Momentka zo zápasu 29. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|26. dec 2023 o 18:45

Pozrite si výsledky 29. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zaznamenali po mesiaci prvú domácu výhru s Novými Zámkami 2:0. O troch bodoch domácich rozhodli v prvej tretine Findlay a Pecararo.

Slovan sa dotiahol na Nové Zámky, strácajú na nich jeden bod.

Hokejisti Popradu prehrali na domácom ľade s Banskou Bystricou 2:3 po predĺžení.

Domáci síce viedli gólmi Dmowského a Urbánka, no sto sekúnd pred koncom zápasu vyrovnal Hora a v 64. minúte rozhodol o dvoch bodoch hostí Vela.

Hokejisti Zvolena zvládli súboj 29. kola Tipos extraligy na domácom ľade s Liptovským Mikulášom 2:1. Zvolen poslal do vedenia Hecl, víťazný gól strelil Kolenič.

Liptáci sú na ôsmej priečke s 39 bodmi, Zvolen je šiesty s 48 bodmi.

Hokejisti Michaloviec zvíťazili už v dvanástich zápasoch za sebou, keď vyhrali nad Humenným 4:0. Michalovčania rozhodli o víťazstve v tretej tretine, keď strelili tri góly. Pre Humenné to bola 20. prehra v sezóne.

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili doma nad Košicami 4:3 po nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil útočník Martin Bakoš. Spišiaci si pred vypredanými tribúnami udržali domácu nezdolanosť, keď doma zvíťazili vo všetkých 14 zápasoch.

Hokejisti HK Nitra deklasovali Duklu Trenčín 6:0. Najvýraznejší podiel na tom mal kanadský útočník Stephen Harper, ktorý sa blysol hetrikom.

"Corgoni" upravili bilanciu vo vzájomných dueloch v prebiehajúcej sezóne na 3:0.

Tipos extraliga - 29. kolo:

Poprad - Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Dmowski (Kotvan, Calof), 20. Urbánek (Svitana, Turan) – 28. Bačik (Štrauch, A. Stránský), 59. Hora (Turnbull), 64. Vela (Turnbull, Bačik)

Detailný prehľad o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Slovan Bratislava - Nové Zámky 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Findlay (Ranford, Pecararo), 15. Pecararo (Ahnelöv, Poirier)

Zvolen - Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Hecl (Zuzin, Rauhauser), 42. Kolenič (Hecl) – 41. Avcin (Réway, Mezovský)

Michalovce - Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Valach (Heard, Puliš), 51. Santos (Suja), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja)

Spišská Nová Ves - Košice 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 27. Bortňák (Merežko, Björkung), 52. Bakoš (Kerbashian), 54. Archambault (Kerbashian, Bakoš), roz. nájazd Bakoš - 9. Pollock (Breton, Jääskeläinen), 29. Jokeľ (Chovan, Ferenc), 56. Berger (Breton, Fejes)

Nitra - Trenčín 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)

Góly: 9. Harper (Valent, Gajdoš), 19. Valent (Gajdoš, Lacka), 20. Slovák (Buček), 44. Harper (Bača, Buček), 50. Hrnka (Slovák, Bajtek), 56. Harper

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Slovan vyhral doma po mesiaci, Košice aj naďalej v sérii prehier