Košice prehrali na ľade nováčika, aspoň bod im zachránil skvelý zákrok brankára

Košický brankár Dominik Riečický na ilustračnej fotografií.
Košický brankár Dominik Riečický na ilustračnej fotografií. (Zdroj: TASR, Autor: TASR)
Sportnet|27. sep 2024 o 20:10 (aktualizované 27. sep 2024 o 21:16)

Rozhodujúci gól strelil v predĺžení obranca Daniel Gachulinec.

Tipos extraliga - 4. kolo

Žilina - Košice 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) - 16. Mikúš (Šedivý, Jääskeläinen)

Rozhodovali: Krajčík, Baluška - Stanzel, Vyšný, vylúčení na 2 min: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2416 divákov.

Žilina: LaCouvee - Tourigny, Miller, Gachulinec, Rajnoha, Holenda, Dyakov, Vajko - Lukosevicius, Jones, Kolenič - Fejes, Dej, Mráz - Mucha, Šmída, Varga - Koyš, Galamboš, Beták

Košice: Riečický - Gildon, Parlett, Deyl, Teves, Šedivý, Ferenc - Mikúš, Chovan, Jääskeläinen - Petráš, Pollock, Martel - Lamper, Repčík, Krivošík - Rogoň, Havrila, Bartánus

ŽILINA. Hokejisti Košíc zaznamenali druhú prehru v tejto sezóne, keď na ľade Žiliny prehrali v zápase 4. kola Tipos extraligy 1:2 po predĺžení.

Hrdinom stretnutia bol obranca Daniel Gachulinec, ktorý po príchode zo Zvolena strelil prvý gól vo farbách extraligového nováčika.

Žilina takmer získala v zápase všetky body, no zopár sekúnd pred koncom Dominik Riečický zastavil strelu Jareda Lukoseviciusa do odkrytej bránky.

"Vlkom" patrí v tabuľke deviata priečka s piatimi bodmi, "oceliari" ich majú na konte sedem a sú piati s trojbodovou stratou na Spišskú Novú Ves.

Hlasy po zápase

Milan Bartovič, tréner Žiliny: "Videli sme dobrý zápas z oboch strán, prím hrali brankári. My sme mali šance aj na tri body, ale sme radi aj za dva. V prvej tretine nebolo toľko šancí, Košice išli do vedenia, ale ja musím pochváliť chalanov, od druhej tretiny sme boli živší. Za stavu 0:1 sme sa nevzdávali, verili sme si. V predĺžení klobúk dolu, zblokovali sme veľa striel. To sú veci, ktoré od hráčov chceme. Ukázali sme, že môžeme hrať s hocikým."

Dan Ceman, tréner Košíc: "Po dlhej ceste autobusom sme nehrali celkom dobre v prvej tretine, ale myslel som si, že v druhej tretine sa trochu zdvihneme. No nestalo sa tak. Žilina hrá veľmi dobre, dnes hrala trúfalejšie ako my. Vyhrali viac súbojov o puk. Zaslúžia si ten bod navyše, keďže zvládli aj oslabenie piatich proti trom. Súhlasím, že brankári boli vynikajúci."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: Vlci Žilina - HC Košice dnes (Tipos extraliga, 4. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
27.09.2024 o 17:30
4. kolo
Vlci Žilina
2:1
(0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
64' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) – 16. Mikúš Tomáš (Šedivý). Rozhodca: Krajčík, Baluška – Stanzel, Vyšný. Diváci: 2416.
DOXXbet Vlci Žilina – HC Košice 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly a asistencie: 45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) – 16. Mikúš Tomáš (Šedivý). Rozhodca: Krajčík, Baluška – Stanzel, Vyšný. Vylúčenie: 5:7. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2416. Priebeh zápasu: 0:1, 2:1.
S konštatovaním, že v piatom kole hokejovej Tipos extraligy víťazia Vlci Žilina nad Košicami 2:1 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok piatkového večera. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
63:56
goalVlci Žilina dali gól! Rýchly útok Vlkov, Lukosevicius poslal z ľavej strany parádnu prihrávku pred bránku hostí, kde si skvele nakorčuľoval DANIEL GACHULINEC a tečom poslal puk do siete hostí! Asistencia: Lukosevicius.
63:08
Košice v útočnom pásme, ale Pollock krížnou strelou minul priestor LaCouvéeho bránky.
62:49
Na opačnej strane sa ku bránke Vlkov prebíjal Pollock, výbornú obrannú robotu však odviedol Tourigny.
62:36
Žilina je teraz aktívnejšia, Tourigny však nemieril presne.
62:03
Na opačnej strane sa pri bránke hostí za pukom naťahoval Fejes, na šťastie pre brankára hostí naň nedosiahol.
61:36
Teves sa snažil sám dostať k bránke Žiliny, na zakončenie to však nestačilo.

