Momentka zo zápasu HC Košice - HK Nitra.
Momentka zo zápasu HC Košice - HK Nitra. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|15. okt 2023 o 18:21 (aktualizované 15. okt 2023 o 21:07)

Pozrite si výsledky nedeľňajšieho 10. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Po nedeľňajšom 10. kole hokejovej Tipos extraligy nastala zmena lídra.

Na čelo tabuľky sa napriek prehre v Poprade (2:3 pp a sn) pred HK Spišská Nová Ves vyšvihol HKM Zvolen.

Vo zvyšných piatich dueloch naplno bodovali domáce tímy. Diváci nevideli príliš ofenzívne kolo, padlo v ňom doposiaľ najmenej gólov (23) v novom ročníku.

Štvrtý triumf (2:1) za sebou vo vzájomných zápasoch zaznamenali hráči HC MIKRON Nové Zámky proti Slovanu Bratislava.

Prvýkrát po príchode do kádra "belasých" nebodoval kanadský útočník Brendan Ranford, ktorý mal za dve stretnutia na konte 9 bodov (6+3).

Doterajší líder HK Spišská Nová Ves inkasovala na ľade HC ´05 Banská Bystrica iba raz, no ani z 24 streleckých pokusov nedokázal prekonať brankára "baranov" Filipa Belányiho a prehrali 0:1.

Posledné Humenné zaknihovalo druhý trojbodový zisk v extralige. Doma si poradilo s Duklou Trenčín (3:1), ktorá neuspela už v treťom stretnutí v sérii.

Nováčik sa tak opäť dotiahol na HK Nitra. "Corgoni" odohrali solídny duel na ľade Košíc, v tretej tretine dokázali zmazať dvojgólové manko, napokon však zo Steel arény nebrali ani bod.

V 49. minúte totiž prekvapil brankára Libora Kašíka strelou po zemi z uhla Kanaďan Brett Pollock.

Útočník "oceliarov" sa gólovo presadil dvakrát a pridal aj asistenciu. Trojbodový bol aj jeho spoluhráč Hunter Fejes (1+2).

Tipos extraliga - 10. kolo:

Nové Zámky - Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Detailný prehľad o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Góly: 10. Michnáč (Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) - 40. Findlay

Košice - Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Góly: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) - 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson)

Banská Bystrica - Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 60. Hora (Bíreš)

Liptovský Mikuláš - Michalovce 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 32. Réway (Miller), 37. Uhrík (Egle, Berry) - 21. Pearson (Mihálik)

Humenné - Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák)

Poprad - Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Kukuča (Kundrik), 44. Coulter (Dmowski, Kotvan), rozh. nájazd Peresunko – 12. Kašlík (M. Hults), 55. C. Hults (Kašlík)

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Zvolen nevyhral ale je opäť lídrom, úradujúci majster bodoval naplno