Slovákov čaká pred MS osem prípravných zápasov, ťahákom bude súboj s USA

Tréning slovenských hokejistov
Tréning slovenských hokejistov (Autor: TASR)
TASR|18. feb 2024 o 14:32

Slovenskí hokejisti si zmerajú si aj s Čechmi či Švajčiarmi.

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia odohrá pred MS v Česku (10. - 26. mája) osem prípravných duelov.

Postupne sa stretne v dvojzápasoch so Švajčiarskom, Nemeckom a Českom, pred šampionátom nastúpi aj proti Poľsku a USA. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Slováci odštartujú prípravu dvoma stretnutiami Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla). Ďalší týždeň odohrajú dvojzápas s Nemeckom v Kaufbeurene (18. apríla) a Augsburgu (20. apríla). Zvyšné štyri stretnutia odohrajú už len na domácich klziskách.

Proti Česku nastúpia 26. a 27. apríla. V závere prípravy absolvujú zápasy proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku (3. mája) a v generálke na šampionát ich čakajú Američania (7. mája).

"Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť kvalitných súperov, ktorí nás dostatočne preveria pred svetovým šampionátom. Švajčiari a Nemci sú už tradičnými účastníkmi medailových bojov, Česi sú náročným súperom v akejkoľvek zostave.

V poslednom prípravnom zápase, tri dni pred samotnými MS, nastúpime aj s USA v najsilnejšej možnej zostave a bude to nielen kvalitná previerka, ale aj skvelé hokejové divadlo pre slovenských fanúšikov," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Dejiská jednotlivých domácich duelov sú zatiaľ v štádiu riešenia. Zväz bude o nich a o spustení predaja vstupeniek informovať v dohľadnej dobe.

"Sme v rokovaní s jednotlivými zimnými štadiónmi a ich správcami. Prihliadať musíme, samozrejme, aj na play-off Tipos extraligy. Naším cieľom je však opäť dostať reprezentačný hokej do viacerých kútov Slovenska," dodal Šatan.

Príprava Slovenska na MS 2024:

11. apríla:

Slovensko - Švajčiarsko

12. apríla:

Slovensko - Švajčiarsko

18. apríla:

19.30 Nemecko - Slovensko (Kaufbeuren)

20. apríla:

17.00 Nemecko - Slovensko (Augsburg)

26. apríla:

Slovensko - Česko

27. apríla:

Slovensko - Česko

3. mája:

Slovensko - Poľsko

7. mája:

Slovensko - USA

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovákov čaká pred MS osem prípravných zápasov, ťahákom bude súboj s USA