Neskutočný obrat v Humennom, v tretej tretine domáci excelovali

Na snímke gólová radosť hráčov HC 19 Humenné.
Na snímke gólová radosť hráčov HC 19 Humenné. (Autor: TASR)
TASR|17. nov 2023 o 19:25

Humenné ešte pred treťou tretinou prehrávalo o dva góly.

Tipos extraliga - 18. kolo

Humenné - Nové Zámky 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Góly: 12. Handlovský (Linet), 38. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov, Šoltés) - 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy)

Rozhodovali: Korba, Krajčík - Jurčiak, Gegáň, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2186 divákov.

Humenné: Galimov - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Novák - Šoltés, Kuru, Vaško - Lapšanský, Lucenius, Pereskokov - Handlovský, Linet, Kriška - Michalík, Krajňák, Horvát

Nové Zámky: Kantor - Laurenčík, Lee, Mamčics, Novajovský, Kozák, Hatala - Mikúš, Roy, Loggins - Farley, Johnson, Stupka - Fafrák, Ondrušek, Števuliak - Barto, Kováč

HUMENNÉ. Hokejisti Humenného vyhrali v 18. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 5:4 a to aj napriek tomu, že ešte po druhej tretine prehrávali 2:4.

Český tréner Martin Štrba si pripísal na lavičke nováčika úspešnú premiéru.

Domáci sa vo vyrovnanom úvode duelu ujali vedenia ako prví, keď sa na začiatku druhej desaťminútovky presadil strelou z pravého kruhu Lukáš Handlovský.

Do prvého klaksónu stihli ale hostia gólmi Stupku a Leeho preklopiť misky váh na svoju stranu. Novozámčania ostali pri chuti aj v prostrednej tretine, keď do siete nováčika strelili ďalšie dva góly zásluhou Logginsa.

Momentum Humenného prišlo v poslednej časti. Najskôr Linet nadviazal gólom na svoj presný zásah zo záveru druhej tretiny, skóre o 31 sekúnd na to vyrovnal Meliško a obrat zakončil domáci odchovanec Vaško.

