Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky.
Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|28. okt 2022 o 20:30 (aktualizované 28. okt 2022 o 22:12)

Jeden zápas museli prerušiť.

BRATISLAVA. Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky sú po 13. kole nový líder tabuľky Tipos extraligy. Na ľade Prešova potvrdili pozíciu favorita, v piatok zvíťazili 4:1 a predstihli Slovan Bratislava, ktorý v domácom zápase s Košicami získal iba jeden bod po prehre 1:2 po predĺžení.

Novozámčania zvíťazili vo štvrtom zápase za sebou a ako prvý tím v sezóne dosiahli desiate víťazstvo. Prešovčania prehrali trikrát za sebou a na konte majú 16 bodov rovnako ako Košice a Poprad.

Košice ako prvé bodovali na ľade Slovana

Slovanisti prehrali iba tretí zápas v ročníku, ale už druhý z uplynulých troch duelov. Košice sú prvý tím, ktorý dokázal v prebiehajúcej sezóne bodovať na ľade "belasých".

Pre Slovan a Košice išlo o prvý vzájomný zápas od rozhodujúceho siedmeho duelu semifinálovej série sezóny 2021/2022.

V ňom zvíťazili Bratislavčania 3:2 po predĺžení, keď rozhodol Tomáš Zigo po zaváhaní košického kapitána Michala Chovana. Práve Chovan sa po návrate "na miesto činu" stal hrdinom Košičanov, keď rozhodol v presilovke v predĺžení.

"Oceliari" sa po vlažnom vstupe do sezóny dvíhajú v tabuľke a na prvú šestku už strácajú iba bod. V ich bránke ešte nenastúpila nedávna posila Jaroslav Janus.

Víťazstvo vychytal Dominik Riečický, jeho náhradníkom bol Roman Durný. Kanadský novic v tíme Slovana Matteo Gennaro vo svojom extraligovom debute nebodoval.

V Spišskej Novej Vsi prerušili zápas

Hráči Spišskej Novej Vsi si upevnili priebežnú 4. priečku, keď v domácom prostredí zdolali Duklu Trenčín 4:2. Dvomi gólmi im k tomu pomohol útočník Dante Salituro.

Rozhodcovia prerušili duel počas tretej tretiny po tom, ako medzi striedačky padla dymovnica.

Trenčania, ktorí odohrali všetky doterajšie zápasy na klziskách súperov, sú naďalej na poslednom mieste. Na predposledný Liptovský Mikuláš majú dvojbodovú stratu.

Liptáci absolvovali v priebehu dvoch kôl druhý gólovo divoký zápas. Po tom, ako v nedeľu dokázali zvrátiť duel s Prešovom z 0:5 na 6:5 po predĺžení, získali cenný bod na ľade Zvolena.

Proti favoritovi duelu siahali aj na víťazstvo, napokon získali bod za prehru 5:6 po predĺžení. Útočník Liptovského Mikuláša Lukáš Handlovský strelil bývalému klubu hetrik. O víťazstve domácich rozhodol v predĺžení obranca Joel Messner.

Nitra si poradila s Popradom

Nitra zvíťazila nad Popradom 3:2. Rozhodujúci gól strelil v tretej tretine Filip Krivošík, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. Do zostavy hostí sa nezmestili skúsení útočníci Dávid Skokan a Miloš Bubela.

Bilanciu zápasov v domácom prostredí si nevylepšili hráči Michaloviec, ktorí podľahli Banskej Bystrici 2:4. Doma dosiahli iba tri víťazstvá.

V stretnutí s "baranmi" dvakrát dotiahli náskok súpera, ale na gól Dominika Jendeka už nedokázali odpovedať. Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili po dvoch prehrách a udržali sa na 10. mieste pred Liptovským Mikulášom.

Tipos extraliga - 13. kolo:

Nitra - Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) - 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura)

Rozhodovali: Stano, Výleta - Synek, Haringa, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2379

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák - Holešinský, Buncis, Krivošík - A. Sýkora, Morrison, Solenský - Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík - Molnár, Šramaty, Lacka - Bajtek

Poprad: Peters - Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Jasečko - Yogan, Paukovček, Záborský - Svitana, Mlynarovič, Valigura - Kukuča, Paločko, S. Petráš - Dlugoš, Suchý, Sokoli

Slovan Bratislava - Košice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 8. Maier (Pecararo, Harris) - 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen)

Rozhodovali: Orolin, J. Konc ml. - Durmis, Knižka, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 5032

Slovan: Coreau - Valach, Maier, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Beňo - Fominykh, Gennaro, Haščák - Pecararo, Harris, Takáč - Lukošik, Minárik, Zigo - Šotek, Kytnár, Matoušek

Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš - Leskinen, Campbell, Jääskeläinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

Hlasy po zápase

Ján Pardavý, tréner Slovana: "Treba rešpektovať kvalitu, ktorú dnes ukázal súper. Absolútne si zaslúžili vyhrať a my môžeme byť spokojní s tým jedným bodom. Od prvej tretiny bol súper aktívnejší, lepší a len Jared v bránke nám dával celý zápas šancu, aj pri takom výkone, zobrať z tohto zápasu body. Nemali sme pohyb, boli sme slabí na puku, prehrávali sme osobné súboje, súper bol všade rýchlejšie. Takto doma jednoducho nemôžeme hrať."

