Gólová radosť hráčov HK Spišská Nová Ves.
Gólová radosť hráčov HK Spišská Nová Ves. (Autor: TASR)
TASR|3. nov 2023 o 20:13

Spišská Nová Ves sa udržala na čele.

Tipos extraliga - 16. kolo

Spišská Nová Ves - Zvolen 4:3 po predĺžení (0:0, 3:0, 0:3 - 1:0)

Góly: 22. Archambault (Kerbashian, Merežko), 26. Burgess (Archambault, Kerbashian), 27. Merežko (Majdan, Nellis), 63. Archambault (Kerbashian) - 46. M. Hults (Hecl, C. Hults), 51. Rymsha (M. Hults), 52. Viedenský (Rauhauser, Kašlík).

Rozhodovali: Výleta, Jobbágy - Kacej, Pribula, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas (A), Merežko, Žiak, Groch, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, T. Danielčák – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník (C), Bortňák (A), Hamráček

HKM Zvolen: Kupsky – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Čulík – R. Bondra, Langkow, Kašlík – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Šiška, Rymsha

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom šlágri 16. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení.

Spišiaci v zápase stratili trojgólové vedenie, no napokon si ziskom dvoch bodov postrážili pozíciu lídra tabuľky, práve pred druhým Zvolenom. Spišská je na domácom ľade naďalej bez prehry.

Spišiaci si vypracovali v druhom dejstve pohodlný trojgólový náskok, keď sa strelecky presadili v priebehu necelých piatich minút legionári Archambault, Burgess a Merežko.

"Novejša" bola lepším mužstvom a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa jej cesta za tromi bodmi mohla skomplikovať.

Zvolenčanov však nakopol v 46. minúte siedmym gólom v sezóne Mitchell Huts a následne líder tabuľky ponúkol Zvolenu presilovú hru o dvoch hráčov.

Využiť ju dokázal Rymsha a v pokračujúcej početnej výhode 5 na 4 poslal duel do predĺženia Viedenský.