Zemplínčania zostali v tabuľke na poslednom mieste s 15 bodmi a šesťbodovým mankom na Michalovce. Nové Zámky pokračujú v sérii nepresvedčivých výsledkov, keď z posledných siedmich zápasov uspeli iba raz.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HC MIKRON Nové Zámky dnes, LIVE (18. kolo Tipos extraliga, piatok)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
17.11.2023 o 17:00
18. kolo
Humenné
5:4
(1:2, 1:2, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Handlovský (Linet), 37. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov) – 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy). Rozhodca: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň – Kontšek (VBR).
Humenné napokon vyhráva na domácom štadióne proti Novým Zámkom stavom 5:4. V 12. minúte poslal do vedenia domácich Handlovský. Odpoveď Novozámčanov prišla v 18. minúte cez Stupku a následne v 20. minúte dokázali Novozámčania uštedriť súperovi gól do šatne prostredníctvom Leeho. V druhej tretine navýšil na 1:3 Loggins a v 33. minúte ten istý strelec zvýšil aj na 1:4. Humenčania ešte 3 minúty pred koncom druhej tretiny dokázali znížiť na 2:4. V tretej tretine znížili domáci prostredníctvom Lineta na 3:4 a o minútu neskôr v 46. minúte cez Meliška vyrovnali stav. Následne v 49. minúte cez Vaška dokázali zvýšiť na 5:4. Humenčania predviedli parádnu otočku, za ktorú si určite zaslúžia plný zisk bodov. Novozámčnia to skúšali na konci aj odvolaním Kantora, no snaha bola marná. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera.
Koniec zápasu.
59:38
Lee trafil iba Pereskokova, ktorý vybojoval puk.
59:25
Humenné sa oslobodilo za cenu zakázaného uvoľnenia.
58:56
importantVeľká šanca Mikuša, ktorý sa nachádzal pri pravej tyči, no výborný Galimov!
58:30
Roy vypálil, Galimov puk nevyrazil pred seba, no prikryl ho. Veľmi napínavý záver zápasu. Vhadzovanie pred Galimovom.
57:54
Humenné vyhralo vhadzovanie a vysoko napádajú rozohrávku Novozámčanov.
57:48
Zakázané uvoľnenie. Kantor pôjde dole a hra sa presťahuje do útočného pásma hostí.
57:40
Asi sa Kantor vráti do bránky, pretože Novozámčania sa dopustili ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
57:03
Novozámčania odvolali Kantora. Nevyhrali buly, no Humenné sa zatiaľ neoslobodilo.
57:02
Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.
57:02
Nepresná prihrávka domácich vyústila v zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Galimovom.
55:58
Humenčania vybojovali puk a hneď to využil na strelu Meliško, no jeho projektil opečiatkoval iba tak plexisklo.
55:54
Zakázané uvoľnenie v podaní Novozámčanov. Hra sa presťahuje pred Kantora.
55:37
Pokus o vysunutie Logginsa, ale už práve Humenčania môžu ísť dopredu.
54:49
Mamčics to nemal na strelu z prvej, Galimov sa stihol presunúť.
54:37
Domáci v plnom počte.
53:42
Loggins sa dostal do ideálnej palebnej pozície, no trafil iba pred ním brániaceho hráča domácich.
53:09
Nepresná akcia v podaní hostí, domáci opäť vyhadzujú puk.
52:41
Novozámčania vyhrali vhadzovanie, ale nie sú rozostavení v útočnej tretine. Humenčania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.
52:37
importantVylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Lucenius – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
51:55
Hatalova strela nevydarená. Kuru pri mantineli.
51:32
51:07
Loggins si to chystal na strelu, ale výborný Galimov! Vhadzovanie v obrannom pásme domácich.
50:35
Farley išiel k bráne, dokázal výborne prejsť, no defenzíva domácich ho odzbrojila a vyhadzuje puk do bezpečia.
50:05
Domácim sa nepodarilo vyhodiť puk, a tak Novozámčania môžu roztáčať kolotoč v útočnom pásme.
49:43
Po buly Humenčania upratali puk do stredného pásma.
49:32
Lucenius – 2 min., faul kolenom.
48:46
goalHumenné dáva gól!
Neuveriteľné sa stáva skutočným! Humenčania zvyšujú stav na 5:4. Využitá presilová hra je tiež veľmi raritná záležitosť v podaní domácich. FILIP VAŠKO krásne tečoval strelu od modrej, bol tam aj Novajovský pred bránou, ktorý nedokázal zabrániť strelcovi gólu tečovať puk. Stav je 5:4.
Asistencie: Diakov.
48:30
Novozámčania sa oslobodili vyhodením puku do bezpečia.
48:14
importantVypichnutie puku v podaní Novozámčanov. Do samostatného nájazdu sa dostal Števuliak, ktorého však dokázal odstaviť v poslednej chvíli Pereskokov!
47:53
Lucenius vypálil, no trafil iba obrancu. Humenčania naďalej pri puku v útočnom pásme.
47:18
Nasleduje veľmi dôležitá presilová hra pre Humenčanov, uvidíme, ako s ňou naložia.
47:18
importantVylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Hatala – 2 min., sekanie.
46:30
Humenčania s pukom za vlastnou bránou. Novozámčania sa budú musieť nakopnúť, pretože po inkasovaných 2 góloch sú akoby "obarení".
45:33
Humenné vyrovnáva! To sú obrovské veci na štadióne v Humennom! Lapšanský prihrával pred bránu, kde sa nachádzal osamotený JAKUB MELIŠKO. Vypálil smerom na bránu, a hoc aj netrafil puk tak, ako si predstavoval, tak vidíme vyrovnané skóre! Stav je 4:4.
Asistencie: Lapšanský, Pereskokov.
45:02
Humenčania znižujú na rozdiel jedného gólu! JAKUB LINET strieľa svoj druhý presný zásah v dnešnom zápase. Skvelá práca Vaška za bránkou, následná Šoltésova prihrávka a zakončenie strelca gólu. Kantor nevidel ten puk, ktorý mieril rovno do jeho svätyne. Stav je 3:4.
Asistencie: Šoltés.
44:45
Šoltésova rana od ľavého kruhu, ale opäť len do náručia Kantora.
44:44
Hostia v plnom počte.
44:13
importantObrovská šanca domácich, ktorí ani po sérií striel a dorážok nedávajú gól! Výborný Kantor marí akékoľvek šance na skórovanie.
43:30
Novozámčania vyhodili puk cez všetky čiary.
43:12
Luceniusovo zakončenie ešte poskakovalo pred bránou Kantora, Humenčania ostávajú v útočnom pásme.
41:48
Hatala do jazdy pre Fafráka, ktorý vypálil na Galimovovu svätyňu, Galimov však kryje. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
41:10
Zakázané uvoľnenie, ktorým sa prezentovali práve hostia. Vhadzovať sa tak bude pred očami Kantora.
40:52
Šoltés nedostal puk na Kurua, a tak sa puku zmocnili vo vlastnom obrannom pásme Novozámčania.
40:21
Laurenčíkova strela z pravého kruhu letí vedľa tyče brány Galimova. Novozámčania aj naďalej v útočnom pásme.
40:05
Buly do tretej tretiny vyhrali Novozámčania.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli 3 presné zásahy, podobne ako v tej predchádzajúcej. Najprv Loggins využil presilovku v 26. minúte a v 33. minúte ten istý hráč zvýšil na 1:4 po perfektnej prihrávke, smolu mal aj Galimov, že si puk zrazil do bránky. Kontaktný gól prišiel v 37. minúte, keď domáci útočník Linet znížil stav na 2:4. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:40.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Výborné napádanie defenzívy Humenného, ktorá vyviezla puk až do stredného pásma.
39:05
Novozámčania za vlastnou bránou, uvidíme, akú útočnú akciu založia.
37:30
Glazkov trocha zariskoval, stratil puk. Novozámčania sa dostali do zakončenia, no následnú skrumáž pred bránou nedokázali využiť.
37:00
Humenné znižuje na 2:4. JAKUB LINET sa strelecky presadil, keď sa mu dostalo prihrávky na ľavé krídlo a vypálil na bránu Kantora, ktorý sa nestihol presunúť k ľavej žrdi. Stav je 2:4.
Asistencie: Handlovský, Meliško.
36:40
Lucenius si to krásne hodil, prihrával na Lapšanského, no tomu nešťastne poskakoval puk.
35:52
Števuliak vypálil zvnútra pravého kruhu, no Galimov kryje.
35:33
importantFarley individuálne pred bránou, no nepochodil proti Galimovovi!
35:00
Mamčics pálil od modrej, no trafil iba zadné plexisklo.
34:55
34:23
Johnson stratil puk, a tak sa postup hostí do útočnej tretiny spomalil.
34:05
Humenčania sa oslobodili vyhodením puku do bezpečia a môžu prestriedať.
33:28
Royova strela končí na korčuli obetavého obrancu. Novozámčania ostávajú aj naďalej v útočnej tretine.
32:55
Novozámčania si opäť zahrajú presilovku a zlá správa pre Humenné je to, ako dopadli presilovky hostí predtým.
32:55
Sergienko – 2 min., hrubosť.
32:11
goalHC Nové Zámky dali gól!
Novozámčania dávajú už štvrtý gól. Hostia rozpohybovali obranu domácich. TROY LOGGINS si pekne nakorčuľoval do predbránkového priestoru, dostalo sa mu prihrávky a prekonal Galimova, ktorý si trochu nešťastne puk betónom dorazil sám za chrbát, každopádne, šťastie praje pripraveným. Stav je 1:4.
Asistencie: Novajovský, Roy.
31:20
Roy vyhral vhadzovanie, Loggins to dobre odpálil mimo nebezpečenstvo.
31:15
Pekne Humenčania prešli do útočnej tretiny. Zblokovaný pokus, ktorým sa prezentoval Lapšanský. Vhadzovanie pred Kantorom.
31:01
30:53
Pereskokov vypálil od pravého kruhu, ale opäť nestačil na výborného Kantora. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.
30:05
Novozámčania sa opäť oslobodili.
29:56
importantPereskokov sa ocitol v ideálnej palebnej pozícií, no Pereskokova vychytal famózny Kantor!
29:35
Handlovský stratil puk a Novozámčania sa oslobodili.
29:01
Humennému sa črtá presilovka, ktorú musia využiť, ak chcú mať v dnešnom zápase ešte šancu.
29:01
Johnson – 2 min., podrazenie.
28:45
Zakázané uvoľnenie v podaní domácich. Vhadzovať sa bude po ľavici Galimova.
