu – Jesper Bratt (NJD)
Tampa porazila New Jersey 4:3 po predĺžení, v ňom rozhodol obranca Darren Raddysh.
61:52
Koniec zápasu.
61:52
61:52
goalTampa dala gól! Manévre Nikitu Kučerova v útočnom pásme boli pre hráčov Devils už príliš, genialitu svojho spoluhráča využil pohotový obranca DARREN RADDYSH. Asistencia: Nikita Kučerov, Andrej Vasilevskij – 4:3.
61:28
Mercer posunul puk Haulovi, toho taktiež zneškodnil pozorný Vasilevskij.
60:44
Luke Hughes sa po prihrávke od Jespera Bratta dostal do zakončenia, uspel však Andrej Vasilevskij.
60:16
Stamkos šikovne posunul puk medzi kruhy, Hagel ho ale nestihol.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Nathan Bastian v tretej tretine vyrovnal skóre, konečný stav znel 3:3. V riadnej hracej dobe sa tak nerozhodlo, meno majiteľa extra bodu teda prinesie až predĺženie. To sa začne v najbližších desiatkach sekúnd.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:31
Rozhodcovia prerušili hru, súboj o puk pri mantineli za bránkou Devils trval príliš dlho.
58:26
Puk skončil na striedačke New Jersey, vhadzovanie sa presunulo do stredného pásma.
57:57
Z trestnej lavice vyšiel na protiútok Erik Haula, spoločne s Jesperom Brattom ale gól nedali.
57:31
Ďalšia chyba Devils dostala Tampu do šance, Vaněček ale neinkasoval.
57:16
Ďalšie úspešné odohranie puku zaznamenal kapitán hostí Nico Hischier.
57:00
McLeod vyhral defenzívne vhadzovanie, Smith odohral puk do neutrálnej zóny.
56:57
Jon Cooper si vzal oddychový čas.
56:57
Tampa pokračovala v tlaku, po ďalšom neúspechu Stamkosa nevyšla ani rana Hedmana od modrej čiary. Devils zachránil Vaněček.
56:34
Point obranný blok neprepálil, neuspel ani dorážajúci Stamkos z ľavej strany.
55:55
Nico Hischier vyhral vhadzovanie a ihneď odohral puk preč, pozbieral ho až Andrej Vasilevskij.
55:51
Erik Haula dostal puk bez teču až medzi divákov, rozhodcovia ho tak vylúčili na dve minúty.
55:29
Stamkos výborne prihral medzi kruhy, strelecký pokus Tampy bol však nepresný.
54:52
Perbix vystrelil spoza brániacich protihráčov, Vaněčka ale aj tak neprekvapil.
53:46
Zakázané uvoľnenie Devils prišlo po nedorozumení v rozohrávke.
53:07
Z pravej strany strieľal aj Bastian, aj jeho ale vychytal pozorný Vasilevskij.
52:44
McLeod vystrelil z pravého krídla od mantinelu, Vasilevskij si ale bližšiu žrď ubránil.
52:02
importantVynikajúca kombinácia Devils neskončila gólom, Mercerov puk skončil len tesne vedľa.
51:25
Nemec najskôr neprepálil defenzívny blok súpera, následne šikovne ubránil protiútok.
51:07
Lazar to po príchode spoza bránky skúsil bekhendom, no neuspel.
50:45
importantNeuveriteľný zákrok domáceho brankára! Jesper Bratt sa ocitol v úniku, Vasilevskij ale v poslednej chvíli udržal puk von z bránky.
49:51
Domáci sa dvakrát za sebou predrali do ofenzívy, ani raz ale nevystrelili.
48:49
Nemec prisunul puk Smithovi, ten od modrej čiary vypálil nepresne.
48:00
importantPerbixov puk zasiahol bránkovú konštrukciu!
47:19
Boj o puk v útočnom rohu klziska zvládli lepšie domáci hokejisti, strela Victora Hedmana od modrej čiary ale v sieti neskončila.
46:40
Devils naďalej útočili, gól ale cez obranný múr Tampy a predbránkovú skrumáž nedali.
46:15
Otočka bola na moment na svete! Šimon Nemec fantasticky udržal puk v útočnom pásme a dostal ho na modrú čiaru, po nahodení Brendana Smitha ho do siete dotlačil Michael McLeod. Dodatočná kontrola videozáznamu po trénerskej výzve Tampy však odhalila mimoriadne tesný ofsajd.
45:55
Tampa sa oslobodila iba icingom.
45:34
importantHaula nastrelil žŕďku!
45:13
Cez Eyssimonta vypálil Hughes, jeho pokus ale zablokoval Perbix.
