Hokejisti Hk 32 Liptovský Mikuláš. (Autor: TASR)
Sportnet|20. dec 2023 o 20:12

Liptáci strelili najviac gólov v poslednej tretine.

Tipos extraliga - 27. kolo

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 3. Quince (Lahtinen, Sukeľ), 41. Uhrík (Egle, Vasiljev), 59. Vasiljev (Žilka), 60. Nauš (Berry) - 46. Bačo (Jokeľ, Havrila).

Rozhodovali: Výleta, Goga - Frimmel, Stanzel, vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

Diváci: 783

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Vojtech, Jendroľ - Lahtinen, Quince, Réway - Berry, Egle, Nauš - J. Sukeľ, Uhrík, Avtsin - Tkáč, Vankúš, Valigura

Košice: Janus - Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Deyl, Mihalik - Lunter, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Šimun, Rogoň - Bačo, Havrila, Jokeľ

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy nad Košicami 4:1.

Väčšina gólov do siete úradujúceho majstra padla v záverečnom dejstve. Hostia zotrvali na druhom mieste, Mikuláš je ôsmy.

Skóre otvoril už v tretej minúte Marland Everson Quince a ďalší gól padol až v záverečnom dejstve.

Michal Uhrík využil presilovku a strelil víťazný gól na 2:0, o chvíľu znižoval Róbert Bačo, no domáci si v závere triumf poistili.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice dnes (hokej, 27. kolo, Tipos extraliga, streda, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
20.12.2023 o 18:00
27. kolo
Lipt. Mikuláš
4:1
(1:0, 0:0, 3:1)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Quince (Lahtinen, Sukeľ), 41. Uhrík (Egle, Vasilyev), 59. Vasilyev (Žilka), 60. Nauš (Berry) – 46. Bačo (Jokeľ, Havrila). Rozhodca: Výleta, Goga – Frimmel, Stanzel.
Prenos
Predčasný vianočný darček si dali hokejisti Liptovského Mikuláša, ktorí zdolali trápiace sa Košice 4:1. Hostia síce znížili na 2:1, ale ťah s odvolaním brankára im nevyšiel, pretože inkasovali dva góly do prázdnej brány. Liptáci po prvýkrát v sezóne zdolávajú oceliarov. Z duelu je to na dnes všetko, ďakujem vám za priazeň a prajem pekný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:05
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Pokračujúci vabank hostí sa končí gólom domácich. Autorom presného zásahu do odkrytej brány je AUREL NAUŠ.
Asistencia: Berry.
58:22
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Oceliari odvolali brankára, VALERI VASILYEV s kľudom vystrelil a cez celé klzisko poslal puk do opustenej brány.
Asistencia: Žilka.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
56:35
importantSkvelá individuálna akcia Berryho, ktorý mohol rozhodnúť, ale Janus mu zabránil skórovať!
56:16
Vhadzovanie pred domácim gólmanom kvôli icingu.
55:11
Breton sa už išiel tešiť z gólu, ale puk za Krasikovom neskončil.
53:03
importantPrihrávka pred bránu na Egleho, ale zoči-voči Janusovi nebol úspešný!
52:44
Janus asi ani sám nevedel ako chytil puk po Žilkovej strele. Reklamná prestávka.
51:27
Puk je mimo hraciu plochu.
49:48
Hostia v plnom počte.
49:16
Opäť Egle, ale trafil len do bočnej siete.
48:13
importantEgle slalomovo prešiel cez dvoch Košičanov a dostal sa až k zakončeniu! Janus úspešnejší.
47:56
Hostia zachytili puk po nahodení a vyhodili ho z obranného pásma.
47:48
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Deyl – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku.
45:09
goalKošice dali gól! Liptáci boli trošku dezorientovaní, k Jokeľovi sa dostal puk za bránou, ktorý ihneď posúval do predbránkového priestoru, kde bol RÓBERT BAČO a ten už Krasikova prekonal.
Asistencie: Jokeľ, Havrila.
43:47
Zakázané uvoľnenie Liptákov.
43:10
Hra je prerušená. Krasikov dostal pukom do masky.
40:34
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Egle prekorčuľoval s pukom za bránu a urobil to fantasticky, pretože videl pred Janusom rozbehnutého MICHALA UHRÍKA, ktorý nekompromisne zakončil. Využitá presilová hra.
Asistencie: Egle, Vasilyev.
40:17
Postavenie mimo hry na strane domácich.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Košičania zlepšili hru a aj niekoľkokrát zatlačili Liptákov v pásme, ale tých drží gólman Krasikov. Po druhej tretine je stav naďalej 1:0 pre Liptovský Mikuláš, ktorý bude na začiatku poslednej dvadsaťminútovky pokračovať v presilovej hre. Tretia tretina sa začne približne o 19:37.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Po Avtsinovej strele prišli domáci o pásmo.
39:06
Deyl – 2 min., krosček.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
Domáci v plnom počte.
37:34
Krasikov nevedel kde je puk, nakoniec mu skončil medzi betónmi.
36:52
Liptáci získali k dobru niekoľko sekúnd, keď držali puk za Janusom.
36:27
Zblokovaný pokus končí na ochrannej sieti.
35:44
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Quince – 2 min., hrubosť.
35:23
Tlačia oceliari domácich, ale zatiaľ im to nie je nič platné.
34:03
Puk skončil vo výstroji Lampera.
33:06
32:47
Hostia prepadli, ale Liptáci prečíslenie nezvládli, pretože Deyl zneškodnil prihrávku hokejkou.
32:02
Pollock mieril medzi betóny Krasikova, ten puk vyrazil.
30:26
Vasilyev minul Janusovu bránu, keď mal pred sebou otvorený priestor.
29:55
Ofsajd na strane Košíc a po pár sekundách aj na tej druhej.
29:11
Liptáci bránia čo im sily stačia.
28:22
Hostia začínajú vystrkovať rožky čoraz viac.
26:52
26:40
26:19
importantChovan v stopercentnej šanci netrafil odkrytú bránu! Totižto len nastrelil jej konštrukciu!
25:34
Jendroľ je silný chlap, ktorý dostal poriadnu šupu pukom pri bránení.
25:23
Košičania držia puk v útočnom pásme.
24:40
Egle – 2 min., nedovolené bránenie.
23:19
Tvrdo pálil Ferenc, Krasikov s menšími ťažkosťami puk nakoniec schoval.
23:10
Hra sa kúskuje. Zakázané uvoľnenie domácich.
22:37
Ofsajd zastavil Liptákov.
22:06
Po strele Deyla prerušil Krasikov hru a medzi hráčmi došlo k menšej výmene názorov.
21:12
Šedivý opäť vychytaný Krasikovom.
20:49
Icing domáceho celku.
20:06
V úvode druhej tretiny postavenie mimo hry hráčov Košíc.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Liptáci ukázali majstrom z Košíc rýchlu a nepríjemnú hru, vďaka čomu vedú 1:0, keď sa v tretej minúte presadil Quince. Hostia toho až tak neukázali, svetlým momentom bola nastrelená žrď od Jääskeläinena. Druhá tretina sa začne približne o 18:47.
18:16
importantJääskeläinen nastrelil žŕdku, keď bol len pár metrov od Krasikova!
17:45
Hra sa až tak často neprerušuje, ale v tejto chvíli hvizd rozhodcu znamenal ofsajd domácich.
14:51
Lahtinen strieľal zľava, Janus vyrazil.
14:09
Vyrazený puk Janusom skončil na ochrannej sieti. Reklamná prestávka.
13:28
Zakázané uvoľnenie Liptovského Mikuláša.
11:59
Sieť sa rozvlnila na domácej bráne, ale len zboku.
10:28
09:32
importantKrasikovovi vypadol puk, ale oceliari sa nedostali k dorážke pred bránou!
08:40
Krasikov vyrazil puk a následne ho domáci odpratali z obranného pásma.
08:27
Avtsin – 2 min., sekanie.
08:00
Krasikov si poradil so strelou od Šedivého z pravého kruhu.
07:00
Breton mal puk v strednom pásme, s ktorým sa pohrával a takmer doprial Liptákom gólovú možnosť.
06:35
Janus prerušil hru a nasleduje reklamná prestávka.
04:43
Teraz už má puk vo svojej moci domíci gólman.
04:16
Lamper sa natlačil pred Krasikova, ale ten pravdepodobne nemusel zasahovať.
02:55
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Domácim presilová hra pomohla. Držali sa v útočnom pásme, Lahtinen odviedol dobrú prácu za bránou, spoza ktorej prihrával medzi kruhy a tam na dvakrát dotlačil puk do siete MARLAND QUINCE.
Asistencie: Lahtinen, Sukeľ.
02:44
02:27
Nepresná krížna prihrávka Liptákov.
01:32
Košičania hrajú tvrdo. Po príležitosti domácich vyhodili hostia puk.
00:48
Janus vyrazil nahodenie od modrej čiary betónom.
00:42
Ferenc – 2 min., hrubosť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Mezovský, Lalík – Žilka, Vasilyev – Hraško, Fekiač – Jendroľ, Vojtech; – Reway, Quince, Lahtinen – Nauš, Egle, Berry – Avtsin, Uhrík, Sukeľ – Valigura, Vankúš, Tkáč
Tréner: Juraj Faith