Dva body pre domácich zabezpečil v jeho 3. minúte druhým gólom v stretnutí Archambault.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Spišská Nová Ves - HKM Zvolen dnes, LIVE (16. kolo Tipos extraliga, piatok)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.11.2023 o 17:30
16. kolo
Spišská N. Ves
4:3
(0:0, 3:0, 0:3, 1:0)
63' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Kerbashian (Merežko, Burgess), 26. Burgess (Vandas), 27. Merežko (Majdan, Nellis), 63. Archambault (Kerbashian, Merežko) – 46. Hecl (M. Hults, C. Hults), 51. Rymsha (M. Hults), 52. Viedenský (M. Hults, Kašlík). Rozhodca: Výleta, Jobbágy – Kacej, Pribula.. Diváci: 3697..
Koniec zápasu.
Spišská Nová Ves to dnes mohla mať za tri body, ale musí prijať aj dva. Celkovo sme videli kvalitný hokej a diváci si prišli na svoje. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
62:38
goalSpišská Nová Ves dala gól! Spišiaci sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. OLIVIER ARCHAMBAULT poslal puk medzi betóny brankára Kupskeho a o víťazovi stretnutia je rozhodnuté. Asistencie: Kale Kerbashian a Igor Merežko.
62:06
Pekný hokejový moment. Olivier Archambault sa uvoľnil pri ľavom kruhu. Na Kupskeho poslal kvalitný švih, no zvolenský brankár sa vyznamenal lapačkou.
61:25
Vandas a Burgess mohli mať šance na rozhodnutie, ale v rozhodujúcej chvíli sa zamotali.
60:35
Prvý strelecký pokus v predĺžení patril hosťujúcemu Zvolenu. Mitch Hults sa však trafil do pripravenej Melicherčíkovej lapačky.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 20:05.
Zvolenu pomohli naspäť presilové hry. Možno už nikto nerátal s tým, že na Spiši uvidíme predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:31
Melicherčík má pri sebe zakončenie Colea Hultsa. Išlo o dôležitý zákrok v posledných sekundách záverečnej tretiny.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:43
Zvolen hrá s piatimi hráčmi.
56:03
importantBurgessov pokľak a z toho plynúca koncovka! Kupsky opäť dostal pokus len do stredu bránky!
55:43
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Kapcheck – 2 min., údery.
55:33
importantHainovu strelu skoro usmernil do siete Radovan Bondra!
importantReklamná prestávka.
55:01
Majdan poslal puk na Kupskeho. Nellis ho tečoval, ale nebolo to dôrazné, keď ho bránil protihráč. Danielčak priskočil k bránke už po prerušení hry.
53:21
Melicherčík kryje strelu Colea Hultsa. Cez Beaudryho sa nedokázal presadiť kapitán Marek Viedenský.
52:43
importantJuraj Majdan trielil na bránku z pravej strany! Zasiahol bočnú sieť a pár divákov sa nechalo pomýliť!
51:54
Spišiaci chcú získať späť stratené. Kerbashian zvládol prenášanie hry na väčšiu vzdialenosť. Burgess vystrelil z výhodnej pozície, no Kupsky bol na mieste.
51:13
goalZvolen dal gól! V Spišskej Novej Vsi je vyrovnané. Divoká tretia tretina a najmä úspešná pre Zvolenčanov. Tretím premožiteľom Melicherčíka je MAREK VIEDENSKÝ, s ktorým hralo aj kus šťastia. Asistencie: Mitch Hults a Matej Kašlík.
50:27
50:02
goalZvolen dal gól! Zvolenský vicemajster sa vracia do stretnutia. Navrátilec do zostavy DRAKE RYMSHA vykresal drámu. Asistencia: Mitch Hults.
49:46
Radovan Bondra sa prepočítal s miešaním puku. Výsledkom je strata útočnej tretiny.
49:13
Merežko prišiel ako raketa do stredného pásma. Úspešnou prihrávkou ho k sebe pripojil kapitán Vartovník. Domáci získali zopár cenných sekúnd.
48:51
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Melicherčík – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.
48:27
hráčska lavica Zvolen – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup.
48:27
importantA to nie je všetko! Hráčska lavica HKM Zvolen inkasuje menší trest za zdržiavanie hry! Na trestnú lavicu si sadol Kašlík!
48:27
importantOhlušujúci piskot Spiš Arény! Diváci sa búria proti vylúčeniu Hamráčka! Zvolen s ideálnou možnosťou zdramatizovať stretnutie pri nadchádzajúcej presilovke o dvoch mužov!
48:27
Hamráček – 2 min., hákovanie.
47:24
Bortňák – 2 min., držanie hokejky.
47:24
importantHain zlomil hokejku! Anthony Nellis sa dral do šance, v ktorej nedokázal zakončiť ani prihrať Majdanovi! Spišská Nová Ves bude hrať v oslabení!
46:47
Merežko nastreľoval z prvej. Hamráček bol v súboji s Kubkom, a tak sa nemohol pokúsiť sklepnúť tento puk za Kupskeho.
45:47
goalZvolen dal gól! Zvolen prvýkrát skóruje na Spiši. Melicherčík si nevedel poradiť s pukom, ktorý nezovrel v lapačke. Úspešnou dorážkou reagoval MAREK HECL. Asistencie: Mitch Hults a Cole Hults.
44:41
