Michel Miklík.
Michel Miklík. (Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|15. mar 2022 o 19:45

Žilina sa stala prvým semifinalistom play off.

BRATISLAVA. Hokejisti Žiliny v najkratšom možnom termíne postúpili do semifinále druhej najvyššej slovenskej súťaže. Vo štvrtom zápase zdolali B-tím Slovana Bratislava 1:0 a sériu opanovali pomerom 4:0 na zápasy.

Žilinčania opäť potvrdili, že majú najlepšiu defenzívu v súťaži. Kým v základnej časti neinkasovali ani dva góly na zápas, teraz je ich štatistika ešte lepšia.

Vlci si v troch zo štyroch zápasov udržali čisté konto. Dvakrát vyhrali 1:0 a raz 4:0. K týmto výsledkom ešte pridali pondelňajšie víťazstvo 7:3.

Hrdinom posledného zápasu série bol Sebastián Šmída, ktorý v 22. minúte zápasu strelil gól vo vlastnom oslabení. Okrem toho si brankár Stanislav Škorvánek pripísal na svoje konto 27 úspešných zákrokov.

Ďalšia štvrťfinálová konfrontácia je podstatne vyrovnanejšia.

Trnava v utorok zdolala Skalicu 5:2 a dokázala vyrovnať stav série na 2:2 na zápasy. Podarilo sa jej to napriek tomu, že po prvej tretine prehrávala 0:2.

Obrat Trnavy režíroval bývalý reprezentačný útočník Michel Miklík, ktorý strelil hetrik. Pri všetkých troch jeho góloch si asistenciu pripísal ďalší mimoriadne skúsený útočník, už 41-ročný Roman Kukumberg.

Slovenská hokejová liga - štvrťfinále play off:

Modré krídla Slovan - Vlci Žilina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 22. Šmída (Tibenský)

Rozhodovali: Rojík, Bachúrik - Rehák, Staššák, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 155 divákov

/konečný stav série: 0:4/

Trnava - Skalica 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Góly: 25. M. Ejem (Okoličány, Jurák), 25. Miklík (Antonov, Kukumberg), 44. Miklík (Kukumberg, Antonov), 59. Miklík (Kukumberg), 60. Jurák - 11. Džiošvili (Galimov, Šátek), 20. Džiošvili (Vidovič)

Rozhodovali: Žák, Krajčík - Vyšný, Crman, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 295 divákov