Začalo sa predĺženie.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1, po krátkej prestávke tak pôjde do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:58
importantObrovská šanca Žiliny! Nick Jones našiel prihrávkou Jareda Lukoseviciusa, ktorý bol pri ľavej tyči úplne sám, mieril do odkrytej bránky hostí, ale Riečický v poslednom chvíli dal ešte do voľného priestoru hokejku a zastavil puk smerujúci do bránky Oceliarov! Dnes zhoria hokejové internety, máme tu nový hit mesiaca! Toto bol skutočne excelentný zákrok!
59:45
Košice poslali puk von z pásma.
59:40
Žilina opäť v kombinácii v útočnom pásme.
59:22
Oddychový čas pro tím DOXXbet Vlci Žilina.
59:22
importantŽilina v mohutnom nápore, po strele Jareda Lukoseviciusa vytiahol Dominik Riečický parádny semafór!
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:59
Žilina pokračuje v tlaku počas presilovej hry.
58:36
Fejes z pravej strany posielal puk pred bránku Košíc, nenašiel však spoluhráča.
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času, Žilina hrá presilovú hru.
57:51
Havrila – 2 min., hrubosť.
57:51
Holenda – 2 min., hrubosť.

Parlett – 2 min., vrazenie na mantinel.
57:51
Nuž a narazenie žilinského hráča na mantinel je ešte skúmané na videu aj s telefonátom videorozhodcovi. Uvidíme aký bude verdikt.
57:51
Nuž a máme tu aj prvú potýčku po tvrdom hite košického hráča. Do seba sa pustili Holenda s Havrilom, budú lietať tresty.
57:44
Šanca Žiliny! Mucha nahrával Koleničovi, ale zakončenie žilinského útočníka nebolo vôbec vydarené.
57:32
Vzruch pred košickou bránkou, kde bol Tourigny i Lukosevicius, Riečickému puk síce vypadol, ale Vlci ho do bránky dotlačiť nedokázali.
56:58
Hostia znovu pred brankárom Žiliny, Jääskeläinen si však s koncovkou tentoraz nepotykal.
56:12
Strela Šedivého sa neujala, Oceliari napriek tomu ostávajú v útočnom pásme.
55:58
Košice kombinujú v útočnom pásme.
55:30
Rýchly útok Vlkov, Šmída si však nedokázal obhodiť posledného obrancu hostí pred košickou bránkou.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:39
Oba tímy si znovu dávajú veľký pozor na prípadné chyby v obrane.
54:09
Millerova strela z vrchu ľavého kruhu, Riečický chvíľu nevedel, kde má puk, no ten skončil pod jeho betónom. Domáci sa snažili o dorážky, následne vzniká menšia šarvátka.
53:42
Šedivý cez teč nastrelil puk do útočného pásma, Košice však striedajú svoju päticu na ľade.
53:06
Hostia v plnom počte.
52:55
Žiline sa v presilovej hre stále nedarí usadiť v útočnom pásme.
52:19
Presilová hra sa Vlkom zatiaľ nedarí, čo podčiarkol strelou Filip Krivošík, ktorú musel riešiť Connor LaCouvée.
51:44
Jones doviezol puk do útočného pásma, Jääskeläinen však pri rozostavení Vlkov zachytil puk a dostal ho do stredného pásma.
51:26
Košice krátko po začiatku presilovej hry Vlkov posielajú puk cez všetky čiary.
51:06
Havrila – 2 min., nedovolené bránenie.
51:01
Hunter Fejes sa krásne predral do útočného pásma, do zakončenia sa však nedostal, výbornú obrannú robotu odviedol Parlett.
50:36
Oba tímy si dávajú veľký pozor na chyby v defenzíve.
50:01
Máme za sebou polovice tretej tretiny, stav zápasu je pod Dubňom 1:1.
49:48
Jääskeläinen bojuje o puk v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu ho udržať.
49:20
Hostia z východu Slovenska kombinujú v útočnom pásme.
48:45
Košice stiahli puk ku svojej bránke, oba tímy striedajú počas hry.
48:10
Bekhendové zakončenie v podaní Bruna Mráz, Riečický si však s jeho pokusom poradil.
47:43
Veľké pasovačky v útočnom pásme Žiliny, viacero hráčov skončilo na ľade, následne ešte menšia potýčka medzi Millerom a Martelom, na ľade sa začína viac iskriť, to je evidentné.
47:02
Po zakázanom uvoľnení hostí vyhrali Žilinčania buly v útočnom pásme, ale do zakončenia sa tentoraz nedostali.
46:35
