Nové Zámky sú vonku naďalej bez bodu, nováčik dal viac gólov iba proti Slovanu

Gólová radosť hokejistov Žiliny. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|11. okt 2024 o 19:45 (aktualizované 11. okt 2024 o 20:05)

Víťazstvo hokejistov Žiliny režíroval dvojgólový Bezúch.

Tipos extraliga - 9. kolo

Žilina - Nové Zámky 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Góly: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny) 37. Walega - 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč)

Rozhodovali: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1806 divákov

ŽILINA. Hokejisti Žiliny využili výhodu domáceho prostredia a v zápase 9. kola najvyššej slovenskej súťaže zdolali Nové Zámky 5:3.

Pred svojimi priaznivcami dosiahli už štvrté víťazstvo. Najväčší podiel na ňom mal Juraj Bezúch, ktorý strelil dva góly, vrátane toho otváracieho.

Už po prvej časti viedli "vlci" o dva góly, keď okrem Bezúcha skóroval aj americký krídelník Hunter Fejes, ktorý poslal puk pomedzi Grandeho nohy.

V druhej dvadsaťminútovke najprv skóroval Patrik Koyš a na 4:0 zvýšil strelou z prvej Bezúch. Za hostí sa v 31. minúte presadil Hugo Kováč.

Nádeje "býkov" v 37. minúte utlmil samostatný únik poľského reprezentanta Kamila Walegu, ktorý v oslabení zvýšil už na priebežných 5:1.

V 53. minúte vykresal nádej hostí na zvrat teč Romana Tvrdoňa. Novozámčania opäť znížili skóre o necelé tri minúty neskôr z hokejky Romana Chartnúcha, no napokon to na zisk bodov nestačilo.

Sériu prehier natiahli už na päť zápasov a zostávajú na pozíciách mimo play-off. Navyše, ani na štvrtý pokus nedokázali vonku zabodovať.

Žilina doposiaľ strelila viac gólov len v zápase proti Slovanu, ktorý rovnako na domácom ľade zdolala koncom septembra 6:1.

Hlasy po zápase

Milan Bartovič, tréner Vlci Žilina: "Mali sme od začiatku dobrý pohyb, boli sme silní s pukom, vychádzali nám aj ostatné veci, dobre sme pracovali. Nástup do druhej tretiny bol dobrý, potom sme však na päť minút stratili momentum, ale aj to je fáza zlepšovania. Musíme si postrážiť takéto stavy, keď vyhrávame a ostať stále koncentrovaní. Prežili sme potom štvorminútové oslabenie, Kirill Dyakov v ňom ukázal veľký charakter, keď trikrát zblokoval počas jedného striedania strely súpera. Boli sme aktívni aj v tretej časti, hrali sme dobre, ale dostali sme dva góly. Potešili ma debutové góly viacerých chalanov, už to potrebovali. Dúfam, že budú pokračovať v dobrých výkonoch."

