Radosť hráčov Humenného.
Radosť hráčov Humenného. (Autor: FB/HC 19 Humenné)
Sportnet, TASR|22. dec 2023 o 21:02

Pozrite si výsledky piatkového 28. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. O najväčšie prekvapenie v 28. kole Tipos extraligy sa postarali hokejisti Humenného.

V piatkovom zápase na svojom štadióne zdolali lídra súťaže HK Spišská Nová Ves 6:3.

Nad Spišiakmi tak uspeli aj v druhom domácom stretnutí sezóny, v októbri vyhrali 5:4 po nájazdoch. Pre hostí to bola druhá prehru za sebou po reprezentačnej prestávke.

Skvelú formu majú Michalovce, zvíťazili už v jedenástom zápase po sebe. Tentoraz na ľade HC Košice 2:1.

Dostali sa už na 2. miesto tabuľky práve pred "oceliarov," ktorí prehrali v siedmom stretnutí po sebe.

Úspešnú sériu ťahá aj Poprad, "kamzíci" zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 2:1. O víťazný gól sa postaral v 39. minúte Jakub Urbánek. Popradčania z uplynulých deviatich duelov zabodovali naplno v ôsmom.

Nový tréner Slovana Peter Oremus neuspel ani vo svojom druhom zápase. Jeho zverenci po stredajšej domácej prehre s Nitrou 3:4 prehrali v Trenčíne 1:5.

Dukla sa odpútala od svojho piatkového súpera na rozdiel šiestich bodov, v tabuľke jej patrí s 38 bodmi 9. miesto. Slovan je predposledný so ziskom 32 bodov, na posledné Humenné má náskok štyri body.

V regionálnom derby medzi Novými Zámkami a Nitrou boli hostia blízko k zisku troch bodov, no sedem sekúnd pred vypršaním riadnej hracej doby vyrovnal na 2:2 Mike Lee a poslal duel do predĺženia. V ňom napokon rozhodol 36 sekúnd pred koncom domáci Albert Michnáč.

V ďalšom derby hostila Banská Bystrica hráčov Zvolena, domáci napokon uspeli 3:2 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Rastislav Gašpar.

Tipos extraliga - 28. kolo:

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Góly: 12. Handlovský (Linet, Glazkov), 26. Horvát (Horvát, Linet), 32. Šoltés (Handlovský, Linet), 50. Linet (Handlovský, Horvát), 52. Glazkov (Krajňák), 60. Novický - 15. Archambault (Merezhko), 31. Burgess (Merezhko), 38. Nellis (Myklukha, Archambault).

Detailný prehľad o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Košice - Michalovce 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 21. Pollock (Fejes, Jääskeläinen) - 5. Solenský (Valach, Bindulis), 12. Valach (Bindulis, Heard)

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 9. Ahl (Charbonneau), 15. Petráš (Pietroniro, Ahl), 23. Sojčík (Starosta), 28. Hudec (Conway, Pietroniro), 51. Ahl (Immo, Baláž) - 60. Šille (Fominych)

Liptovský Mikuláš - Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Valigura (Fekiač) - 12. Kotvan, 39. Urbánek (Peresunko, Brejčák)

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 44. Michnáč (T. Mikúš, Kozák), 60. Lee (J. Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) - 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton)

Banská Bystrica - Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 26. Adam (Petriska), 59. Šenkeřík, 65. Gašpar (rozh. sam. nájazd)– 19. M. Hecl, 25. Sládok (Mudrák, Zuzin)

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Predvianočné kolo prinieslo päť derby zápasov, nováčik šokoval lídra