Kaprizov dokázal, čo nikto v klubovej histórii. Černák sa raduje z výhry

Nikita Kučerov z Tampy Bay Lightning oslavuje gól.
Nikita Kučerov z Tampy Bay Lightning oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. máj 2022 o 06:36

Černákova Tampa Bay vyrovnala sériu.

NEW YORK. Tampa Bay Lightning vyrovnali stav série s Torontom Maple Leafs. Po úvodnej vysokej porážke nastrieľali Bolts svojmu súperovi päť gólov.

Veľký podiel na víťazstve mal obranca Victor Hedman. Švéd zažiaril gólom a tromi asistenciami.

Slovenský zadák Erik Černák odohral 21 minút a 59 sekúnd, zaznamenal dve plusky, štyri strely na bránu, sedem bodyčekov a tri bloky.

Andrej Vasilevskij zaznamenal svoje päťdesiate víťazstvo v play off. Potreboval na to 83 zápasov. Rýchlejší boli len šiesti brankári pred ním, predbehol aj legendárneho Martina Brodeura.

Zranený brankár

Carolina Hurricanes museli striedať brankárov. Antti Raanta opustil duel po kontakte s Davidom Pastrňákom.

Český forvard pôvodne dostal od rozhodcov trest na päť minúť a do konca zápasu. Napokon mu ho zmiernili na dve minúty.

Fínsky brankár rozohrával puk, keď sa proti nemu rútil rozbehnutý český ostrostrelec. Pastrňák sa vyhol kontaktu telom, no protivníka trafil rukavicou do hlavy. Raanta krvácal z úst.

Vystriedal ho Pjotr Kočetkov a nesklamal. Ruský brankár si pri debute pripísal 30 zákrokov, za svoj chrbát pustil len dva puky.

Takmer sa pobil s Bradom Marchandom. Napokon to však skončilo len vzájomnými údermi, ktoré rozhodcovia potrestali vzájomnými vylúčeniami.

"Hurikáni" vďaka výhre 5:2 navýšili svoj náskok v sérii na 2:0. Po dva góly vsietili Sebastian Aho a Nino Niederreiter. Za Bruins sa presadil iba Patrice Bergeron.

Historické prvenstvo

Žiaden hráč Minnesoty Wild ešte nikdy nestrelil v play off hetrik. Zmenilo sa to v druhom zápase série proti St. Louis Blues.

Kirill Kaprizov režíroval víťazstvo tromi presnými zásahmi. Najprv v 20. minúte zvyšoval na 3:0 a potom dodal pohodu na hokejky svojich spoluhráčov v 52. a 53. minúte gólmi na 5:2 a konečných 6:2.

"Divosi" vyrovnali stav série na 1:1.

Minimálne päť zápasov potrvá i séria medzi Edmontonom a Los Angeles. Oilers po úvodnom zaváhaní prevalcovali súpera výsledkom 6:0.

Darnell Nurse sa stal prvým obrancom po 32 rokoch, ktorý strelil gól v play off v oslabení. Skóroval v 27. minúte.

NHL - play off - 1. kolo - 5. máj:

Carolina - Boston 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 14. Fast (Staal, Slavin), 16. Aho (DeAngelo, Slavin), 22. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 39. Niederreiter (Trocheck, DeAngelo), 60. Niederreiter (Svečnikov) – 35. Bergeron (Marchand), 53. Bergeron (McAvoy)

Brankári: Raanta 6/6, Kočetkov 30/32 - Ullmark 29/33

Stav série 2:0 pre Carolinu.

Toronto - Tampa Bay 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Góly: 28. Bunting (Marner, Matthews), 52. Marner (Muzzin, Matthews), 56. Kerfoot (Brodie) – 20. Hedman (Killorn), 23. Perry (Hedman), 30. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Hagel (Paul, Kučerov), 46. Point (Kučerov, Hedman)

Brankári: Campbell 29/34 - Vasilevskij 31/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 59 sekúnd, zaznamenal dve plusky, štyri strely na bránu, sedem bodyčekov a tri bloky/

Stav série 1:1.

Minnesota - St. Louis 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Eriksson Ek (Greenway), 14. F. Gaudreau (Brodin), 20. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 21. Eriksson Ek, 52. Kaprizov (Zuccarello), 53. Kaprizov (Hartman, Brodin) – 33. Kyrou (Thomas), 45. Tarasenko (Bučnevič, Thomas)

Brankári: Fleury 32/34 - Husso 22/27

Edmonton - Los Angeles 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Góly: 22. Draisaitl (Barrie, Nugent-Hopkins), 27. Nurse (McDavid), 37. McLeod (Bouchard, Kassian), 44. Kane, 44. Puljujärvi (McDavid, Kane), 52. Kane (Bouchard)

Brankári: Smith 31/31 - Quick 30/36

Domov»Hokej»NHL»Kaprizov dokázal, čo nikto v klubovej histórii. Černák sa raduje z výhry