Zvolen sa ďalej prepadá v tabuľke. Humenné vyhralo rozdielom triedy aj bez opôr

Gólová radosť HC 19 Humenné. (Autor: FB/HC 19 Humenné)
Sportnet, TASR|10. dec 2023 o 19:05

Humenné stráca na Slovan sedem bodov.

Tipos extraliga - 26. kolo

Humenné - Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 12. Kuru (Lapšanský, Šoltés), 18. Krajňák (Thomka, Horvát), 39. Sergienko (Krajňák)

Rozhodovali: Snášel, Konc – Bogdaň, Pribula, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1978

HUMENNÉ. Hokejisti Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali v dueli 26. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:0 a pripísali si vôbec prvé víťazstvo v najvyššej súťaži bez inkasovaného gólu.

Humenné je naďalej posledné s mankom sedem bodov na predposledný Slovan. Zvolen sa prepadol v tabuľke na 6. miesto.

Zvolenčania začali v úvodných minútach lepšie ako domáci a platilo to aj do prvého gólu v stretnutí. Ten ale padol na začiatku druhej polovice prvej tretiny do Trenčanovej siete po individuálnej akcii Lapšanského, na ktorej konci bol najproduktívnejší Humenčan Kuru.

Do prvého klaksónu sa skóre menilo ešte raz. V 18. minúte sa presadil Krajňák a obranca Sergienko potom spečatil triumf domácich.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HKM Zvolen dnes (hokej, 26. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
10.12.2023 o 17:00
26. kolo
Humenné
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Kuru (Lapšanský, Šoltés), 18. Krajňák (Thomka, Horvát), 39. Sergienko (Krajňák). Rozhodca: Snášel, Konc – Bogdaň, Pribula. Diváci: 1778.
Pred deviatimi dňami zdolal humenský nováčik na domácom ľade Košice, teraz si poradil aj s druhým minulosezónnym finalistom – v tretej tretine už gól nepadol, a to znamená, že "levy" porážajú Zvolen výsledkom 3:0. Patrik Kozel vychytal čisté konto, Zvolenčania sa v závere už k powerplay neodhodlali. Humenné sa síce naďalej nachádza na poslednej priečke, no potvrdilo silu v domácom prostredí – vyhralo totiž piaty z posledných siedmich domácich duelov, a to aj napriek absenciám viacerých kľúčových hráčov. Zvolen prehral deviaty z posledných jedenástich duelov a reprezentačná prestávka mu padne určite vhod.
To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera.
60:00
Koniec zápasu.
59:31
Na konci domácej kombinačnej akcie bol Borov, bránku Trenčana minul.
59:15
Standing ovation pre domácich hráčov, ktorých teraz fanúšikovia odmeňujú za vydarené stretnutie.
58:27
Kozel opäť pozorný, zneškodnil aj strelu Hultsa z ľavej strany. Zvolenčania získali buly v útočnom pásme, no Trenčan pri ňom zostal v bránke, hostia tak už zrejme rezignovali.
58:15
Domáci zatiaľ nedovolili Zvolenu powerplay, za tohto stavu by sa pritom dalo očakávať, že hostia to skúsia v šestici.
57:50
Domáci v plnom počte.
57:33
Hostia v plnom počte.
57:11
Rauhauserovo bekhendové nahodenie z pravej strany tečoval Mucha, Kozel sa prekvapiť nenechal.
56:18
Handlovský trafil do bočnej siete, domácich to ale teraz príliš mrzieť nemusí.
55:50
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Glazkov – 2 min., nedovolené bránenie.
55:50
Zvolen založil brejk v oslabení, Viedenský vysunul prihrávkou do pravej strany Marcineka, ktorého bekhend sa síce neujal, no hostia vybojovali aspoň vylúčenie Glazkova.
55:33
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Sládok – 2 min., vrazenie na mantinel.
55:06
Langkow sa snažil o strieľanú prihrávku z pravého kruhu, Kozel schoval puk do svojej moci.
54:37
Sládok nahadzoval puk z ľavej strany, no Kozel situáciu s prehľadom ustál.
53:50
Kuru sa snažil o finálnu prihrávku z ľavej strany, Zvolenčania ale tento úmysel prečítali.
51:52
Langkow ukázal dobrý dôraz pred bránkou, takmer sa mu podarilo tečovať puk za Kozela.
50:50
Glazkov zblokoval Csányiho strelu, Zvolenčanom sa nedarí dostať súpera pod tlak.
50:01
Nasleduje reklamná prestávka.
49:43
Handlovský nepríjemne vypálil spoza protihráča, Trenčan dobre zareagoval a nepripustil štvrtý gól.
48:15
Horvát spomedzi kruhov preveril pozornosť Trenčana, ten musel jeho strelu vyrážať.
47:50
Ragan takmer zachytil zvolenskú rozohrávku, domáci výborne bránia a zvládajú aj vyšší forčeking.
46:11
importantPekný hokejový moment, Viedenský spoza bránky nabil Kašlíkovi, ktorého zakončenie z dobrej pozície Kozel efektne zneškodnil a zachytil do svojej lapačky.
45:37
Mitch Hults síce prenikol do útočného pásma, no Zvolenu bol odpískaný ofsajd.
44:48
Bondra pálil z ľavej strany, po rýchlom brejku zakončil do bočnej siete.
43:33
Marcinek pálil spoza ľavého kruhu nad bránku.
41:00
40:15
importantDomáci mohli vstúpiť do tretej časti hry štvrtým gólom, Kuru zadovkou z pravej strany našiel Śoltésa, no toho pokus zneškodnil Trenčan.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Zvolenčania v druhej tretine skóre neznížili, domáci ubranili dve zvolenské presilové hry a na začiatku 40. minúty ešte navýšil humenské vedenie na 3:0 Sergienko.
Tretia tretina sa začne približne o 18.38.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
Glazkov vypálil z prvej, Trenčan pokryl puk a nepustil ho pomedzi betóny.