43:53
43:53
goalNew Jersey dalo gól! NATHAN BASTIAN vzal puk Nickovi Perbixovi, dostal do samostatného úniku a zoči voči domácemu brankárovi nezaváhal a úspešne zakončil. Je vyrovnané! Bez asistencie – 3:3.
43:38
New Jersey zahralo puk na zakázané uvoľnenie, buly sa presunulo pred Vaněčka.
43:02
Bratt sa predral s pukom až pred domácu bránku, gólovo ale nezakončil.
42:40
Až na druhý pokus dostal puk do bezpečia obranca Kevin Bahl.
41:43
Raddyshova rana z prvej donútila Vaněčka vykúzliť zákrok ramenom.
41:08
Devils sa ubránili a počas trestu Colina Millera za podrazenie neinkasovali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne najskôr o 03:00.
Po druhej časti hry vedie domáca Tampa nad hosťujúcim New Jersey naďalej o jeden presný zásah. Na priebežných 3:1 síce zvýšil Brayden Point, o zníženie sa však postaral Jesper Bratt.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Tampa útočila aj naďalej, Vaněčka ale napokon neprestrelila.
39:27
importantFantastický zákrok Vaněčka betónom, šancu zahodil Kučerov!
39:08
Prvý trest duelu, ktorý neprišiel za hrubosť, prišiel za podrazenie. Posedí si Colin Miller.
38:54
importantDo úniku sa dostal aj Jesper Bratt, zoči voči domácemu brankárovi ale neuspel.
37:59
Vzájomné vylúčenie odštartovalo hru štyroch proti štyrom.
37:59
Brandon Hagel sa pustil do Šimona Nemca, bitka z toho ale napokon nebola. Obaja hráči si však posedia na trestnej lavici.
37:52
importantObrovskú šancu v úniku zahodil Point!
36:54
36:54
goalNew Jersey dalo gól! Nahodený puk od modrej čiary napokon skončil v sieti. JESPER BRATT ho pretlačil do bránky aj za pomoci Michaela McLeoda, Vasilevskij pritom najskôr dobre zakročil. Asistencia: John Marino, Tyler Toffoli – 3:2.
36:14
Hostia držia domácich v ich obrannom pásme, nedokážu si však vypracovať nebezpečnejšie zakončenie. Hráči Tampy aj napriek očividnej únave výborne bránia.
34:45
Hokejkou odohral puk do rohu klziska Vaněček, predchádzala tomu strela Cirelliho.
34:10
Ďalšia famózna kombinácia Devils, zakončenie McLeoda ale mimoriadne jednoducho zastavil Vasilevskij.
33:04
Od modrej vypálil Miller, zablokoval ho Point. Devils výraznejšie Tampu neohrozili už poriadne dlho.
32:17
Mercer dostal puk na pravé krídlo, dobrú strelu však tečoval vedľa Hischier.
30:34
30:34
goalTampa dala gól! New Jersey malo opäť hrať v oslabení, domáci to ale skúsili aj počas avizovaného vylúčenia. S prázdnou bránkou a šiestimi korčuliarmi Devils poriadne zatlačili do defenzívy, napokon dokázali skórovať. Medzi kruhmi bol voľný BRAYDEN POINT, ktorý nezaváhal. Asistencia: Nikita Kučerov, Nick Perbix – 3:1.
29:19
Tvrdú ranu vymyslel Steven Stamkos, domáceho kapitána ale zlikvidoval Vaněček.
29:00
Cenné sekundy za domácou bránkou získal obetavý Chris Tierney.
28:16
Nick Paul to skúšal individuálne, po prekonaní obrany Devils ale nezakončil.
27:54
Kevin Bahl odrazil puk do stredného pásma len cez striedačku, vhadzovanie tak obranné pásmo Devils neopustilo.
27:35
New Jersey začalo oslabenie výborne, puk upratal ďaleko preč John Marino.
27:29
Aj tretí potrestaný hráč v stretnutí pôjde na trestnú lavicu za hrubosť, tentokrát si presilovku zahrá Tampa. Devils bude chýbať Brendan Smith.
26:45
Calvin De Haan je späť na striedačke Tampy.
26:19
importantPerbix výborne prihral puk pred bránku Devils, veľkú šancu zahodil voľný Goncalves.
25:56
Devils sa oslobodili icingom.
25:43
Kučerov vykúzlil ďalšiu prudkú strelu od modrej čiary, Vaněček opäť úspešne zakročil.
25:12
Vaněček zlikvidoval aj pokus Pointa.