Žilinskí fanúšikovia aktuálne ženú z tribún hlasivkami svoj tím do útoku.
46:07
46:03
Strela Vlkov od modrej čiary ešte bola pred bránkou hostí tečovaná, puk však končí v moci košického brankára.
45:41
Žilina je síce v útočnom pásme, ale Riečický zatiaľ nemusel zasahovať.
45:01
Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, stav zápasu je už 1:1.
44:33
Challenge trénerskému tímu Košíc teda nevyšiel, domáci hrajú po vyrovnaní presilovú hru, no zatiaľ sa im nedarí usadiť v útočnom pásme.
44:07
2 min. – zdržiavanie hry / posunutá bránka.
44:07
goalVlci Žilina dávajú gól! Fejes odviedol výbornú prácu pri mantineli, kde získal puk. Posunul ho na modrú čiaru, odkiaľ napriahol Miller. Strelu žilinského obrancu šikovne tečoval do siete Košíc kapitán Vlkov Rastislav Dej! Asistnencie: Miller, Fejes.
44:07
Stále čakáme na verdikt o góle Vlkov, celá situácia je skúmaná veľmi, veľmi dlho.
44:07
importantVlci Žilina dali gól! Ale celú situáciu ešte riešia čiaroví rozhodcovia na videu!
43:55
Krátka pauza pre opravu výstroja košického gólmana.
43:48
importantStrela od modrej čiary Riečickému vypadla, na dorážku číhal pri pravej tyči Nick Jones, ale brankár Košíc včas dal betón presne do dráhy Jonesovej strely!
43:40
Úvod tretej tretiny je však pomerne laxný z oboch strán.
42:54
Košice zakombinovali v útočnom pásme, po Martelovej strele sa neujal Petrášov teč.
42:09
Žilina zakombinovala v útočnom pásme, gólman hostí bol však opäť pozorný a dnes je výraznou oporou svojho tímu.
41:55
Dnešné stretnutie sleduje 2416 divákov.
41:23
Oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.
40:59
Jääskeläinen sa snažil vyšperkovať útočnú akciu svojho tímu, tento zámer mu však nevyšiel podľa predstáv.
40:24
Strela domácich od modrej čiary, Riečický nemusel riešiť žiadny vážny problém.
40:01
Úvodné vhadzovanie tretej tretiny patrí hráčom Košíc.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine Žilina na domácom ľade stále prehráva s Košicami 0:1. Tretia časť zápasu sa začne približne o 19:07.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Košice ešte v závere tretiny operujú v útočnom pásme.
39:22
Miller našiel v dobrej pozícii Lukoseviciusa, ktorý sa pretlačil do zakončenia, puk však do siete Košíc nepretlačil.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:36
Košičania tvrdo bojujú o puk v útočnom pásme.
38:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
37:42
Veľká šanca Košíc, Joona Jääskeläinen chcel v prečíslení vystreliť z pravej strany, no puk mu skĺzol z čepele hokejky.
37:09
Na opačnej strane pohrozil strelou Pollock, tentoraz sa vyznamenal Connor LaCouvée.
36:55
Hra sa prelieva zo strany na stranu, z pravej strany pálil kapitán Vlkov Dej, ale Riečický bol na svojom mieste.
36:12
Košice sa dostávali do útoku, Havrila si však nedobre spracoval puk a Tourigny mu ho zobral.
35:49
Strela Holendu od modrej čiary, Dominik Riečický výborne zmenšil strelecký uhol a bol znovu úspešný.
35:28
Krátka reklamná prestávka poslúžila obom trénerom na zadanie taktických pokynov do záveru druhej tretiny.
35:01
Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny, Žilina stále prehráva na domácom ľade s Košicami 0:1.
34:52
Miller sa oprel do strely od modrej čiary, Riečický bol pozorný.
34:46
Domáci v plnom počte. Košice ešte v závere presilovej hry zatlačili súpera, ale LaCouvée nemusel zasahovať.
34:05
Vlci posielajú puk cez všetky čiary, oba tímy bleskovo striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.
33:40
Žilina so štyrmi hráčmi.
33:11
Martelova strela nebola presná, Žilinčania okamžite posielajú puk cez všetky čiary.
33:02
Košice hrajú presilovú hru o dvoch hráčov a zvierajú Žilinu v jej obrannom pásme.
32:46
Miller – 2 min., sekanie.
32:45
Košice stále v kombinácii v útočnom pásme.
32:13
