Na snímke radosť hráčov Nitry. (Autor: TASR)
Sportnet|8. okt 2023 o 19:15

Zdolala predposledné Humenné.

Tipos extraliga - 8. kolo

Humenné - Nitra 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (t.s.) - 10. Buček (Gill, Harper), 27. Lacka (Vitaloš), 38. Buček, 60. Buček (Bajtek)

Vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1687 divákov

Humenné: Kozel (Boľo) - Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Fereta, Diakov, Thomka – Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Borov, Pavlovs, Lapšanský – Vaško, Krajňák, Lačný

Nitra: Kašík (Košarišťan) – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Fatul, Bača, Vitáloš, Griffin - Buček, Gill, Harper - Bubela, Gates, Jackson – Bajtek, Hrnka, Slovák – Okoličány, Pobežal, Lacka

HUMENNÉ. Hokejisti HK Nitra zdolali v nedeľňajšom 8. kole Tipos extraligy domáceho nováčika najvyššej súťaže HC 19 Humenné 4:2.

Tím spod Zobora zaznamenal prvé sezónne víťazstvo v riadnom hracom čase a dotiahol sa v tabuľke bodovo na dovtedy predposledných Humenčanov. Samuel Buček zaznamenal hetrik.

Zápas pri Laborci sa lámal v prostrednej tretine. Najskôr domáci v jej úvode vyrovnali zásluhou ruského obrancu Kirilla Diakova, no keď o 5 minút na to sa po kurióznom odraze puku presadil Jakub Lacka, na koni boli znova hostia.

Humenné vyrovnané skóre nedokázalo na dlhší čas udržať ani po ukážkovom premenenom samostatnom nájazde Vadima Pereskokova.

Dve minúty pred druhým klaskónom poslal do vedenia Nitru Samuel Buček. Aj napriek veľkému tlaku Zemplínčanov v samom závere si zverenci trénera Antonína Stavjaňu na čele s brankárom Kašíkom výsledok postrážili.

Skóre na konečných 2:4 už len skorigoval gólom do prázdnej brány Buček, ktorý v zápase zavŕšil hetrik.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HK Nitra dnes (hokej, 8. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
08.10.2023 o 17:00
8. kolo
Humenné
2:4
(0:1, 2:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (t.s.) – 10. Buček (Gill, Harper), 27. Lacka (Vitaloš), 38. Buček (Fatul), 60. Buček (Bajtek). Rozhodca: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO). Diváci: 1687.
Humenné prehráva s Nitrou stavom 2:4. Záverečné snaženie domácich nestačilo na vyrovnanie, 4 sekundy pred koncom do prázdnej brány rozhodol Samuel Buček, ktorý si pripísal za dnešný zápas hattrick. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele.

