Tipos extraliga: Nitra v prvom zápase finále triumfovala v Spišskej Novej Vsi

HK Spišská Nová Ves - HK Nitra: ONLINE prenos  1. zápasu finále play-off Tipos extraligy.
Fotogaléria (22)
HK Spišská Nová Ves - HK Nitra: ONLINE prenos 1. zápasu finále play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. apr 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z prvého zápasu finále play-off Tipos extraligy: HK Spišská Nová Ves - HK Nitra.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Spišská Nová Ves a HK Nitra dnes hrali prvý zápas finále play-off Tipos extraligy.

Série sa hrá na štyri víťazné zápasy, Nitra sa ujala vedenia po triumfe 3:2.

Fotogaléria zo zápasu Spišská Nová Ves - Nitra (1. zápas finále, Tipos extraliga)
Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HK Spišská Nová Ves - HK Nitra LIVE (hokej, finále play-off, 1. zápas, Tipos extraliga, piatok, NAŽIVO)

Tipos Extraliga play-off Finále 2023/2024
19.04.2024 o 18:00
1. kolo
Spišská N. Ves
2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Valach (Myklucha), 52. Žiak (Burgess, Nellis) – 14. Hrnka (Cotton, Buček), 18. Buček (Gill, Cotton), 42. Newell. Rozhodca: Štefik, Žák – Knižka, Stanzel..
Prenos
Úvodné finále malo slušné parametre a najmä bolo napínavé do poslednej sekundy. Nitra získala otvárací bod v sérii, Spišiaci z toho nemusia robiť vedu. V sobotu je nový deň a nový zápas. Všetko sa ešte len začína. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:47
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Nellis – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Hrnka – 5 min. + DKZ, hrubosť.
59:47
importantPästná výmena bez rukavíc! Nellis sa pochytil s Hrnkom, ktorý ich zhodil ako prvý! Nemôže byť však reč o nejakej kvalitnej bitke!
59:38
importantSpišská Nová Ves oddychový čas!
59:38
importantAnthony Nellis nepremenil dobrú šancu na vyrovnanie! Pevné nervy Aittokalia a skvelý zákrok!
58:27
importantSpišská Nová Ves hrá power-play!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
importantReklamná prestávka.
57:54
Aittokalio hľadal puk medzi viacerými hráčmi. Vznikla naozaj veľmi neprehľadná situácia. Fínskemu brankárovi sa napokon podarilo prinútiť pískať rozhodcu.
importantReklamná prestávka.
55:36
importantNellis sa šmýkal po kolenách, držiac sa niekde v oblasti brucha! Hru nechali arbitri plynúť! Bubela pálil, Surák chytal, Bajtek vytlačený spred bránky!
54:20
Celkom ľahko prechádzal do pásma Bakoš. Gajdoš mu však znemožnil strelu po vypracovaní si palebnej pozície. To bolo kľúčové pre hosťujúcich corgoňov.
53:42
Samuel Buček druhýkrát nebol úspešný proti Surákovi, ale treba povedať, že zakončenie vyslal z mimoriadne náročného uhla.
51:19
goalSpišská Nová Ves dala gól! Môže sa stať všeličo? Môže. Už je to len na rozdiel jedného gólu. Tu nemožno nič vytknúť brankárovi Aittokaliovi. Spišiaci mu zakrývali výhľad. ADAM ŽIAK vyslal delovku a bolo vymaľované. Asistencie: Todd Burgess a Anthony Nellis.
50:00
50. minúta prvého finále. Spišská prehráva s Nitrou 1:3, ale ešte sa môže stať všeličo. Súboj má kvalitné tempo i kulisu, ktorú robia oba fanúšikovské tábory.
48:32
Nitrania mali na ľade v tejto chvíli zástupcov druhého útoku. Jackson sledoval Cottona, ktorý túžil po zápise listiny strelcov. Surák s náročnejším zákrokom.
