Koronavírus opäť zasiahol extraligu. Zápasy odkladajú Slovan i Košice

Momentka zo zápasu HC Slovan Bratislava - HC Košice. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
TASR|24. jan 2022 o 13:33

Zápasy sa odohrajú v náhradnom termíne.

BRATISLAVA. V hokejovom tíme HC Košice prepukla koronavírusová nákaza. Podľa klubového webu prinieslo PCR testovanie viacero pozitívnych výsledkov v mužstve a tak museli hráči nastúpiť do povinnej karantény.

Najbližšie zápasy Košíc proti Nitre (v piatok 28. januára) a rovnako karanténne obmedzenému Slovanu Bratislava (v nedeľu 30. januára) odložili. Odohrajú sa v náhradnom termíne, informoval web hckosice.sk.

Covid-19 prinútil odložiť zápasy aj Slovanu. V tíme sa zhoršila zdravotná situácia po návrate z minulotýždňového tripu v Prešove a Poprade.

Vzhľadom na podozrenia z vírusového ochorenia u viacerých hráčov prebehlo počas víkendu testovanie rýchlym antigénovým testom, ktoré preukázalo sedem pozitívnych prípadov.

Ďalších sedem hráčov Slovana sa na testovaní nemohlo zúčastniť, keďže sa cítili chorí a začali sa u nich prejavovať príznaky ochorenia.

Všetci hráči a realizačný tím Slovana podstúpili v pondelok ráno testovanie PCR testami, ich výsledky budú známe v priebehu popoludnia.

Na základe tejto situácie klub oficiálnym listom požiadal Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a Ligovú radu o odklad najbližších troch zápasov, ktoré mal počas tohto týždňa odohrať na ľade súperov - v utorok a štvrtok v Trenčíne proti Dukle a ako aj v nedeľu v spomínanom zápase v Košiciach.

Klub zároveň s okamžitou platnosťou prerušil tréningový proces.

Vírusové ochorenie sa už v polovici minulého týždňa vyskytlo u viacerých hráčov rezervy Modré krídla Slovan, ktorej odložili zápasy na ľade Vlci Žilina a TSS Group Spartak Dubnica, informoval web belasých.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: