Fotogaléria (22)
Eduard Šimun (vľavo) a Matej Bača v zápase HC Košice - HK Nitra v 8. kole Tipos extraligy. (Autor: TASR)
TASR|8. okt 2024 o 21:46

Pozrite si súhrn výsledkov 8. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v 8. kole dočkali prvého víťazstva v extraligovej sezóne, no naďalej sú na poslednom 12. mieste tabuľky Tipos extraligy.

Rozhodol o tom poľský útočník Aron Chmielewski, ktorý v 62. minúte v presilovke ukončil duel so Slovanom Bratislava.

Jedným z ťahákov utorňajšieho programu bol duel uplynulých dvoch majstrov, v ktorom hráči HC Košice zdolali Nitru 4:3.

Nitrania pritom v deň 44. narodenín svojho kapitána Branislava Mezeia viedli po 1. tretine 2:0, no nádejný náskok stratili.

"Oceliarom" pomohli k obratu presilovky v druhej tretine, keď využili všetky tri a pred záverečnou časťou otočili na 4:2.

Fotogaléria zo zápasu HC Mikron Nové Zámky - HK Spišská Nová Ves (Tipos extraliga - 8. kolo)

Košičania sú naďalej spoločne so Spišskou Novou Vsou jediné dva tímy, ktoré bodovali vo všetkých dueloch, pričom v piatok ich čaká vzájomný súboj.

Spišiaci nezakopli ani na ľade trápiacich sa Nových Zámkov. Domáci síce do polovice zápasu viedli 1:0 gólom Jakuba Lineta, no favorit postupne zvýšil efektivitu v zakončení a presvedčivo triumfoval.

Skóre zápasu uzavrel útočník Zack Andrusiak, ktorý je s 9 gólmi najlepší strelec súťaže.

Novozámčania nastúpili už bez lotyšského útočníka Emilsa Gegerisa, s ktorým sa klub dohodol na ukončení spolupráce. Za sebou majú štyri prehry po sebe a figurujú na 10. mieste.

Ešte o bod menej má prekvapujúco Zvolen, ktorému nevychádza úvod sezóny.

Zvolenčania siahali v dramatickom zápase v Michalovciach na bod, no črtajúce sa predĺženie napokon odmietol domáci útočník Daniil Fominych, ktorý v 60. minúte v presilovke rozhodol o víťazstve Michaloviec 5:4.

Fotogaléria zo zápasu HC Košice - HK Nitra v Tipos extralige (8. kolo)

Pre Duklu to bolo štvrté víťazstvo za sebou.

Zaujímavý záver videli aj diváci v Banskej Bystrici. Domáci viedli od 16. minúty nad Popradom 2:0, no zatiaľ čo oni dávali góly v úvode zápasu, "kamzíci" v závere.

Presný zásah Adama Cracknella v 59. minúte poslal zápas do predĺženia, no napokon boli predsa len spokojnejší Banskobystričania, ktorí zvíťazili po samostatných nájazdoch.

Bolo to pre nich piate víťazstvo v sérii a figurujú na priebežnom druhom mieste tabuľky, Poprad je siedmy po piatej prehre za sebou.

Hráči Dukly Trenčín sa v nedeľňajšom zápase s Novými Zámkami (7:1) dočkali prvého víťazstva v sezóne a zlepšenie formy potvrdili aj proti Žiline.

Hoci nováčik súťaže viackrát dotiahol manko súpera, napokon pod Čákovým hradom prehral 3:4.

Tipos extraliga - 8. kolo:

Banská Bystrica - Poprad 3:2 sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Michalčin (Bíreš, Stránský), 16. Boucher (Voyer, Michalčin) - 56. Suchý (Nauš, Fereta)

Viac informácií o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

Michalovce - Zvolen 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)

Góly: 5. Varga (Valach, Bodák), 24. Krastenbergs (Fominykh, Daugavinš), 42. Drgoň (Rockwood, Svitana), 43. Kabáč (Vašaš, Johnson), 60. Fominykh (Daugavinš) - 24. Bondra (Olson), 25. Kudrna (Hecl, Beňo), 36. Macek (Zuzin, Kukuča), 48. Olson (Zuzin, Sheeny)

Trenčín - Žilina 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Góly: 21. Leskinen (Josling, Stapley), 47. Cardwell (Ahl, Green), 49. Green (Baláž, Cardwell), 59. Baláž (Green) - 46. Mucha (Jones, Tourigny), 50. Tourigny (Bezúch, Lukosevicius), 60. Jones (Tourigny, Bezúch)

Košice - Nitra 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Góly: 22. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 24. Šimun (Havrila, Teves), 34. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 36. Pollock (Gildon, Jääskeläinen), 60. Martel (Parlett) - 2. Ritchie (Buček, Cotton), 14. Pobežal, 45. Stacha (Vitáloš, Lacka)

Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 53. Pereskokov (Mezovský), 61. Chmielewski - 17. Murphy (Hoelscher)

Nové Zámky - Spišská Nová Ves 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 6. Linet (Roman, Handlovský), 33. Guay (Boudrias) - 10. S. Barcík (Hannoun, Rapáč), 11. Romaňák (Števuliak, Harper), 20. Harper (Myklucha), 45. Vaverčák (Ališauskas, Groch), 47. Andrusiak (Hannoun, Ford)

Tabuľka: Tipos extraliga

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Šláger kola rozhodli využité presilovky. Mikulášu nepomohla ani výhra nad Slovanom