47:26
Momentálne sa nachádza puk v lapačke brankára Suráka. Ten nepreukázal snahu rozohrávať. Na buly ide Myklucha proti Gillovi.
importantReklamná prestávka.
46:39
Aittokalio bude asi dostatočne veľkým problémom pre spišskonovoveských hokejistov. Fínsky brankár pôsobí isto, chytá veľké množstvo pukov a drží Nitru.
45:49
importantAlišauskas účinkoval v hlavnej úlohe! Na útočnej modrej čiare zachyboval! Newell šprintoval do úniku, ale litovský rodák zaznamenal úspešný a čistý návrat! Surák nebol ohrozený!
44:28
Nitra hrá s piatimi hráčmi.
44:26
Burgess mohol jednoznačne strieľať, no neulakomil sa na prihrávku pre Mykluchu. Jeho pozícia bola zaujímavá medzi kruhmi, ale minul puk.
43:23
Po Valachovi mal puk vo svojej moci Bakoš. Bez prípravy hľadal na zadnej žŕdke Majdana. Tomu zakončenie tesne uniklo.
42:28
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Mezei – 2 min., podrazenie.
42:28
importantRapáč bol podrazený! Nitrania budú hrať v oslabení! Ale ešte prišla šanca Nellisa, ktorý ju nedokončil, keďže proti nemu zasiahol obranca Cotton! Trestať sa však bude len Mezei!
41:49
goalNitra dala gól! Veľmi dôležitý gól strieľajú nitrianski hráči. Do Surákovej siete sa trafil PATRICK NEWELL. V tejto sezóne je to jeho ôsmy presný zásah. Bez asistencie.
41:18
Martin Bakoš ostal v útočnom pásme, pretože nerátal s tým, že Stacha skrotí puk zo vzduchu. Kerbashianov vstup dnu bol už neoprávnený. Ofsajd.
40:39
Romaňák v rohu klziska pribrzdil Lacku, no hneď čelil od chrbta Čederlemu. Hráči bojovali o puk zo všetkých síl. Krátko na to prichádza hvizd rozhodcu a buly v stredovom kruhu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:44.
Druhé dejstvo bolo rýchle, dynamické, napínavé a pre Spišskú aj gólové. Takto má vyzerať záverečný level sezóny, keď je v hre titul. Tešíme sa na tretinu tretinu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:06
importantAittokalio má pevné betóny! Branislav Rapáč poslal bombu a nepochodil! Rovnaký výsledok sa týkal aj Burgessa!
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:57
importantBuček povykrúcal Ališauskasa v ľavom kruhu! Sahir Gill mal finálny pokus a zakončoval tesne okolo ľavej žŕdky!
37:00
Kerbashian uplatnil kľučku na Bača, ale proti Stachovi bol prikrátky. Nitriansky mladík bránil celým telom a nepustil bekhendovú prihrávku do pred bránkového priestoru.
35:57
Nitra s rýchlou kombinačnou akciou. Čederleho koncovka na vzdialenejšiu konštrukciu Surákovej bránky neslávila úspech, ale bola nebezpečná.
35:14
Filip Bajtek naznačil zakončenie, ale vystrelil o sekundu neskôr. Domáci brankár Surák spojil nohy a malo to úspech.
importantReklamná prestávka.
34:32
Bakoš išiel do kombinácie s Ališauskasom. Puk z jeho hokejky na niekde stratil a o chvíľu sa objavil na ľade. Hra je prerušená.
32:12
Bolo jasné, že Valachova prihrávka rukami neprejde cez rozhodcov. Myklucha kvôli tomu prestal hrať. Buly v strednom pásme.
importantReklamná prestávka.
30:32
Filip Surák s istotou schoval do lapačky nastrelenie Stachu a vykorčuľoval z bránkoviska do rohu plochy. Prerušená hra.
29:53
Kerbashian sa nechal atakovať Mezeiom, Groch pred bránkou sa nepopasoval s Cottonom.