39:00
M. Hults – 2 min., nešportové správanie.
39:00
goalHumenné dáva gól!
Krajňák vyhral buly na ľavej strane, posunul puk dozadu YURIMU SERGIENKOVI a humenský obranca strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:0.
Asistencia: Martin Krajňák
38:45
Zvolenčania chybovali v rozohrávke, Kuru zobral puk Bondrovi a následne ho prihral Krajňákovi, no jeho pokus z medzikružia Trenčan vychytal.
38:33
37:13
Rauhauser mal za kruhmi dostatok priestoru, nik proti nemu nevystupoval, no bránku príklepom minul.
36:33
HL – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Thomka.
36:32
Skrumáž pred Kozelom, Kašlík z ľavej strany nahodil puk pred bránku, Hults ani Mucha bekhendom neznížili skóre.
35:32
Feretovo nastrelenie od modrej čiary bolo zblokované Zvolenčanmi.
34:53
Nastrelenie Diakova z pravej strany tečoval Ragan, puk tesne minul zvolenskú bránku.
32:17
Sládokova strela z pravej strany úspech nepriniesla.
32:10
31:11
Po minúte presilovej hry sa Zvolenčania dopustili zakázaného uvoľnenia, hra sa presunie pred Trenčana.
30:49
Mitch Hults pálil z ľavého kruhu mimo, hostia vytvorili presilovkový vzorec, no Kozel zatiaľ zasahovať nemusel.
30:10
Borov – 2 min., podrazenie.
29:50
Signalizovaný trest na domácej strane.
28:56
Rauhauser dobre vystúpil proti Novotovi a znemožnil mu vypáliť od modrej čiary na Trenčanovu bránku.
27:01
Meliškovu jedovku od modrej musel Trenčan vyrážať, vydarené humenské striedanie.
26:03
importantMucha sa rútil sám na Kozela, ten však podržal Humenné a pravým betónom vychytal zakončujúceho Zvolenčana.
25:33
Langkow z ľavej strany nastreľoval puk pred bránku, tam si korčuľoval Šiška, no napokon sa mu nepodarilo zakončiť.
24:48
importantHandlovský spoza bránky našiel Lineta, ktorého vo výbornej príležitosti vychytal Trenčan.
23:53
Csányi stredom vnikol do útočného pásma, no príklepom minul bránku Humenného.
22:16
Kubka si vymieňal puk s Rauhauserom a napokon vypálil od modrej čiary, brankár Kozel ho vychytal.
21:22
Diakov pálil z prvej, od modrej čiary bránku minul.
20:36
Novický vypálil z pravej strany, jeho niekdajší spoluhráč z Michaloviec, no dnes už protihráč Adam Trenčan túto strelu vyrazil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Humenné nastúpilo do zápasu proti Zvolenu bez viacerých hráčov stabilnej zostavy, napriek tomu po prvej tretine vedie o dva góly, domáce presné zásahy zaznamenali Kuru a Krajňák. Šancí k videniu veľa nebolo, domáci vedú vďaka vyššej efektivite. Druhá tretina sa začne približne o 17.49.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
Glazkov si navádzal puk z pravej strany do stredu, no v kľúčovom momente nezvládol zasekávačku zvolenského protihráča.
18:45
Celým štadiónom sa ozýva pokrik "Humenné, Humenné!", domáci diváci sú po dvoch góloch pochopiteľne nabudení a spokojní.
17:17
Thomka prihrávkou do ľavej strany našiel MARTINA KRAJŇÁKA, ten síce zakončoval z veľkého uhla, no napriek tomu poslal puk pod hornú žŕdku bránky Adama Trenčana – 2:0.
Asistencie: Ivan Thomka, Kristián Horvát
16:52
Sládok sa poriadne oprel do puku spoza kruhov, Kozel jeho príklep vyrazil.
15:57
Hain nahadzoval puk z pravej strany, Kozel ho schoval do svojej moci.
14:54
Marcinek pálil z prvej, Kozel jeho strelu spomedzi kruhov zneškodnil.
13:12
Po Šoltésovej strele z pravého kruhu Trenčan nevedel, kde sa nachádza puk, o dorážku sa ešte snažil Lapšanský, Zvolenčania situáciu aj so šťastím ustáli.
12:51
Mudrák nebezpečne vypálil spoza kruhov, Kašlíkov teč bol síce nepríjemný, ale hral pri ňom vysokou hokejkou.
11:11
Po nezáživnej hernej pasáži prichádza gól, ktorý stojí za to. Adam Lapšanský predviedol krásnu individuálnu akciu, prenikol po pravej strane a následne bekhendovou prihrávkou poslal puk pred prázdnu bránku, kde už HANNU KURU nemohol zaváhať – 1:0.
Asistencie: Adam Lapšanský, Dávid Šoltés
10:29
Domáci sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.
9:45
Doterajší priebeh veľa gólových príležitostí ani vzruchu pred brankámi nepriniesol.
8:48
Zvolenčania sa teraz dostali k optickému náporu, výraznejšie problémy však Kozelovi nenarobili.
7:49
Bondra nastreľoval puk z pravej strany, ani na dvakrát ale neprestrelil domáci obranný val.
6:23
Meliško podporil ofenzívu, Trenčan jeho strelu vyrazil.
4:10
Šiška spoza bránky nabil puk Hainovi, ktorý vypálil od modrej čiary, jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.
3:46
Hain nahadzoval puk z väčšej vzdialenosti, Kozel pozorne zasiahol.
3:00
Zakázané uvoľnenie na zvolenskej strane.
2:22
Novota nastrelil puk od modrej čiary, Trenčan musel puk vyrážať.
1:20
Humenčania aj dnes s viacerými absenciami kľúčových opôr, kvôli zdravotným problémom im chýbajú Pereskokov, Lucenius, Galimov, Paršin aj Vaško.
0:06
Už v úvode musel zasahovať Kozel, po nahodení Šišku z pravej strany schoval puk do svojej lapačky.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota, Fereta – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Borov, Linet, Handlovský (C) – Horvát, Krajňák, Thomka – Ragan, Toma, Chalupa
Tréner: Martin Štrba