Dan Ceman, tréner Košíc: "Nepáčilo sa nám, ako sme hrali v predchádzajúcom zápase v Michalovciach. Chceli sme hrať ináč a dnes sme od začiatku boli vo vysokej intenzite. Chceli sme útočiť, dostávať puky za ich obrancov. Mali sme päť či šesť šancí, no oni dali gól z prvej, čo je ťažké po mentálnej stránke. Ale páčilo sa mi, ako to chalani zvládli. Onedlho sme vyrovnali, čo nám vrátilo sebavedomie. Od brankára až po štvrtú lajnu sme odohrali skvelý duel. Dúfam, že na tom budeme stavať."

Michalovce - Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 12. Žitný (Glazkov, Vašaš), 36. Osburn (Zabusovs, Lapšanský) - 4. Troock, 25. Gašpar (Sukeľ, Bačik), 37. Jendek (Björkung), 59. Bačik (Tamáši, Kabáč)

Rozhodovali: Žák, Moller - Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2752

Michalovce: Vošvrda - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Žitný, Suja, Buc - Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský - Stripai, Galamboš, Chalupa - Vašaš, Bjalončík, Paločko

Banská Bystrica: Rahm - Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Bača, Ďatelinka, Fridel - Troock, Kontos, Jendek - Kabáč, Tamáši, Šoltés - Sukeľ, Urbánek, Gašpar - Výhonský, Sojka, Gabor

Zvolen - Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) - 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík)

Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1725

Zvolen: Trenčan - Kubka, Sládok, Hain, Messner, Mudrák, Hanna, S. Barcík - Jedlička, Šiška, Kašlík - Zuzin, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Marcinek, Viedenský, Csányi

L. Mikuláš: Kozel (29. M. Valent) - Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Marek Hudec, Kapičák - Karsums, Kuru, Kriška - Handlovský, Walega, Michalík - Šmída, Saari, Uhrík - Braun, Vähätalo, Drábek - Kalousek

Andrej Kmeč, asistent trénera Zvolena: "Mali sme dobre rozohraný zápas. Prvá tretina bola slušná, aj keď sa skončila 3:2. Škoda druhej tretiny, ubránili sme síce oslabenia, ale tie nás trošku pribrzdili a vyviedli z tempa. Súper napokon otočil duel v tretej tretine, no stále sme verili, že to môžeme aj my otočiť. Podarilo sa to napokon v predĺžení. Chceme čo najviac bodov získať doma, to isté platí aj vonku. Škoda, že to nebolo dnes za tri body, ale aj dva sa rátajú."

Ján Šimko, tréner Liptovského Mikuláša: "Nevyvíjalo sa to pre nás dobre, ale chlapci si znovu siahli na dno. Nemôžem im povedať pol slova. Hrali sme so silným Zvolenom, ofenzívne ladeným mužstvom. Viedli sme pred koncom o gól, siahali sme na tri body, napokon zostávame iba s jedným. Keď vypršia emócie, tak zo silného Zvolena bude aj bod dobrý. Postupne sa zdvíhame, no potrebujeme u niektorých hráčov stabilnejšiu formu, aby sa nevyskytovali u nich výkonnostné výkyvy."

Prešov - Nové Zámky 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 7. Gerlach (Nauš, Martin) - 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak

Rozhodovali: Goga, Novák - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Lalík, Ballhorn, Giles, D. Jendroľ, Nátny - Šimek, Šimun, Žilka - Nauš, Gerlach, Martin - K. Jendroľ, Girduckis, Neuls - Sýkora, Klíma, Krajč - Zuščák

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, T. Mikúš, Klempa - Šišovský, J. Mikúš, Barto - Mišiak, Ondrušek, Faith

Spišská Nová Ves - Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Salituro (Vandas, Verbeek), 15. Štrauch (Majdan, Vandas), 52. Salituro (Ordzovenský, Rapáč) - 11. Thelin (Flick, Valach), 54. Flick (Pietroniro, Čacho)

Rozhodovali: Smrek, Korba - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2130

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Ulander, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Žiak - Vandas, Salituro, Verbeek - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Bortňák, Štrauch - Šuty, Tkáč, Hamráček

Trenčín: LaCouvee - Tourigny, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Hlaváč, Pazdera - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Hudec, Sojčík, Krajčovič - Stahoň, Gaťár, Vaňo