24:48
Vaněček musel zakročiť proti rane Hedmana, z predchádzajúcej šance Tampa nevystrelila.
24:31
Toffoli prenechal puk Brattovi, ten bol v poslednej možnej chvíli zablokovaný.
23:42
Hischier obišiel domácu bránku, adresáta svojej prihrávky ale nenašiel.
23:05
Vasilevskij predviedol ďalší dôležitý zákrok, situácii predchádzal puk z hokejky Willmana.
22:33
Bahl manévroval s pukom na hokejke za vlastnou bránkou, napádanie Glendeninga ho donútilo s tečom odohrať puk na striedačku „bleskov".
21:31
Do dobrej pozície sa dostal McLeod, svoju šikovnosť však predviedol Vasilevskij.
21:06
Miller to skúsil od modrej čiary, jeho pokus bol tečovaný do rohu klziska.
20:01
Tampe na začiatku druhej tretiny chýbajú Calvin De Haan a Erik Černák.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne najskôr o 02:05.
Po prvej časti hry vedie Tampa nad New Jersey 2:1, „blesky" otočili skóre. Devils poslal do vedenia dôrazný Dawson Mercer, v drese domácich sa dvakrát presadil Luke Glendening. Svoj druhý gól dal v oslabení.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
importantHoltzova rana gólom neskončila, na druhej strane hostí opäť zachránil Vaněček.
19:30
Calvin De Haan rozčúlený odišiel do kabíny, puk ho zasiahol do tváre. Na rozhodcov sa hneval, pretože neprerušili hru skôr. Aj napriek krvavej rane na jeho ústach.
19:15
Umná kombinácia Devils s pukom v útočnom pásme nebezpečným zakončením neskončila.
18:22
18:22
goalTampa dala gól! Lukovi Hughesovi zišiel puk z hokejky medzi kruhmi pred vlastnou bránkou, LUKE GLENDENING to využil a ihneď pohotovo prestrelil Vaněčka. Domáci sa v oslabení ujali vedenia. Bez asistencie – 2:1.
17:59
New Jersey získalo presilovú hru, dôvodom bola Goncalvesova pomsta za hit na Černáka. Domáci útočník vyfasoval 2+2 minúty, hosťujúci Nathan Bastian len nižší trest, teda dve minúty.
17:59
Nathan Bastian tvrdým hitom zložil na zem Erika Černáka, toho hneď bránil Gage Goncalves.
17:45
Do dobrej pozície sa predral Tyler Motte, jeho strele ale chýbala presnosť.
17:03
Hagel sa po otočke pokúsil o zakončenie spomedzi kruhov, dobre ho však zablokoval brániaci Bastian.
16:12
Tampa sa po zisku puku v strednom pásme dostala do dobrého útoku, Kučerov ale v poslednej chvíli neprihral presne na hokejku Stamkosa.
15:55
Devils vyhrali súboj o puk v rohu klziska vo vlastnom obrannom pásme.
15:39
Útok Devils zastavil ofsajd.
14:53
Puk manévruje zo strany na stranu, ani jedno z mužstiev sa už niekoľko desiatok sekúnd nebolo schopné usadiť v útočnom pásme.
13:47
Nepresným streleckým pokusom sa prezentoval Tyler Toffoli.
13:00
Millerova strela neskončila v sieti len tesne, puk presvišťal centimetre vedľa domácej bránky.
12:50
Devils okamžite po buly zaútočili, pre Tampu bol dôležitý dobrý blok Černáka.
12:35
12:35
goalTampa dala gól! LUKE GLENDENING najskôr úspešne zvládol vhadzovanie v útočnom pásme, následne šikovne tečoval strelu Nicka Perbixa od modrej čiary za Vaněčkov chrbát. Asistencia: Nick Perbix, Austin Watson – 1:1.
12:26
Bezproblémový zákrok Vaněčka prišiel po pomyselnej propagačnej strele Raddysha.
11:56
Toffoliho strelu sa snažil doraziť do bránky McLeod, zlyhal len naozaj tesne.
11:35
Domáci sa dostali s pukom do ofenzívy, za Vaněčkovou bránkou oň ale prišli.
10:46
Prudkú ranu Šimona Nemca zneškodnil pozorný Andrej Vasilevskij.
10:15
importantKučerov zlyhal zoči voči Vaněčkovi, v samostatnom nájazde netrafil bránku!
10:07
Hráčom Tampy sa po inkasovanom góle nedarí usadiť sa v útočnom pásme, naposledy ich zastavil icing.
09:06
Eyssimont a Tierney sa do seba pustili pred striedačkou Devils, výraznejší „súboj" z toho ale napokon nebol.
