Sýkora pomohol Nitre k výhre, kríza Košíc sa prehlbuje, Spišiaci zdolali Slovan

Adam Sýkora v drese HK Nitra.
Adam Sýkora v drese HK Nitra. (Autor: TASR - Henrich Mišovič)
Sportnet, TASR|30. sep 2022 o 20:25 (aktualizované 30. sep 2022 o 23:29)

Košice opäť prehrali a sú posledným tímom bez bodu.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte Michael Vandas.

Zaplnené tribúny, na ktorých bolo 3900 divákov, čakali na prvý gól až do záveru druhej časti, keď dve sekundy pred jej koncom otvoril skóre Juraj Majdan.

Hostia vyrovnali v 44. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Daniel Gachulinec.

Pre majstrovských "belasých" to bola prvá prehra v sezóne. Po štyroch zápasoch majú na konte 10 bodov. Spišiaci nazbierali 6 bodov.

Nové Zámky zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a pripísali si tretí triumf v ročníku.

Hostia sa ujali vedenia už vo 4. minúte, keď sa presadil Peter Šišovský, v 10. minúte pridal druhý presný zásah Austin Farley a v piatej minúte druhého dejstva zvýšil na 3:0 Juraj Mikúš.

Čestný úspech domácich zaznamenal Peter Novajovský, no presadil sa až v 59. minúte a Liptákom tak nezostal čas na zvrat.

Nitrianski hokejisti zdolali Michalovce 3:2. Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej bez gólov. Zápas sa zlomil v prostrednej časti hry, keď výrazne aktívnejšia Nitra strelila všetky tri góly a v záverečnej tretine tesný náskok udržala.

Adam Sýkora (vpravo) v drese HK Nitra.
Adam Sýkora (vpravo) v drese HK Nitra. (Autor: TASR - Henrich Mišovič)

Hokejisti Zvolena zdolali na domácom ľade Košice 5:2 a vyhupli sa na čelo tabuľky. Hostia nezískali ani bod a sú na poslednom mieste.

Už v 2. minúte sa presadil v úniku blafákom domáci Sideroff. Na opačnej strane Novota zazvonil na žŕdke.

V 10. minúte bol faulovaný v úniku Kašlík a nariadené trestné strieľanie s prehľadom premenil. Košice znížili po kombinácii na začiatku druhej tretiny Leskinenom, lenže potom nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom a pykali.

Sekundu pred prestávkou sa ujala prudká strela Marcineka. V tretej tretine Linet využil situáciu, keď bol brankár Trenčan otrasený po ataku a bolo 3:2, lenže Zvolenčania sa nepoddali a pridali štvrtý gól Sideroffom po presnej koncovke z kruhu a aj piaty, keď sa presadil Kašlík z predbránkového priestoru.

Duel mal tak dvoch dvojgólových strelcov Sideroffa a Kašlíka.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Poprad 4:3. Pre "vojakov" je to po štyroch prehrách prvé víťazstvo v sezóne. Víťazný gól strelil v 56. minúte útočník Marek Valach.

Útočník domácich "kamzíkov" Tomáš Záborský prvýkrát v sezóne neskóroval.

Tipos extraliga - 5. kolo:

Liptovský Mikuláš - Nové Zámky 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 59. Novajovský (Djakov, Drábek) - 4. Šišovský (Barto, Knižka), 10. Farley (Jackson, Ligas), 25. Mikúš (Jackson).

Rozhodovali: Smrek, Moller - Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1050 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel - Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Kapičák - Kuru, Vähätalo, Karsums - Kriška, Šmída, Handlovský - Michalík, Walega, Drábek - Kalousek, Uhrík, Haluška - Braun

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš - Mišiak, Ondrušek, Faith - Šišovský, Barto, Klempa

Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 40. Majdan (Nellis), 65. Vandas - 45. Gachulinec (Takáč, Fominych).

Rozhodovali: Žák, Stano - Junek, Ordzovenský, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3900 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortňák, Novák - Šuty

Slovan: Coreau - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian - Pecararo, Minárik, Haščák - Fominych, Harris, Takáč - Lukošík, Zigo, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Zvolen - Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. Sideroff, 10. Kašlík (z tr. strieľ.), 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka) - 22. Leskinen (Michal Chovan, Jääskeläinen), 44. Linet (Lamper, Southorn).

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Frimmel, Hercog, vylúčení na 2 min: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 2030.

Zvolen: Trenčan - Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka (do 20. min), Hraško, S. Barcík - Kašlík, Huntebrinker, Zuzin - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi

Košice: Riečický - Ferenc, Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota - Bartánus, Campbell, Watling - Jääskeläinen, Michal Chovan, Leskinen - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, J. Milý

Nitra - Michalovce 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 31. Lacka (Sýkora), 39. Varga (Švarný, Gajdoš), 40. Bodák (Krivošík, Myklucha) - 22. Buc (Glazkov, Suja), 52. Suja (Osburn, Puliš).

Rozhodovali: Novák, Goga - Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2373 divákov.

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Myklucha, Holešinský - Solenský, Buncis, R. Varga - Tvrdoň, Hrnka, Molnár - Knies, A. Sýkora, Lacka - Pekarčík

Michalovce: Vošvrda - Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Buc, Suja, Puliš - M. Paločko, Bjalončík, Kristo - Lapšanský, Winquist, Žitný - Chalupa, Galamboš, Vašaš

Prešov - Banská Bystrica 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Gerlach, 57. Klíma (Turan) - 7. Výhonský (Jendek, Sojka), 26. Sojka (Výhonský, Jendek), rozh. sam. nájazd Troock.

Rozhodovali: Korba, Hronský - Gegáň, Janiga, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Bača (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1301 divákov.

Prešov: Rabčan - Turan, D. Jendroľ, Giles, Lalík, Higgins, Ballhorn, Nátny - Nauš, Šimun, Neuls - Šimek, Gerlach, Sýkora - Žilka, Girduckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Melcher - Vojtech

Banská Bystrica: Rahm - Björkund, Bačik, Pavlin, Holenda, Bača, Ďatelinka, Frídel - Troock, Kontos, Kabáč - Gašpar, Sukeľ, Bíreš - Urbánek, Tamáši, Šoltés - Výhonský, Sojka, Jendek

Poprad - Trenčín 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 13. Yogan (Bokroš, Bubela), 36. Skokan (Záborský, Drgoň), 37. Mlynarovič (Drgoň, Meliško) - 20. Nemčík (Valach, Čacho), 30. Thelin (Valach), 31. Petráš (Čacho, Valach), 56. Valach (Pietroniro, Petráš).

Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy - Valo, Bogdaň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1693 divákov.

Poprad: Valluš - Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár - Svitana, Paločko, Záborský - Yogan, Skokan, Bubela - Petráš, Mlynarovič, Kukuča - Valigura, Paukovček, Sokoli - Dlugoš

Trenčín: LaCouvee - Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Petrovický, Starosta, J. Chromiak - Petráš, Čacho, Valach - Jakubec, Thelin, Sloboda - Belluš, Sojčík, Hudec - Stahoň, Gaťár, Krajčovič

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Sýkora pomohol Nitre k výhre, kríza Košíc sa prehlbuje, Spišiaci zdolali Slovan