Juraj Bezúch, útočník a autor dvoch gólov: "Vedeli sme, že už musíme zbierať body, najmä doma. Som rád, že sme potvrdili rolu domáceho mierneho favorita a vyhrali sme. V záverečnej tretine sme začali trochu špekulovať a dostali sme dva zbytočné góly. Prvé presné zásahy v sezóne chutia výborne, sadli sme si s chalanmi v útoku a som rád, že s nimi môžem hrať. Nevedel som, že sa blíži môj štvorstý zápas v extralige, až pred duelom som sa to dozvedel v kabíne. Dúfam, že ešte nejaký ten zápas v extralige odohrám."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: Vlci Žilina - HC Mikron Nové Zámky dnes (Tipos extraliga, 9. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
11.10.2024 o 17:30
9. kolo
Vlci Žilina
5:3
(2:0, 3:1, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny), 37. Walega – 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč). Rozhodca: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin.
Žilina vyhráva dnešný zápas nad Novými Zámkami 5:3. Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom a ich víťazstvo je zaslúžené. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:50
Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.
59:10
Tourigny získal puk za bránou a vyviezol ho až do útočnej tretiny. Domáci už dnešný zápas vyhrajú.
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:22
Následuje reklamný brejk.
55:36
goalHC Nové Zámky dali gól! Už je to len o dva góly! Lacouvée vyrazil strelu Štraucha, ale na dorážku ROMANA CHATRNÚCHA už nemal nárok. Asistencie Andreas Štrauch, Hugo Kováč.
53:00
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia znižujú stav dnešného zápasu. Karl Bourdias nahadzoval puk od modrej čiary na bránu a ROMAN TVRDOŇ ho veľmi šikovne tečoval za chrbát Lacouvéeho. Asistencie Karl Bourdias, Nicolas Guay.
52:55
52:45
Žilinčania už majú permanentný tlak. Lukosevicius bol vo veľkej šanci, ale opäť výborne zakročil Grande.
51:25
Holendove zakončenie vyráža Grande betónom.
50:46
Hostia sú v plnom počte.
50:34
Fejes tvrdo vypálil z pravej strany. Následne pálil aj Koyš, ale obidva pokusy chytá Grande.
49:54
Kováč vybojoval puk a poslal ho až za bránu Lacouvéeho.
48:46
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Patrik Luža – 2 min., držanie.
48:43
Vlci jasne na ľade dominujú. Hostia už pôsobia odovzdane.
47:44
Gachulincova bomba narobila problémy hosťujúcemu brankárovi. Napokon sa puk odrazil tesne vedľa brány.
46:33
Komuls drží puk za bránou a čaká na prestriedanie spoluhráčov.
45:16
Píska sa ofsajd domáceho mužstva.
43:44
Hra trochu stratila tempo. Slovák sa dostával do zakončenia, ale telom ho zablokoval Rajnoha.
42:15
Varga si to nachystal na strelu a zkončil. Jeho pokus zablokovál Bourdias.
41:33
Guay zakončil švihom, ale táto strela domáceho brankára nemohla zaskočiť.
40:34
Lukosevicius bol vo veľkej šanci! Jeho zakončenie z pravej strany tesne minulo prázdnu bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú domáci hráči jednoznačne 5:1. Pravdepodobne je už rozhodnuté, ale uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:09
Hostia sú usadení v pásme, ale hrajú to po rohoch.
37:31
Guay prihral pred bránu, kde bol Tvrdoň, ale jeho zakončenie chytá Lacouvée lapačkou.
36:22
goalVlci Žilina dali gól! Piaty gól domáceho mužstva je na svete! KAMIL WALEGA sa dostal do samostatného úniku v oslabení a krásnym blafákom prekonal Grandeho v bráne hostí. Bez asistencie.
36:14
Tvrdú strelu od modrej čiary vyslal Semaňák! Jeho pokus skončil na zadnom mantineli.
35:39
Vylúčenie v tíme DOXXbet Vlci Žilina:
Pqtrik Koyš – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.
35:06
Opäť zakončoval Koyš, ale Grande bol pozorný a jeho pokus chytil lapačkou.
33:26
Chatrnúch chyboval pred bránou a k zakončeniu sa dostal Koyš, ktorý však netrafil bránu.
32:42
31:44
Domáci sú usadení v útočnom pásme. Fejes pálil a následne aj Mucha, ale Grande obidva pokusy vyrazil.
30:42
Michal Roman – 2 min., podrazenie.
30:24
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia znižujú stav dnešného zápasu! HUGO KOVÁČ vybojoval puk a dostal sa do samostatného úniku! Strelou švihom prekonáva prvý krát Lacouvéeho v domácej bráne. Bez asistencie:
29:05
goalVlci Žilina dali gól! Domáci pokračujú vo svojej dominancii. Pekná súhra prvého útoku, na ktorej konci bol JURAJ BEZÚCH, ktorý zúžitkoval prihrávku Lukoseviciusa spoza brány a strelou z prvej prekonal Grandeho. Asistencie Jarid Lukosevicius, Miguel Tourigny.
28:43
Lukosevicius zakončoval hneď po buly. Grande jeho pokus skryl v lapačke a prerušil hru.
27:42
Domáci sú v plnom počte.
26:33
Hostia nehrajú presilovú hru dobre. Domáci sa bránia bez problémov.
25:42
Martin Belluš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
23:52
Fejes zakončoval z pravej strany. Grande jeho pokus vyrazil vyrážačkou.
22:47
Aktivita domácich aj nďalej pokračuje.
21:58
goalVlci Žilina dali gól! Domáci vedú už o tri góly. PATRIK KOYŠ bol výborne postavený pred bránou a dotlačil puk za chrbát Grandeho. Brankár hostí nemal šancu zasiahnúť. Asistencie: BRuno Mráz, Daniel Gachulinec.
21:44
Začiatok druhej tretiny je opatrný z oboch strán.
20:32
Slovák zakončoval z osi klziska. Lacouvée jeho pokus bez problémov vyrazil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie domáca Žilina nad Novými Zámkami 2:0. V prvej tretine sme sledovali dominanciu domáceho mužstva.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:11
goalVlci Žilina dali gól! Domáci pridávajú druhý gól v zápase! HUNTER FEJES sa šikovne natlačil pred Grandeho a strelou medzi nohy pridáva svoj prvý gól v zápase. Asistencie Kamil Walega.
17:22
Výborna strela od modrej čiary, ktorú vyslal Rajnoha. Grande bol pozorný a zakročil betónom.
16:21
15:38
Ružek pohotovo zakončil švihom, ale netrafil domácu bránu.
14:17
Slovák tečoval pred bránou nahodenie Tvrdoňa, ale Lacouvée pohotovo zakročil betónom.
13:25
Hrá sa 4 na 4. Na ľade je viac miesta, ale obidve mužstvá hrajú opatrne.
12:54
Nicholas Jones – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
12:51
Lukáš Handlovský – 2 min., podrazenie.
12:10
Juščák zakončoval z tesnej blízkosti Netrafil však bránu. Následne pálil Tourginy, ale ani jeho strela sa neujala.
11:17
Tvrdoň zakončoval z otočky. Lacvouvée však zasahovať nemusel. Hostia zostávajú v útočnom pásme.
10:01
Lukosevicius zakončil švihom z pravej strany. Jeho pokus Grande pokryl a prerušil hru.
09:04
Gachulinec nabil Slovákovi, ale Lacouvée predviedol výborný zákrok a podržal svoje mužstvo.
08:29
Koyšove nahodenie vyráža Grande betónom.
07:35
07:16
Hamaliuk sa výborne natlačil pred Lacouvéeho, ale nedokázal puk dostať do brány.
06:11
Slovák nezachytil puk na modrej čiare a tak si domáci môžu na chvíľu vydýchnuť.
05:37
Bruno Mráz – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
05:32
Domáci hrajú od začiatku zápasu aktívne. Koyš zakončoval z pravej strany. Grande zasahovať nemusel.
04:37
Strela Vargu bola zrazená mimo hraciu plochu.
03:39
goalVlci Žilina dali gól! Vlci idú do vedenia v dnešnom zápase! Lukosevicius nahodil puk pred bránu. Najlepšie sa zorientoval JURAJ BEZÚCH a ten strelou švihom prekonal Grandeho v bráne hostí. Asistencie Jarid Lukosevicius, Nicholas Jones.
02:11
01:14
Veľká šanca domáceho mužstva! Strelu Tourignyho z blízka dokázal vyraziť Grande!
00:24
Mucha bol v dobrej šanci! Grande jeho pokus dokázal vyraziť.
00:11
Karl Bourdias – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.
00:01
Domáci hokejisti získali úvodné buly.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