Matej Kašlík sa nepresadil, ako chcel. Vymiešal domácich obrancov, no trafil len ich hokejky. Puk skončil na hornej sieti.
43:24
Kerbashian aj Archambault si hľadali miesto v pásme na kombináciu s Burgessom. Američan to zobral na seba. Kupsky mu chytil strelu do stredu bránky.
42:01
Patrik Marcinek nevypálil podľa predstáv. Proti bola hokejka Beaudryho, ktorý svojho súpera dostatočne dostúpil.
Dnešný šláger 16. kola sleduje 3697 divákov.
41:19
Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
41:13
Cole Hults neudržal puk v tretine. Dalibor Bortňák chvíľku rozmýšľal, či ho bude atakovať, ale nechal to tak.
40:31
Miroslav Mucha pálil celkom dobre a bol tam aj priestor na teč pre Langkowa. Kanaďan sa však nedotkol puku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:24.
Prostredné dejstvo sa premenilo na strieľanie gólov domácej Spišskej Novej Vsi. Zvolenčanom niečo chýba v hernom prejave. Možno na to prídu v priebehu tejto prestávky.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:19
Kerbashian – 2 min., držanie.
39:09
importantMelicherčík mohol prísť o nulu! Ďalšia ľahkovážnosť domácich pred bránou! Rymshu však stihli stopnúť Groch s Beaudrym!
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
37:48
Kašlík nepotrestal menšie zaváhanie spišskej obrany. Vystrelil vysoko nad Melicherčíkovu bránu.
36:21
Danielčák sledoval Zuzina. Zvolenský kanonier sa pošmykol na nerovnosti v útočnom pásme. Domáci mladík vyviezol puk pred súperovu bránku a ešte dokázal vytvoriť šancu pre Nellisa. Kupsky si urobil svoju prácu.
35:02
34:41
Východniari posielajú puk do bezpečia.
34:07
Veľký kus prospešnej roboty odviedli pre Spišiakov Majdan a Vandas. Dvojica poriadne dlho strpčovala život hosťom v ich obrannom pásme.
33:47
33:02
hráčska lavica Spišská Nová Ves – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
32:29
Bondrov zámer vysunúť cez stred klziska Langkowa do nájazdu neslávil úspech. Naopak sa Zvolenčania musia vracať brániť oslabenie, pretože Rysy si už vytvárali presilovkový vzorec.
32:13
importantBurgess poslal ľahký puk na bránku z rohu! Kupsky na neho reagoval lapačkou! Hain sa ešte pre istotu po ňom hodil a posunula sa brána!
31:47
Kubka – 2 min., hákovanie.
31:03
Vandas dlho vyčkával so zakončením. Kupsky bol nakoniec odolný a rovnako tak obstál pri okamžitej strele Merežka.
29:14
V tejto chvíli sa zmocnil zvolenskej strely brankár Marcel Melicherčík, ktorý v druhej tretine nie je veľmi vyťažený.
28:29
Beaudry sa poctivo vrátil do obrany a vo veľkej miere pomohol spoluhráčom. Spišská Nová Ves mieri pred bránku Jakea Kupskeho.
27:52
Žiak nechal smerovať puk na Grocha, no vznikla z toho strata útočnej tretiny. To však Spišiaci rýchlo napravili.
26:36
goalSpišská Nová Ves dala gól! Jednoduchá akcia Spišskej Novej Vsi. Z prihrávky Majdana sa presadil ukrajinský obranca IGOR MEREŽKO. Kupsky nemal šancu. Asistencie: Juraj Majdan a Anthony Nellis.
25:52
goalSpišská Nová Ves dala gól! Spiš Aréna sa otriasa v základoch. Archambault na konci svojej individuálnej akcie neohrozil Kupskeho. Puk sa následne dostal ku TODDOVI BURGESSOVI, ktorý ho všemožne poslal do poloprázdnej brány, keďže americký brankár bol z nej vytiahnutý. Asistencia: Michael Vandas.
25:52
important2:0! Ale gesto hlavného rozhodcu znie jasne – prebieha skúmanie videa, pretože nie je jasné, akým spôsobom prešiel puk bránkovú čiaru, nakoľko išlo o veľmi spletitú situáciu!
25:12
Peter Zuzin vzal puk od Kubku. Založenie útoku skončilo postavením mimo hry.
23:25
Opäť bol v hlavnej úlohe Michael Vandas. Pri tejto útočnej robote sa rozhodol zaseknúť všetkých Zvolenčanov a preniesť hru vľavo. Hostia to vyrazili na ochrannú sieť.
23:03
importantVandas pripravil šancu Džuganovi! Chýbalo málo od úspešného zásahu!
22:29
Nellisovu nahrávku dostal Majdan na päty. Inak sa to mohlo skončiť dobre v prípade kvalitného zakončenia na bránku Zvolena.
21:46
goalSpišská Nová Ves dala gól! Bomba Todda Burgessa sa ešte neujala, pretože ju zachytil Kupsky. Hneď na to poslal nekompromisný príklep KALE KERBASHIAN a otvára skóre. Asistencie: Igor Merežko a Todd Burgess.
21:11
Kerbashian strieľal prudko zápästím. Puk sa odrazil od zadného mantinelu a putoval v tesnej blízkosti Kupskeho, no nik z domácich sa nepokúsil o dorážku.
20:53
Kupsky – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.
20:53
importantJake Kupsky posunul svätyňu! Hlavný rozhodca Roman Výleta mu okamžite udelil dvojminútový trest, ktorý si odsedí Juraj Šiška!
20:15