29:01
Ofenzívnu prácu Burgessa mohol zdarne uzavrieť Romaňák. Nedokázal sa však ideálne zorientovať po odraze puku.
28:04
Newellovu nahrávku dobre spracoval Jackson. Vyhol sa postaveniu mimo hry a počkal ešte na amerického kolegu. Teraz to však nestačilo na nejakú hosťujúcu akciu.
26:57
Spoza Ališauskasa chcel uspieť svojim pokusom Dávid Okoličány. Surák však dobre zapracoval vyrážačkou. Veľká pochvala pre neho.
importantReklamná prestávka.
26:34
importantMartin Bakoš si pripísal presné zakončenie na bránu Nitry! Aittokalio zneškodnil nepríjemný puk vonkajšou časťou lapačky!
25:36
importantFantastická akcia domáceho celku! Nellis v spolupráci s kapitánom Rapáčom sa pokúšali vymiešať Aittokalia! Rapáč ale trafil presne do stredu brány!
24:30
Vandas už prepínal na vyšší rýchlostný stupeň, že sa pokúsi ufujazdiť Bajtekovi. Dlhoročný Nitran ho nepustil z pásma. Nitrania teraz s veľkým ofenzívnym kolotočom.
23:53
Jakub Lacka zahrabol hokejkou medzi Valachove nohy s úmyslom zmocniť sa puku. Skúsený obor padol na ľad, diváci pískali, rozhodcovia mlčali.
21:45
goalSpišská Nová Ves dala gól! Úvodný finálový extraligový gól v histórii klubu ide na konto obrancu JURAJA VALACHA. Tvrdá strela platila na doteraz bezchybného Aittokalia. Asistencia: Oleksii Myklucha.
21:21
Myklucha unikal okolo zadného mantinelu. Džugan sa dostavil k ľavej žŕdke, ale zásluhou Cottona neohrozil brankára.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:56.
Nitra je predsa len skúsenejšia v rámci finálových zápasov a aj mala podstatne väčší priestor na odpočinok po semifinále. Skóre 2:0 je toho dôkazom. Spišiaci sa ale určite rozbehnú.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
17:32
importantOdpoveď Spišiakov bola skoro na svete! Aittokalio je však vo výbornej forme! Odmietol úspešnú koncovku Bakoša a Majdanovi nedal priestor skúsiť dorážku!
17:23
goalNitra dala gól! Nitrania vedú už o dva góly. SAMUEL BUČEK chladnokrvne vypálil zvnútra ľavého kruhu. Puk sa zatrepotal v horných poschodiach domácej brány. Asistencie: Sahir Gill a Alex Cotton.
16:31
Nitra hrá s piatimi hráčmi.
16:01
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Merežko – 2 min., sekanie.
15:49
Burgess si pripravil streleckú pozíciu. Stachu ale predčasne nedostal preč z trestnej lavice, pretože Aittokalio zaúradoval svojou lapačkou.
14:49
importantBubela podáva vynikajúci výkon! Nekorunoval ho však streleným gólom! Dvaja protihráči ostali za ním, ale tí sa mohli spoľahnúť na Suráka!
14:31
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Stacha – 2 min., držanie.
importantReklamná prestávka.
13:38
goalNitra dala gól! Ako na potvoru. Dve minúty Spišská úspešne bránila vylúčenie Romaňáka. Po jeho návrate hrali ešte corgoni pred Surákom a TOMÁŠ HRNKA ponad jeho betón prehodil puk. Asistencie: Alex Cotton a Samuel Buček.
13:33
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
12:21
importantPresilovku mohol využiť Newell! Prvé zakončenie chytil Surák, dorážka už neprišla vďaka rýchlym obrancom východniarov!
11:33
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Romaňák – 2 min., sekanie.
importantReklamná prestávka.
10:57
importantCelým útočným pásmom preletel Miloš Bubela! Obrovská smola pre hosťujúceho útočníka! Vydoloval z toho dve horné tyčky!