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Ferenc – Šedivý, Olsson – Deyl, Bartoš – Mihalik; – Chovan, Berger, Lunter – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Šimun, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo
Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Výleta, Goga – Frimmel, Stanzel.
Po reprezentačnej prestávke sa vracia pred sviatkami Tipos Extraliga, ktorá pokračuje 27. kolom. Húževnatí Liptáci sa pobijú o body s aktuálne bez formy hrajúcimi Košicami.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Liptáci po výhre nad Nitrou nestačili na Duklu Trenčín, ktorej podľahli 1:3. V tejto sezóne rozhodne nie sú len fackovacím panákom, v tabuľke sú na priebežnej ôsmej priečke so ziskom 36-tich bodov. Na siedmu Nitru strácajú jeden bod. Po odchode Američana Millera je bodovo produktívny Rus Alexander Avtsin, ktorý má za 12 gólov a 13 asistencií 25 kanadských bodov.

HC Košice: Oceliari prehrali päť zápasov v rade. Naposledy zakopli v Steel aréne so Zámkami, keď odišli naprázdno po skóre 1:4. Napriek tomu sa držia na druhom mieste za Spišskou Novou Vsou, na ktorú strácajú päť bodov. Na Michalovce majú k dobru štyri body. Najproduktívnejším košickým hráčom je Američan Hunter Fejes, ktorý má na svojom konte 29 bodov za 16 gólov a 13 asistencií.