Spišská Nová Ves pokračuje v presilovke pri vylúčení Viedenského zo záveru úvodného dejstva. Prvý príchod do pásma bol ohodnotený hvizdom rozhodcu kvôli ofsajdu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:23.
Tabuľkové postavenie sa odrazilo na hre v prvej tretine. Stretávajú sa dva najlepšie tímy extraligy. Bezgólové skóre je absolútne zaslúžene.
18:27
importantKerbashianovi hostia prečítali úmysel! Z toho pramenil nájazd Miroslava Muchu! Melicherčík si poradil s jeho pokusom zblízka!
17:58
Mudrák cúval pred Bortňákom. Domáci center okolo neho vystrelil. Brankár Kupsky bol aj v tomto prípade stopercentný.
17:08
Ališauskas sa sťahoval pred hosťujúce bránkovisko. Juraj Majdan vypálil zľava. Kupsky podržal Zvolen.
16:08
Marcinek tečoval Kubkovu strelu od modrej čiary. Ale išlo o nie príliš dobrý teč. Melicherčík sa pri zákroku nezapotil.
14:19
V ofenzívnej práci sa ukázal Tim Danielčák. V jazde vyprodukoval bekhendovú nahrávku na Nellisa. Puk tesne minul bránku Kupskeho.
13:39
Traja hráči Spišiakov smerovali dopredu. Myklucha bol obsadený, Vandas vzdialený, a tak musel zakončiť Džugan, no pokus mu veľmi nesadol.
12:43
Pekná kombinácia Zuzina s Marcinekom, ktorý aj vystrelil. Melicherčík poľahky zasiahol vyrážačkou.
11:27
11:06
Tentoraz domácim vyšiel útok. Kupsky zasahoval. Prerušená hra.
10:17
Spišiaci sa točili v súperovej tretine. Burgess skúšal šťastie smerom na pravú žŕdku, ale úspech to neprinieslo. Vzápätí Merežko stratil puk. Bryndziari získali potrebné sekundy.
09:27
Mudrák – 2 min., krosček.
09:04
Hostia vypálili tvrdú strelu. Na ňu však bola pripravená lapačka Marcela Melicherčíka. Hľadisko ocenilo tento zákrok.
09:01
08:03
Hamráček výborne dobiedzal do Mitcha Hultsa a odzbrojil ho. Ališauskas už pripravoval finálny puk na únik, ale napokon sa títo dvaja nedohodli.
07:33
07:01
Žiak – 2 min., hákovanie.
06:58
importantMelicherčík chytil šancu Viedenského, ktorý mohol trestať ľahkovážnosť Spišiakov v obrannej tretine!
06:35
Archambault už veľa špekuloval s pukom. Burgessa vyhnal z pásma, ktorý sa to pokúšal zachrániť. Rozhodcovia ešte čakali s hvizdom, no nedočkavý bol Nellis.
05:33
R. Bondra – 2 min., podrazenie.
04:37
importantKerbashian ležal na ľade pri stredovom kruhu, no hra pokračovala! Zvolenčania boli v prečíslení dvoch proti jednému! Peter Zuzin sa rozhodol zakončiť na vyrážačku Melicherčíka a neuspel!
03:36
Po Hamráčkovej prihrávke premiešal puk na modrej čiare Merežko. Chcel trafiť nastavenú Vartovníkovu čepeľ pri ľavej žŕdke zvolenskej bránky, no nepodarilo sa to.
03:03
Hamráček odolal tlaku dvojice zvolenských hráčov, ktorí mu dýchali na krk vo vlastnej obrannej tretine. Spišská Nová Ves prechádza do útoku.
02:06
V tejto chvíli podporil domácu ofenzívu útočník Myklucha. Jeho strela ale neniesla gólové parametre.
01:32
Výborne našiel Groch Nellisa pri mantineli. Hostia o ňom príliš nevedeli. Kanadský strelec ešte prihrával na stred klziska Majdanovi, ale ten sa k puku nedostal.
00:43
importantNepresná prihrávka Bondru pripravila Zvolen o útočné pásmo! Archambault prešiel celú plochu až pred Kupskeho, ale pri zakončení nechal puk vedľa seba!
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas (A), Merežko, Žiak, Groch, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, T. Danielčák – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník (C), Bortňák (A), Hamráček.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

HKM Zvolen: Kupsky – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Čulík – R. Bondra, Langkow, Kašlík – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Šiška, Rymsha.

Tréner: Peter Oremus.

Rozhodca: Výleta, Jobbágy – Kacej, Pribula.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 16. kola Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Zvolenom.

HK Spišská Nová Ves

Východniari nestratili čelo tabuľky. V utorok prehrali na Slovane 2:4, no pred Zvolenčanmi ostal náskok jedného bodu. Spišiaci hrajú výborný hokej, ktorý baví priaznivcov a sú veľkým prekvapením ročníka. S hosťami majú nejakú minulosť vďaka poslednému semifinále play-off a sú im dlžní už aj porážku z tohto ročníka. Na sklonku septembra zvíťazili Bryndziari 3:2.

HKM Zvolen

Vicemajster po strate bodov so Slovanom takmer zaváhal aj s nováčikom z Humenného. Zemplínčanov dokázal zdolať len tesne 4:3. Zvolenčania aktívne dýchajú na krk Spišskej Novej Vsi, ktorú chcú opäť vymeniť na prvom mieste.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Napínavý duel o prvé miesto. Spišiaci neudržali pohodlný náskok, rozhodlo až predĺženie