09:53
Výborná myšlienka Samuela Bučeka. Z pravého uhla natiahol pravý Surákov betón, ktorý v rýchlosti vykopol pred Bajteka. Český útočník však stratil hokejku, pretože ho vynikajúco pokryla domáca obrana. Inak by to bol zásah do otvorenej bránky.
09:04
Už tradične svoju robotu urobil v útočnom pásme Džugan. Opäť ho nesklamala jeho bojovnosť. Vandas nemal vôbec čas na presun bližšie. Aittokalia ohrozil spoza pravého kruhu. Fín to chytil.
07:50
importantVeľká šanca Spišskej! Mal ju na čepeli ďalší exNitran Michael Drábek! Skúsil strelu na druhú žŕdku! Nitriansky gólman si aj s týmto poradil!
07:25
Bakoš v poslednej chvíli zapojil do koncovky Kerbashiana. Bývalý nitriansky útočník zakončil razantne, ale Aittokalia neprekonal.
importantReklamná prestávka.
06:23
Groch čakal, že sa Nellis presunie z osi klziska na ľavé krídlo. Preto aj tam smerovala jeho dlhšia prihrávka z vlastného obranného pásma. To sa nestalo, a tak je pískané zakázané uvoľnenie.
05:20
Burgess sa nezbláznil v prihrávke. Umne to poslal do jazdy Žiakovi, ktorý si trúfol na trojicu Nitranov. Aittokalio so správnym postavením a domáci pokus drží v náručí.
04:23
Nitra hrá s piatimi hráčmi.
04:08
Kerbashianov prienik bol posúdený ako postavenie mimo hry. Bakoš získal od neho nahrávku, ale strela už nebola možná. Hra je vykázaná do strednej tretiny.
03:04
Nellisovu prihrávku dlhšie spracovával Merežko, a tak sa sám obral o šancu napáliť to z modrej čiary.
02:23
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Bačo – 2 min., podrazenie.
02:07
Prvý ostrý zákrok aj pre fínskeho brankára v nitrianskej bráne Aittokalia. Romaňákov projektil švihom neudržal, no Spišská nemala pri ľavej tyčke adepta na dorážku.
01:25
Filip Surák v tejto chvíli už musel zasahovať a zvládol to výborne. Udržal v náručí razantný pokus hostí z ľavého kruhu.
00:53
Dostatočne prudkú strelu vyslal na domácu bránku kapitán Mezei. Surákovi sa odrazila od hrany lapačky a puk dopadol za jeho svätyňu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Drábek, Bortňák, Burgess – Vandas, Myklucha, Džugan – Zöld.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HK Nitra: Aittokalio – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Vitaloš, Hrnka, Bačo – Kodhaj.

Tréner: Antonín Stavjaňa.

Rozhodca: Štefik, Žák – Knižka, Stanzel.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 1. kola finále Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Nitrou.

HK Spišská Nová Ves


Východniari sú tam, kde ešte nikdy neboli. O finále na Spiši dlhodobo snívali, teraz ho okúsia na vlastnej koži. Rysy vyhrali štyri razy v semifinále s Košicami, a tak sú právom v zápasoch o titul a zlato. Striebro už majú isté, ale to určite nie je méta, ktorú v klube chcú dosiahnuť.

HK Nitra

Corgoni prídu po väčšom oddychu, pretože ešte minulý víkend vyradili Michalovce. Asistent trénera Ivan Švarný počíta s tým, že Spišská nebude mať dosť síl, čo prezradil v jednom z dialógov. Nitrania boli prvý tím v tejto sezóne, ktorý uťal domácu neporaziteľnosť Spišiakov. Datuje sa to 12.1.2024.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Nitra v prvom zápase finále triumfovala v Spišskej Novej Vsi