Teves pálil od modrej čiary, trafil však len brániaceho kapitána Vlkov Rastislava Deja, ktorého tento zákrok poriadne bolel.
32:02
31:40
Kolenič – 2 min., hákovanie.
30:55
Rýchly útok Košičanov, LaCouvée puk vyrazil pred seba, kde sa ešte v dorážkach snažil puk pretlačiť do siete Petráš, no žilinský gólman bol pozorný.
30:33
Miller sa snažil dostať do priestoru puk pre Galamboša, to sa mu však nepodarilo.
30:01
Polovica zápasu je v Žiline za nami, Vlci stále prehrávajú s Košicami 0:1.
29:31
Fejes bojuje o puk v strednom pásme, zatiaľ sa mu však v dnešnom zápase nedarí podľa predstáv.
28:55
Dyakov opäť stiahol puk za svoju bránku, Vlci menia formáciu na ľade, rovnako tak činí aj ich súper.
28:12
importantRýchle prečíslenie Vlkov 2 na 1, v zakončení ani tentoraz nemieril presne Kolenič!
27:55
Žilina stiahla puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.
27:12
Na nudu sa v Žilina rozhodne sťažovať nemôžeme, druhá tretina má solídne tempo a spád.
26:45
Prečíslenie hostí 2 na 1, Krivošík nabil do streleckej pozície Repčíkovi, ktorý však sám pred brankárom Connorom LaCouvéem nepochodil.
26:25
Žilina sa však nadýchla k mohutnej ofenzíve, chýba im však presnosť v zakončení.
26:00
importantObrovská šanca Žiliny! Po strele Holendu zvrchu kruhov sa puk odrazil na ľavú stranu, kde bol osamotený Šmída, ale do odkrytej bránky Košíc nemieril presne!
25:51
Žilina kombinuje v útočnom pásme.
25:10
Pekná akcia Žiliny, ku strele sa dostal aktívny Bruno Mráz, nemieril však presne.
25:01
Päť minút druhej tretiny je za nami, stav zápasu je stále 0:1.
24:30
Strela hostí, LaCouvée bol pozorný, nasledoval ďalší strelecký pokus hostí od modrej čiary, ktorý však ku bránke neprešiel.
24:02
Erik Rajnoha poslal puk cez všetky čiary, je z toho zakázané uvoľnenie v podaní Vlkov.
23:48
Košice v kombinácii v útočnom pásme, LaCouvée však nemusel zasahovať.
23:01
Ďalšia strela Žiliny sa bránku Oceliarov z Košíc, znovu však puk končí v moci súperovho brankára.
22:39
Zakázané uvoľnenie v podaní Košičanov, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Dominika Riečického.
22:22
Vysoké napádanie Košičanov, domáci však rozohrávku zvládli a ženú sa do útočného pásma.
21:50
Ďalšia strela domácich, tentoraz si cestu do košickej siete nenašla jedovka Nicka Jonesa.
21:21
Druhú tretinu začínajú Vlci aktívne, Jones však zoči voči Riečickému neuspel.
20:49
Tourigny sa po príchode na ľad predral po pravej strane do útočného pásma, ku strele sa však cez obrancu Košíc nedostal.
20:14
Domáci v plnom počte.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech Košíc.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretiny prehráva Žilina na domácom ľade s Košicami 0:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:20.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Delovku Bartánusa kryje brankár Vlkov.
19:39
Žilina získala puk a posiela ho cez všetky čiary.
19:22
Hostia stále v pásme, Gildonovu strelu z medzikružia LaCouvée vyrazil.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny, Košice znovu kombinujú v útočnom pásme.
18:36
Košice sa síce dostali do útočného pásma, ale veľmi rýchlo ho aj stratili.
18:14
Tourigny – 2 min., hrubosť.
18:12
Lamper zaujímavo vysunul Krivošíka, ktorého nedovolene zastavil Tourigny.
18:01
Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.
17:43
Tvrdé boje o puk za Riečického bránkou, puk berú do svojej moci hráči Košíc.
17:17
Počas reklamnej prestávky bojová porada na žilinskej striedačke, uvidíme čo tréner Milan Bartovič naordinuje svojim zverencom do záveru prvej časti hry.
16:59
Rýchly útok Vlkov, ten je však bleskovo zastavený pre postavenie mimo hru.
16:14
Zápasu akoby chýbala energia a emócia, tá zatiaľ neprichádza ani z domácich tribún.
15:49
Žilinčania sú po inkasovanom góle poriadne zaskočení.