Góly:
10. minúta – Samuel Buček
22. minúta – Kirill Diakov
27. minúta – Jakub Lacka
35. minúta – Vadim Pereskokov
38. minúta – Samuel Buček
60. minúta – Samuel Buček
Koniec zápasu.
59:57
goalNitra dala gól!
Hattrick SAMUELA BUČEKA! Dokázal vybojovať puk a do prázdnej brány zvýšil stav na 2:4.
Asistencie: Bajtek
59:30
Nepríjemné nahodenie pred bránu Nitry, ktoré vyriešil Kašík.
58:40
Dnešné stretnutie sleduje 1687 divákov.
58:40
Oddychový čas pro tím HC 19 Humenné.
58:40
Domáci odvolali brankára Kozela, uvidíme, či sa im podarí vyrovnať stav.
58:05
Pavlovsov backhand a zvoní žrď!
57:50
Obrovská šanca Humenného a veľký zákrok Kašíka.
57:35
Domáci v plnom počte.
56:40
Gatesova strela od modrej letí nad a Humenné sa opäť oslobodzuje.
55:50
Handlovský naslepo z obrátky bol úspešný, podarilo sa mu vyhodiť puk cez všetky čiary.
55:34
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Pereskokov – 2 min., podrazenie.
55:23
Nepresná prihrávka, ktorá smerovala na Pereskokova.
55:00
Zrazený pokus, ktorý narobil Kašíkovi problémy, no Nitrania sa dokázali oslobodiť zakázaným uvoľnením.
53:20
Pekný prienik Lapšanského, ale napokon ho dokázali Nitrania zastaviť.
52:25
Vyrovnanie visí vo vzduchu, no vďaka Kašíkovi sa tak ešte nestalo. Vhadzovanie pred bránou Nitry.
51:57
Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred očami Kašíka.
51:40
Prihrávka rukou, hra bude vykazaná do strednej tretiny.
51:35
Situácia dvoch proti jednému a fantastický zákrok Kašíka! Pereskokov to namazal Sergienkovi, no ten neprekonal vynikajúceho Kašíka.
51:00
Veľká šanca Pavlovsa z ostrého uhla, no netrafil priestor medzi troma žrďami.
49:50
Hostia v plnom počte.
49:10
Strela domácich, ktorá bola zrazená až na zadný mantinel. Humenčania stále pri puku.
48:25
Šoltésova strela veľmi nepresne, no Humenné ostáva na puku.
47:43
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Kašík – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka, trest odpyká Harper.
47:40
Výborný zákrok Kašíka, no teraz mu to už rozhodcovia neprepáčia, pretože opäť si posunul pri zákroku bránu. Domáci Pavlovs zakončoval, a trafil žrď!
46:47
Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred zrakom Kašíka.
46:46
Nepríjemná strela z modrej, Kašík puk videl, pretože Kriška mu nechal voľný výhľad.
46:42
46:25
Kriška to skúsil z pozície pri pravom kruhu, no opäť stroskotal kvôli Kašíkovej lapačke. Vhadzovanie pred bránou Nitry.
45:54
Strela Pereskokova z prvej iba do lapačky Kašíka. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.
45:40
Pekná kombinácia domácich, Kuru mal nachystanú možnosť, no Kašík si posunul bránu! Nitrania môžu byť radi, že nejdú do trojice.
45:30
Výborné pretečovanie Bajteka, ktorý vyhodil puk z obrannej tretiny.
44:53
Tvrdý pokus od Pereskokova z pozície pri pravom kruhu. Kašík si dokázal s jeho strelou poradiť. Vhadzovanie pred bránou Nitry.
44:50
Kubeš – 2 min., krosček.
44:20
Zakázané uvoľnenie Nitry. Vhadzovať sa bude pred bránou Kašíka.
44:00
Drobné zaváhanie Kašíka, puk sklopil iba na domáce hokejky. Humenné to však nijak výrazne nevyužilo.
42:53
42:53
42:45
Pereskokovova strela z pozície tesne za modrou, Kašík si s ňou dokázal poradiť.
40:53
Bajtek – 2 min., držanie.
40:53
Fereta – 2 min., podrazenie.
40:45
Handlovský to skúšal jednoruč, napokon prihrávka z obrátky nenašla adresáta.
40:05
Úvodné buly vyhrali Humenčania, no následne sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred očami Kozela.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine síce domáci prostrednú časť neprehrali, no celkový výsledok je 2:3 v prospech Nitry. Humenné vyrovnalo v druhej minúte 2. tretiny zásluhou Diakova. Následne prišla odpoveď Nitry v podaní Jakuba Lacka, ktorý sa so šťastím dostal k odrazenému puku a dostal ho za chrbát domáceho gólmana. Humenné získalo trestné strieľanie, ktoré premenil Pereskokov, a tak bol stav vyrovnaný – 2:2. Zaváhanie Humenného prinieslo tretí gól na konto Nitry, keď zvýšil na 2:3 Samuel Buček. Tretia tretina sa začne približne o 18:38.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:26
Pekné zakončenie v podaní Lapšanského. Kašík skryl puk do lapačky. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.
39:06
Mezeiov pokus od modrej, ktorý bez problémov skryl do lapačky Kozel. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme hostí.
37:44
Veľmi ťažký puk a zaváhanie Humenčanov znamená gól hostí! SAMUEL BUČEK prevzal voľný puk pri pravom kruhu a vyslal na milimetre presnú strelu k tyči Kozelovej svätyne. Stav je 2:3.
Asistencie: Fatul
37:14
Kriška hral v rámci pravidiel, a tak Nitra nezíska žiadnu početnú prevahu.
37:14
Kriška narazil Gatesa na mantinel, a tak je hra prerušená. Rozhodcovia sa radia s videorozhodcom, či to bolo proti pravidlám.
36:45
Handlovksého strela švihom končí iba na betóne brankára Kašíka.
36:10
Zaváhanie brankára Kozela, Hrnka mohol pridať ďalší gól na konto Nitry.
34:45
goalHumenné dáva gól!
VADIM PERESKOKOV premenil trestné strieľanie a vyrovnáva tak stav na 2:2!
34:40
Nitra si pomohla pri bránení faulom, a tak získava Humenné výhodu trestného strieľania.
34:30
Bubelova protismerná kľučka a následná prihrávka pred bránu, kde sa už puk nedostal k Mezeiovi.
33:44
Ďalšie zakázané uvoľnenie, a tak sa opäť vhadzuje pred očami Kašíka.
