Slovan nezvládol poslednú tretinu. Nové Zámky si doma napravili chuť

Momentka zo zápasu HC MIKRON Nové Zámky - HC Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu HC MIKRON Nové Zámky - HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|15. okt 2023 o 17:14 (aktualizované 15. okt 2023 o 17:53)

Víťazný gól strelil Loggins nekompromisnou bombou.

Tipos extraliga - 10. kolo

HC MIKRON Nové Zámky – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Michnáč (T. Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) - 40. Findlay

Rozhodovali: Hronský, Stano - Gegáň, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor – Laurečník, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Stupka, Roy, Loggins - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, Barto, Fafrák

Slovan: Coreau – Sersen, Romančík, Golian, Scheid, Maier, Gachulinec, Beňo - Pecararo, Ranford, O'Brien – Minárik, Preisinger, Takáč – Brown, Findlay, Lukošík – Török, Masnica, Výhonský

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1.

Triumf Novozámčanov zariadil v 54. minúte americký útočník Troy Loggins. Nové Zámky zdolali "belasých" vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.

Slovan mal počas duelu streleckú prevahu (34:23), no domáci aj vďaka výbornej disciplíne dokázali uspieť.

Vedenia sa ujali v 10. minúte zásluhou Alberta Michnáča, no v závere prostrednej časti sa po góle Bretta Findlayho začínalo odznovu. Tri body pre domácich napokon zabezpečil Loggins.