DOXXbet Vlci Žilina: Lacouvée (Židek) – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Pobežal, Holenda, Diakov – Bezúch, Jones, Lukosevicius – Mucha, Walega, Fejes – Varga, Mráz, Koyš – Belluš, Šmída, Juščák
Tréner: Milan Bartovič

HC MIKRON Nové Zámky: Grande (Rychlík) – Bourdias, Semaňák, Kowalczyk, Komuls, Roman, Luža, Chatrnúch – Ducharme, Slovák, Lapšanský – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Kodhaj – Kováč, Ružek, Štrauch
Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 9. kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti DOXXbet Vlci Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HC MIKRON Nové Zámky. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné ôsme miesto so ziskom 8 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Milana Bartoviča prehrali v Trenčíne s Duklou 3:4. Najproduktívnejším hráčom Žiliny je aktuálne obranca Tourigny, ktorý má na svojom konte 8 kanadských bodov (2+6). Najlepším strelcom tímu je ďalší Kanaďan Nick Jones, ktorý vsietil 6 gólov.

Novým Zámkom patrí v tabuľke Tipos extraligy desiate miesto so ziskom šiestich bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Erika Čaládiho prehrali na domácom ľade so Spišskou Novou Vsou 2:5. Najproduktívnejším hráčom Zámkov je útočník Dillon David Hamaliuk, ktorý má na svojom konte štyri kanadské body (2+2).

Zápas sa v Žiline začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nové Zámky sú vonku naďalej bez bodu, nováčik dal viac gólov iba proti Slovanu