HKM Zvolen: Trenčan (Kupsky) – Sládok, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Čulík – Bondra, Langkow, Šiška – Mucha, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Fekiač, Kolenič
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Snášel, Konc – Bogdaň, Pribula
Vážení diváci, vítame Vás pri online prenose zo zápasu 26. kola Tipos Extraligy medzi tímami HC 19 Humenné a HKM Zvolen.
Humenčania sa ako nováčik súťaže nachádzajú na poslednom mieste tabuľky so ziskom 22 bodov, no treba povedať, že Zemplínčania ukázali viacero slušných výkonov. V domácom prostredí si veria, až 17 zo svojich 22 bodov získali pred vlastnými fanúšikmi, z posledných šiestich domácich vystúpení zvládli zverenci trénera Śtrbu víťazne štyri. V piatok sa Humenné borilo s početnými absenciami, napriek neprítomnosti minimálne piatich členov stabilnej zostavy potrápilo Banskú Bystricu a z jej ľadu si odnieslo bod. Najproduktívnejším hráčom Humenného je Fín Hannu Kuru, ktorý získal 22 kanadských bodov.

Zvolenskí hokejisti sa v posledných dueloch snažia o vymanenie sa z krízy, do ktorej sa dostali na prelome novembra a decembra, keď prehrali 6 zápasov v rade. V piatok sa zverencom trénera Oremusa podarilo naplno zabodovať na ľade Slovana (výhra 4:2), pričom na ľade súperov sú "rytieri" najlepším mužstvom v tomto ročníku – vonku získali už 24 bodov, z dvanástich vonkajších duelov nebodovali len v jednom. Z hľadiska produktivity sa vo Zvolene najviac darí 27-bodovému Petrovi Zuzinovi.

Prvé dva vzájomné zápasy vyšli lepšie Zvolenu, ktorý vyhral v Humennom 5:2 a potom aj doma výsledkom 4:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Zvolen sa ďalej prepadá v tabuľke. Humenné vyhralo rozdielom triedy aj bez opôr