33:35
Zakázané uvoľnenie. Nitra dáva príležitosť Humennému niečo vymyslieť v útočnej tretine.
33:00
Viacero nepresností a šermiarskych súbojov na jednej aj druhej strane. Humenné pri puku.
32:10
Gajdošovo nahodenie bolo zblokované.
31:40
Bubelova strela z prvej bola vytečovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred zrakom Kozela.
30:50
Obrovská príležitosť domácich na vyrovnanie, výborný brankár Kašík.
30:10
Griffin skúšal strieľanú prihrávku pred bránu, no k výraznejšej šanci Nitry nedošlo.
29:50
Dorážka Humenného pred bránou v podaní Meliška, po strele Novického, mohla znamenať vyrovnaný stav, no napokon k tomu nedošlo.
29:30
Kozel radšej prerušil hru po tom, čo sa opäť odrazil puk od zadného mantinela. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry. Nasleduje reklamná prestávka.
29:00
Strela od modrej v podaní Harpera zrazená.
27:30
Po Pereskokovej strele z priestoru pri ľavom kruhu zvoní pravá žrď brány Nitry! To bola obrovská šanca!
26:35
Nepríjemný odraz puku od zadného mantinelu stačil Nitre na zvýšenie skóre. JAKUB LACKA sa dostal k odrazenému puku od mantinelu. Brankár Kozel nečakal takýto puk, a tak nestihol ani zabrániť strelcovi gólu. Stav je 1:2.
Asistencie: Vitaloš
26:10
Prihrávka medzi kruhy v podaní Humenného a dobrá obranná práca Mezeia, ktorý prestrelil puk cez všetky čiary. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.
25:40
Mezeiovo nahodenie trafilo iba brániaceho hráča domácich.
25:05
Slovák premáchol v dobrej príležitosti medzi kruhmi, a Humenné sa tak oslobodilo od zovretia hostí.
25:00
Bomba od modrej, v podaní Nitry, ktorá končí mimo.
24:20
Humenné svoju presilovku nevyužilo. Hostia v plnom počte.
23:50
Po vyhodení puku za modrú od Baču by už by mali hostia zvládnuť oslabenie.
23:20
Príliš pasívna obrana od nitrianskych hokejistov, Humenné je momentálne v tlaku.
22:52
Kriškova strela z prvej končí na opačnom mantineli.
22:35
Pekná kombinácia domácich, Kriška ešte dával puk pred bránku, no tam sú iba nitrianske hokejky.
22:15
Humenné vyhralo buly v útočnom pásme a rozostavuje sa.
22:05
Slovák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
21:05
Veľká príležitosť, ktorá končí vyrovnávajúcim gólom! KIRILL DIAKOV sa dokázal dostať za obranu, dostal perfektnú prihrávku do jazdy a prehodil pravý betón brankára Kašíka. Stav je 1:1.
Asistencie: Kuru.
20:30
Humenné sa snaží o aktívny vstup do druhej tretiny.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej tretine je 0:1. Na oboch stranách sme videli zaujímavé šance. Nitre sa spočiatku nedarilo presne rozohrávať, strácali zbytočne puk. To sa však zmenilo po góle Samuela Bučeka v 10 minúte, keď premenil početnú prevahu v úvodný gól. Zatiaľ je však situácia na ľadovej ploche pomerne vyrovnaná, aj keď domáci už ku koncu tretiny potrebovali naozaj prestávku. Druhá tretina sa začne približne o 17:48.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Obrovská príležitosť Nitry, skvelý zákrok Kozela, ktorý udržal výsledok 0:1 po 20. minútach.
19:05
Gatesova hokejka išla pod nohy Lapšanského, no rozhodcovia nechali hru plynúť.
18:06
Rozohrávka Nitry nebola presná a skončila tak zakázaným uvoľnením.
17:45
Šoltés vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana zaujímavou strelou, no Kašík si s pukom dokázal poradiť.
16:30
Lapšanský zvládol ťažkú situáciu, no jeho pokus z veľkého uhla neznamenal nič pre domácich.
15:05
Skrytá strela, Kašík dlho nič nevidel, ale puk ho trafil do výstroje. Vzápätí dobre zapracoval Kubeš.
13:18
Backhand, ktorý končí na striedačke Humenného. Nasleduje reklamná prestávka.
13:00
Veľmi ťažká prihrávka na modrú, ktorú musel v poslednej chvíli hasiť Vaško.
11:30
Nebezpečná strela z medzikruhov, avšak Bubela netrafil bránu.
10:40
Obrovská šanca domácich a výborný zákrok od Kašíka. Mierna skrumáž pred bránou Nitry nepriniesla gól domácim.
09:12
Využitá presilovka Nitry. Pekná križná prihrávka a máme prvý gól zápasu. SAMUEL BUČEK dostal presnú prihrávku k ľavému kruhu a švihom prekonáva domáceho gólmana Kozela.
Asistencie: Gill, Harper
09:00
Strela Gilla bola zblokovaná, následne puk skončil na tribúne. Vhadzovať sa tak bude pred bránou Kozela.
08:45
Fereta – 2 min., Pád pod nohy.
08:40
Zaváhanie Humenčanov vo vlastnej tretine, navyše tam bol nebezpečný pád pod nohy, čo bolo veľmi nebezpečné.
07:50
Zaujímavá strela od modrej v podaní hostí, Gates clonil Kozlovi vo výhľade, no napokon z toho nič nebolo.
07:40
Patrik Kozel schoval puk, a tak sa bude vhadzovať pred jeho bránou.
06:40
Individuálna akcia Nitry, Humenné si nedalo pozor a Lacka sa dokázal dostať k strele, no napokon neuspel.
04:00
Situácia Nitry traja proti dvom, no Humenčania sa výborne vrátili.
03:00
Súboj pri mantineli, uspeli v ňom domáci. Nitra má problémy udržať sa na puku, stále sa hrá na jej obrannej tretine.
01:40
Obrovská možnosť Gatesa, brankár domácich však zasahovať nemusel.
01:20
Zaujímavá príležitosť pre Lineta, ktorý mohol otvoriť skóre. Vynikajúci Kašík!
00:40
Individuálna snaha Kurua, no jeho zakončenie letí vedľa troch žrdí.
00:10
Úvodné buly vyhrali hostia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru – Meliško, Sergienko, Handlovský, Linet, Kriška – Fereta, Diakov, Borov, Pavlovs, Lapšanský – Thomka, Šoltés, Lačný, Krajňák, Vaško
Tréner: Andrey Parfenov