15:16
goalKošice dali gól! Hostia skvele zapracovali pri ľavom mantineli, Šedivý následne posunul puk TOMÁŠOVI MIKÚŠOVI, ktorý z uhla z ľavej strany trafil presne pod víko žilinskej bránky! Asistencia: Šedivý.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav zápasu je stále 0:0.
14:45
Košice stále v útočnom pásme.
14:02
Košice kombinujú v útočnom pásme, Rogoň následne pri dorážke strely od modrej čiary nepochodil.
13:13
Beták znovu stiahol puk za bránku Žiliny, oba tímy opäť striedajú.
12:53
Hostia sa dostali tesne za útočnú modrú čiaru, obrana Vlkov však výborne a hlavne rýchlo zapracovala.
12:23
Oceliari kombinujú v útočnom pásme, ale LaCouvée vôbec nemusel zasahovať.
12:00
Hostia po dlhom predlhom čase dostali puk do útočného pásma a okamžite striedajú svoju vyčerpanú formáciu na ľadovej ploche.
11:43
Vlci stále kombinujú v útočnom pásme, Košičania už sú poriadne zatavení.
11:36
Žilinčania získali puk pri zadnom mantineli, následná strela Holendu bola nepresná.
11:01
Domáci Vlci vysokým pressingom robia hosťom problémy v rozohrávke.
10:24
Domáci stiahli puk za vlastnú bránku a tak oba tímy striedajú počas hry.
10:01
Pod Dubňom máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.
09:35
Martel avizuje, že inkasoval sekeru, puk však končí v moci brankára Žiliny. Následná menšia výmena názorov sa zaobišla bez vylúčení.
09:25
Košice v kombinácii v útočnom pásme.
08:52
Pekná akcia hosťujúceho Šimona Petráša, ktorý sa individuálne dostal až ku bránke Žiliny z pravej strany, Connor LaCouvée sa však nenechal prekabátiť.
08:26
08:02
Tentoraz v drese Vlkov zakončoval obranca Daniel Gachulinec, no Riečický v bránke Košíc bol znovu na svojom mieste.
07:40
Košice po dlhšom čase v oslabení získali puk a okamžite ho hostia posielajú cez všetky čiary.
07:22
Kolenič našiel v dobrej pozícii znovu Jareda Lukoseviciusa, ale ten znovu nemieril presne.
06:59
Vlci stále v pásme, strela Lukoseviciusa bola nepresná, ale puk ostáva na hokejkách domácich hráčov.
06:35
Domáci Žilinčania kombinujú v útočnom pásme.
06:26
Lamper – 2 min., hákovanie.
06:24
Zbytočný útočný faul Patrika Lampera, Košice budú hrať znovu v oslabení.
06:01
Košice sa dostali do útočného pásma, Lamper pálil z veľkého uhla a nemieril presne.
05:25
importantObrovská šanca Košíc, Martel strelou opečiatkoval brvno žilinskej bránky!
05:13
05:12
Žilina zakombinovala v útočnom pásme, Hunter Fejes však strelou recept na bývalého spoluhráča Riečického nenašiel.
05:01
Úvodných 5 minút prvej tretiny je za nami, v Žiline sme gól zatiaľ nevideli.
04:44
Po zakončení Vlkov kryl puk Dominik Riečický, následne sa pri bránke Oceliarov strhla šarvátka, ale vylučovať sa nebude.
04:12
Vlci už sú v útočnom pásme, Riečický však zatiaľ nemusel zasahovať.
03:36
Žilina hrá síce presilovú hru, ale zatiaľ sa nedokázala usadiť v útočnom pásme.
03:13
Rogoň – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
03:11
Obrovská šanca Žiliny! Strelu Galamboša vyrazil Riečický pred seba, Patrik Koyš v dorážke mieril presne, ale Riečický vytiahol skvelý zákrok a podržal svoj tím!
02:55
Žiline sa zatiaľ nedarí prechod stredným pásmom.
02:02
Žilinčania stiahli puk do svojej tretiny klziska, oba tímy striedajú počas hry.
01:39
Súboje o puk v strednom pásme.
01:02
Úvod zápasu je obojstranne svižný, Košičania však majú puk častejšie na svojich hokejkách.
00:32
Hostia hneď v prvom striedaní v šanci, Šimon Petráš však v dobrej pozícii na ľavej strane minul puk.
00:01
Úvodné buly zápasu vyhrali Košičania.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvée (Dubek) – Tourigny, Miller, Gachulinec, Rajnoha, Holenda, Dyakov, Vajko – Lukosevicius, Jones (A), Kolenič – Fejes, Dej (C), Mráz – Mucha, Šmída, Varga – Koyš, Galamboš (A), Beták
Tréner: Milan Bartovič