07:42
07:42
goalNew Jersey dalo gól! DAWSON MERCER prevzal puk po prenechaní od Erika Haulu a nakorčuľoval až pred domácu bránku. Jeho zakončenie Vasilevskij zneškodnil, hosťujúci krídelník ale umne odrazil hrací nástroj do siete z dorážky. Asistencia: Erik Haula, Colin Miller – 0:1.
06:47
Prvé strely na bránku zaznamenali hostia až po siedmich minútach hry, Vasilevskij ale ihneď musel zasahovať. A zvládol to.
06:28
„Blesky" zahrali puk na zakázané uvoľnenie a presunuli vhadzovanie pred svoju bránku.
05:56
Ďalší dobrý zákrok Vaněčka, od modrej čiary ho ohrozil obranca Raddysh.
05:21
Strelu Erika Černáka od modrej čiary zablokoval brániaci kapitán hostí Nico Hischier.
04:56
Tampa naďalej tlačí Devils v ich obrannom pásme a kombinuje s pukom.
03:57
Nikita Kučerov vletel do útočného pásma a zakončil, bránku Devils ale netrafil.
03:38
Úspešný zákrok zapísal Vaněček.
03:23
Austin Watson tvrdým hitom dohral Brendana Smitha na zadnom mantineli.
02:30
Obrana New Jersey pôsobí v úvodných minútach stretnutia až príliš jednoducho prekonateľne.
02:19
Dlhá prihrávka smerujúca na Cirelliho bola pridlhá, rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie domácich.
01:49
importantChybu Devils v obrane mohol potrestať Kučerov, puk ešte posunul Pointovi. Toho fantasticky zneškodnil pripravený Vaněček. Brayden Point ešte dorazil puk do siete, rozhodcovia ho ale ihneď zastavili pre nedovolené bránenie v hre brankárovi.
00:56
Šimon Nemec vystrelil od modrej čiary, jeho pokus bol ale nepresný.
00:53
Po práci Toffoliho s pukom sa do zakončenia dostal Bratt, dobrý zákrok predviedol Vasilevskij.
00:17
O prvú strelu duelu sa postaral Luke Hughes, bránku domácich ale výraznejšie neohrozil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Zápas sa začne v najbližších desiatkach sekúnd.
Pre slovenského diváka je duel zaujímavý hlavne pre súboj dvojice defenzívnych zadákov. Kým na strane „bleskov" nastúpi v druhom obrannom páre Erik Černák, v drese Devils sa v prvej obrannej dvojici predstaví už spomínaný Šimon Nemec.
Početné absencie z dôvodu zranení donútili Devils nasadiť do zápasu pomerne netradičné mená. Zahrá si napríklad Max Willman, debut v drese New Jersey zažije center štvrtého útoku Shane Bowers. So Šimonom Nemcom sa v prvom obrannom páre predstaví Brendan Smith. V porovnaní s New Jersey má Tampa prakticky plnú zostavu. Samozrejme, nie doslova. Chýbať budú najmä Michail Sergačov a Tanner Jeannot.

Čiaroví rozhodcovia: Derek Nansen, Ryan Galloway
New Jersey sa, aspoň to tak vyzeralo, dostalo do formy. Päť víťazstiev z posledných siedmich duelov pôsobilo naozaj dobre. Bohužiaľ pre Devils, kopia sa im starosti. Konkrétne ide o zranenia. K už absentujúcemu menoslovu Dougie Hamilton, Timo Meier, Tomáš Nosek a Ondřej Palát sa nedávno na neurčitý čas pridal aj hviezdny Jack Hughes. Po minulom stretnutí s Vancouverom ho nasledoval aj obranca Jonas Siegenthaler, teda kolega Šimona Nemca z prvého obranného páru. Pri prehre 4:6 si zlomil nohu. Za Devils v danom zápase dvakrát skóroval Colin Miller, presadili sa aj Erik Haula a Nico Hischier.
Tampa nezažíva zrovna sezónu snov, v tabuľke sa pohybuje na hranici priečok zaručujúcich play-off. Zverenci trénera Jona Coopera sa neprezentujú výrazne stabilnými výsledkami, aj to je dôvodom ich pozície. Naposledy sa však nálada v mužstve musela poriadne zlepšiť, „blesky” totiž predviedli ukážkový domáci obrat. S Los Angeles prehrávali 0:2, Kings napokon porazili 3:2 po predĺžení. Skórovali Tyler Motte, Brandon Hagel a obranca Nick Perbix.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Tampa Bay Lightning a New Jersey Devils.

Stretnutie sa začne o 01:00.