HK Nitra: Košarišťan (Kašík) – Mezei, Kubeš, Buček, Gill, Harper – Gajdoš, Fatul, Bubela, Gates, Jackson – Bača, Vitaloš, Bajtek, Hrnka, Slovák – Griffin, Okoličány, Pobežal, Lacka
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Korba, Orolin – Stanzel, Šoltés – Martinko (VIDEO).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 8. kola Tipos Extraligy. O 17:00 sa proti sebe postavia hráči Humenného a Nitry. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

HC 19 Humenné

Humenné má po úvodných siedmich kolách na konte 5 bodov a nachádza sa na predposlednom mieste tabuľky – 11. miesto. Odohrali 7 zápasov, pomer strelených a inkasovaných gólov je 19:33. V predposlednom zápase zverenci hlavného trénera Andreia Parfyonova dokázali vyhrať nad Spišskou Novou Vsou po samostatných nájazdoch 5:4, keď bol autorom víťazného gólu Pereskokov. V piatok zasa nestačili na domáce Nové Zámky, a tak prehrali stavom 5:2.

HK Nitra

Nitra sa nachádza na poslednom mieste tabuľky, čo je 12. miesto. Na konte majú 2 body, o 3 body menej ako Humenné. Ich skóre po prvých 7 kolách činí pomer 16:33. Zverenci hlavného trénera Antonína Stavjaňana dokázali prehrať 6 zápasov zo 7, čím si zaručili katastrofálny začiatok sezóny. V posledných zápasoch prehrali so Zvolenom vysoko 3:9 a s domácou Spišskou Novou Vsou stavom 3:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitra vyhrala svoj prvý zápas v sezóne. Z posledného miesta sa však ešte neodlepila