HC Košice: Riečický (Janus) – Gildon, Parlett, Deyl, Teves, Šedivý, Ferenc – T. Mikúš, M. Chovan, Jääskeläinen – Š. Petráš, Pollock, Martel – Lamper, Repčík, Krivošík – Rogoň, Havrila, Bartánus
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Krajčík, Baluška – Stanzel, Vyšný.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu štvrtého kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti DOXXbet Vlci Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HC Košice. Zápas sa začína v tradičnom čase o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v nováčikovskej sezóne v našej najvyššej súťaži aktuálne desiate miesto v tabuľke so ziskom troch bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci prehrali v utorok na domácom ľade so Spišskou Novou Vsou 2:4. Najlepším strelcom tímu je Nick Jones, ktorý má na svojom konte 2 góly. Brankár Connor LaCouvée má aktuálnu úspešnosť zákrokov 88,68%.

Košiciam patrí v tabuľke hokejovej Tipos extraligy štvrté miesto so ziskom šiestich bodov. V poslednom doterajšom zápase Košičania zvíťazili v Trenčíne vysoko 7:0. Najlepším strelcom tímu je Šimon Petráš, ktorý má na svojom konte 4 góly. Brankár Jaroslav Janus má aktuálnu úspešnosť zákrokov 90%.

Zápas sa začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice prehrali na ľade nováčika, aspoň bod im zachránil skvelý zákrok brankára