Šimon Nemec v drese New Jersey Devils.
Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Šimon Čop|17. sep 2022 o 04:23

Slovenský obranca Šimon Nemec bol aj pri víťaznom góle v predĺžení.

BUFFALO. V noci z piatka na sobotu hrali na turnajoch talentov NHL viacerí slovenskí mladíci. Dokopy ich bolo deväť – Šimon Nemec, Filip Mešár, Max Čajkovič, Samuel Kňažko, Adam Sýkora, Jakub Demek, Miloš Kelemen, Servác Petrovský a Pavol Regenda.

Čajkovič odohral za Tampu Bay duel proti Nashvillu. Nebodoval a bol dvakrát vylúčený. Bolts prehrali 2:5.

Za Columbus Blue Jackets nastúpil Samuel Kňažko. Potom, čo v prvom dueli na turnaji v Traverse City strelil gól a vyhral, sa tentoraz bodovo nepresadil. „Modrokabátnici“ podľahli Detroitu 2:5.

Adam Sýkora hral v prvej formácii New Yorku Rangers proti Philadelphii Flyers. Obliekol si dres s číslom 38. Bol na ľade pri rozhodujúcom góle zápasu, ktorí strelili Flyers v predĺžení. Vyhrali 2:1.

V dueli Vegas-Arizona na seba narazili útočníci Jakub Demek a Miloš Kelemen. Z výhry 3:2 sa tešil prvý menovaný.

Servác Petrovský z Minnesoty Wild čelil Chicagu Blackhawks. Bol centrom tretieho útoku. "Divosi" zvíťazili 5:2.

Pavol Regenda hral po boku niekdajšej draftovej trojky Masona McTavisha za Anaheim proti San Jose aj s áčkom na drese (bol jedným z asistentov kapitána).

Jeho tím však prehral so San Jose Sharks 2:3 po predĺžení.

No najsledovanejší bol súboj Šimona Nemca a Filipa Mešára. Ešte v jari proti sebe hrávali v slovenskej Tipos extralige. V septembri vymenili európske ľady za zámorské a stretli sa v dresoch klubov z NHL.

Zo stretnutia vyšiel víťazne Nemec, ktorý k výhre 4:3 po predĺžení prispel dvomi asistenciami. Mešár strelil jeden gól.