Momentka zo zápasu HC Nové Zámky - Slovan Bratislava.
Fotka zo zápasu Nové Zámky - Slovan Bratislava.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Nové Zámky - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, 10. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
15.10.2023 o 15:00
10. kolo
Nové Zámky
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Michnáč (Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) – 40. Findlay. Rozhodca: Hronský, Stano – Gegáň, Valo.
Dnešný zápas vyhrávajú Nové Zámky 2:1. Sledovali sme výborný zápas. V tretej tretine rozhodol gólom domáci strelec Troy Loggins. Prajem ešte pekný večer.
60:00
Koniec zápasu.
59:35
Ranford pálil z kruhov. Kantor jeho pokus vyrazil.
59:00
Minárik v šanci! Kantor výborným zákrokom podržal svoje mužstvo.
58:48
Oddychový čas pre tím HC SLOVAN Bratislava.
58:40
Coreau odkočuloval z brány! Slovan hrá v šestici.
58:33
Sersen vyhadzuje puk cez všetky čiary.
57:01
Lee pálil od modrej čiary. Jeho pokus zblokoval Ranford.
56:21
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Patrik Masnica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
56:10
Domáci sú po góle na koni. Teraz hrajú výborne.
54:55
Brown ťahal akciu po pravom krídle, ale výborne ho zastavil Kozák.
53:49
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci idú do vedenia! Laurenčík parádnou prihrávkou našiel TROYA LOGGINSA, ktorý z kruhov napriahol a presnou delovkou prekonáva Coreaua v bráne hostí. Asistencie: M. Laurenčík, M. Lee.
53:23
Findlay zaviezol puk do útočnej tretiny a tak získal dôležité sekundy na prestriedanie spoluhráčov.
52:57
Slovan sa ubránil a je v plnom počte.
52:12
Preisinger opäť vyhodil puk cez všetky čiary.
51:34
Hostia sa výborne bránia a Ranford sa dokonca dostal do zakončenia.
51:05
Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.
50:57
Daniel Gachulinec – 2 min., hákovanie.
49:52
Lee sa perfektne natlačil pred Coreaua a takmer dosiahol gól. Puk mu v poslednej chvíli ušiel z hokejky.
49:00
Šišovský pálil z kruhov. Coreau puk chytil a prerušil hru.
48:16
Patrik Masnica sa snažil pretlačiť až pred Kantora. Domáci brankár jeho zakončenie pokryl.
47:23
Hra sa teraz odohráva väčšinou v strede ľadovej plochy.
46:32
Scheid hľadal prihrávkou Takáča, ale ten prihrávku nezachytil. Icing.
45:10
Hostia z Bratislavy sú v tretej tretine lepším mužstvom.
44:00
Pecararo v šanci! Jeho strelu výborne zblokoval Ligas.
43:24
Ranford vo veľkej šanci! Kantor mal šťastie, že hosťujúci utočník nedokázal puk zasunúť za jeho chrbát.
42:48
Ligas nahadzoval puk na bránu hostí. Coreau zasahovať nemusel.
42:12
importantPecararo sa dostal do veľkej šance! Kantor jeho pokus betónom vyrazil.
41:33
Úvod tretej tretiny je veľmi opatrný. Nikto nechce spraviť chybu.
39:57
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia vyrovnávajú stav stretnutia! Chybu v obrane domácich využíva BRETT FINDLAY, ktorý strelou z prvej prekvapil Kantora v domácej bráne. Bez asistencie.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:41
Kantor vyrazil delovku Goliana. Sledujeme výborný hokej.
37:09
Brown potiahol akciu. Prihrávkou hľadal O'Briena, ale výborne sa vrátil Stupka a akciu hostí zastavil.
36:01
Pecararo vypálil príklepom! Kantor jeho pokus s problémami pokryl a prerušil hru.
35:30
Kováč vybojoval puk. Prihral na modrú čiaru na Kozáka, ktorý okamžite vypálil, ale jeho pokus bol zblokovaný.
34:21
Bombu vypálil Mamčics, ale jeho strela tesne minula bránu hostí.
33:14
Sledujeme dnes taktický zápas. V druhej tretine sme ešte nevideli vylúčenie ani na jednej strane.
32:10
Števuliak sa dostal do šance. Sersen mu v poslednej chvíli zablokoval hokejku.
31:28
Tomáš Mikúš sa predieral do šance a bol poslaný na zem. Vylučovať sa však nebude.
30:37
Romančík zakončoval, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
29:31
Miloš Fafrák pálil od modrej čiary. Coreau s jeho pokusom nemal problém.
28:33
Následuje reklamná prestávka.
27:10
Loggins schoval svoju strelu za protihráča. Coreau s problémami jeho pokus vyrazil ramenom.
26:24
Findley nedokázal spracovať prihrávku. Máme tu ďaľší icing.
25:37
Pecararo sa snažil prekvapiť Kantora, ale domáci brankár si jeho pokus napokon postrážil.
25:01
Kozák pálil od modrej čiary. Coreau chytá.
24:06
Golian obkorčuloval bránu a takmer sa dostal do zakončenia. Puk mu dobre vypichol Lee.
23:45
Sersen zakončoval z pravej strany. Následne dorážal Minárik aj Ranford, ale opäť zasiahol výborný Kantor.
23:24
Domáci si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
22:26
Masnica vypálil tvrdú strelu. Kantor jeho pokus vyrazil.
21:15
Mamčics poslal strelu od modrej čiary, ale jeho pokus nebol presný.
20:10
Roy sa takmer dostal do samostatného úniku. Coreau však vykorčuloval a puk odpálil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú domáci hokejisti 1:0, po góle Alberta Michnáča. Sledujeme dobrý a rýchly hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:17
Minárik vystrelil a Hatala puk nešťastne tečoval. Kantor bol však pozorný a puk zachytil.
18:47
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.
18:28
Scheid v dobrej šanci, ale Kantor výborne zasiahol a prerušil hru.
17:33
importantSlovanisti sú v pásme a majú veľký tlak!
17:25
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Patrik Števuliak – 2 min., nedovolené bránenie.
16:18
Miloš Fafrák – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
16:07
Domáci sa dostali pod veľký tlak. Šišovský vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
15:42
Sersen vypálil od modrej čiary, ale jeho pokus zblokoval Števuliak.
14:51
Výhonský sa takmer dostal do zakončenie, ale Laurenčík mu puk vypichol.
13:41
Ondrušek zakončoval z ľavej strany. Coreau nemusel zasahovať.
12:48
Pecararo takmer využil chybné striedanie domácich. Chýbal len kúsok, aby zasunul puk za Kantora.
11:47
Michnáč zakončoval z dobrej pozície. Coreau vyrazil jeho pokus vyrážačkou.
11:22
Hostia sa zatiaľ hľadajú. Domáci sú aktívnejším tímom.
10:13
importantVeľká šanca domácich! Ondrušek zakončoval z blízkosti a Coreau výborne zasiahol betónom.
09:28
goalHC Nové Zámky dali gól! Domáci idú do vedenia! Novozámčania si vytvorili veľký tlak. K puku sa dostal úplne voľný ALBERT MICHNÁČ, ktorý veľmi peknou strelou prekonáva Coreaua v bráne hostí. Asistencie: T. Mikúš
08:17
Sledujeme obrovské množstvo súbojov pri matineloch.
07:44
Roy pálil z kruhov. Coreau jeho pokus vyrazil. Domáci zostávajú v útočnom pásme.
07:02
Scheid si hodil puk od červenej čiary, ale nestihol ho dokorčulovať. Icing.
06:36
Scheid pálil od modrej čiary. Následne dorážal aj Minárik, ale Kantor chytá puk lapačkou.
05:21
Hostia si vytvorili tlak v útočnej tretine. Prišlo však len jediné zakončenie z hokejky Goliana, ale s tým si Kantor poradil.
04:16
Golian nahadzoval puk na Kantora. Domáci brankár puk chytil a prerušil hru.
04:01
Úvod zápasu je veľmi kúskovaný.
03:46
Hatala poslal nepresnú prihrávku na Michnáča. Píska sa icing.
03:07
Preisinger hľadal pred bránou Minárika, ale jeho prihrávku zblokoval Kozák.
02:34
Ranford bol príliš rýchly. Píska sa ofsajd.
01:56
Nedorozumenie v rozohrávke hostí. Píska sa icing.
01:04
Prokeš prihrával puk na modrú čiaru. Ligas si ho však nedokázal spracovať a musel opustiť útočné pásmo.
00:44
Sersen pálil od modrej čiary. Kantor jeho pokus vyrazil betónom.
00:01
Úvodné buly získali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Mičík) – Laurečník, Lee, Stupka, Roy, Loggins – Mamčics, Ligas, Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Kozák, Hatala, Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Barto, Fafrák
Tréner: Erik Čaládi

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Baroš) – Sersen, Romančík, Pecararo, Ranford, O'Brien – Golian, Scheid, Minárik, Preisinger, Takáč – Maier, Gachulinec, Brown, Findlay, Lukošík – Beňo, Török, Masnica, Výhonský
Tréner: Vladimír Rúžička

Rozhodca: Hronský, Stano – Gegáň, Valo.
HC MIKRON Nové Zámky

Domáci hokejisti majú opäť výborný štart do sezóny. V doterajšom priebehu sezóny získali 18 bodov a majú pozitívne skóre 37:19. Novozámčania sú doma veľmi silným súperom. Dnes majú proti sebe bratislavský Slovan a očakáva sa ofenzívny hokej s veľkým množstvom gólov.

HC SLOVAN Bratislava

Hostia sa po katastrofálnom úvode sezóny dostávajú do pohody. V poslednom ligovom kole zvíťazili na domácom ľade s Popradom vysoko 7:2. Navrátilec Brendan Ranford dosiahol v dvoch zápasoch 9 bodov. Slovan získal zatiaľ 13 bodov a má negatívne skóre 32:33.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan nezvládol poslednú tretinu. Nové Zámky si doma napravili chuť