28:32
Dobre vystihnutá prihrávka. Meliško musí ísť až do vlastného obranného pásma.
27:30
Pereskokov vypálil spoza obrancu, no Kantor si s jeho projektilom poradil.
26:52
Pekné vysunutie. Šoltés to dával do jazdy Pereskokovovi, ktorý mal však prihrávku na dlhú hokejku.
25:40
Výborná kombinácia Novozámčanov priniesla aj pozitívny výsledok! Druhá využitá presilovka hostí. Števuliak z ľavej tyči vyslal prihrávku na TROYA LOGGINSA, ktorý sa nachádzal pri pravej žrdi, a tak to mal jednoduché trafiť do odkrytej časti siete. Stav je 1:3.
Asistencie: Števuliak, Roy.
25:13
Strela na Galimova vyrazená na ochrannú sieť. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
25:09
Nasleduje presilovka hostí, tú prvú sa im podarilo využiť a uvidíme, ako naložia s touto.
25:09
Handlovský – 2 min., držanie.
24:04
Pekná akcia Humenného, no snažili sa to vyšperkovať, čo vyústilo v prekombinovanie akcie, a tak stratili určité tempo, ako aj šance na vyrovnanie skóre.
22:58
Dobra príležitosť pre Novického, no trafil len hráča pred ním.
22:32
Humenčania pekne prenikli do útočnej tretiny, zakončoval Šoltés, no výborný Kantor!
22:18
Príležitosť pre Mikúša. Vypálil zvnútra ľavého kruhu, ale Galimov bol pozorný.
21:40
Do brejku sa rútil osamotený Linet, no defenzíva hostí ho dokázala v poslednú chvíľu obrať o puk, konkrétne to bol Števuliak.
21:06
Meliško s problémami pri mantineli, čo vyústilo do zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude pred Galimovom.
20:20
Strela od modrej v podaní domácich, s ktorou Kantor nemal vôbec problém. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavici.
20:05
Vhadzovanie do druhej tretiny vyhrávajú domáci.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou veľmi zaujímavú prvú tretinu. Videli sme až 3 presné zásahy. Humenčania sa dostali do vedenia v 12. minúte, keď hneď po vhadzovaní vypálil Handlovský. Odpoveď Novozámčanov prišla v 18. minúte, keď vyrovnal na 1:1 Václav Stupka. V poslednej sekunde zápasu sa podarilo hosťom zvýšiť stav na 1:2, keď sa presadil Mike Lee. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:51.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
V poslednej sekunde prvej tretiny získavajú Novozámčania gólovú prevahu a využívajú aj presilovku! Sergienko nešťastne tečoval strelu od MIKEA LEEHO, puk prešiel až za chrbát Galimova. Stav je 1:2.
Asistencie: Roy, Loggins.
19:42
Linet – 2 min., sekanie.
19:42
importantLinetovi sa dostalo perfektnej prihrávky, ocitol sa zoči-voči Kantorovi, ktorého nedokázal prekonať!
18:52
Príležitosť pre Kurua, ktorý sa dostal do brejku dvoch proti jednému. Chcel to posunúť svojmu spoluhráčovi, čím spomalil tempo akcie, a tak Humenčania výrazne bránu hostí neohrozili.
18:21
Novozámčania získali puk v útočnom pásme. Ondrušek zakončil, následne chcel dorážať Fafrák, no stav sa nemení.
17:32
Loggins si vytvoril priestor, vypálil, no priestor pred bránou bol prehustený a puk trafil iba obrancov domácich.
17:24
Novozámčania vyrovnávajú skóre dnešného zápasu! Strela, ktorú vyslal VÁCLAV STUPKA, prešla cez všetky prekážky a dokázala prejsť aj za bránkovú čiaru Galimova. Stav je vyrovnaný – 1:1.
16:44
16:16
Šoltés vypálil, Lapšanský to chcel dorážať na ľavej tyčke, no nepochodil.
15:22
Novozámčania sa oslobodili vyhodením puku až za bránu Galimova.
15:03
Postavenie mimo hry, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
14:44
Domáci budú mať k dispozícii prvú presilovú hru, uvidíme ako s ňou naložia.
14:44
Johnson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
13:45
Pekne to dostal Lapšanský do jazdy, vypálil, Lucenius sa následne pokúšal o dorážku, no defenzíva hostí si napokon poradila.
13:00
Linet nezískal puk na pravom krídle pri mantineli, a tak sa Humenčania sťahujú nachvíľu do stredného pásma.
11:48
Novozámčania vypálili a ešte aj chceli dorážať prostredníctvom Farleya. Humenčania sa oslobodili, no len cez zakázané uvoľnenie.
11:12
Po vhadzovaní prišlo okamžité zakončenie a domáci sa ujímajú vedenia! Ako blesk z jasného neba prišiel tento gól. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ vypálil okamžite po vhadzovaní, Kantor nestihol zasiahnuť proti jeho nebezpečnému projektilu. Stav je 1:0.
Asistencie: Linet.
09:49
Humenčania v strednom pásme zastavení, Šoltés sa s pukom ďalej nedostal.
08:41
Nastrelenie Novozámčanov, s ktorým si poradil Galimov. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
07:46
Domáci sa pekne dostali do útočného pásma. Lucenius sa dostal do zakončenia, no priestor pred Kantorom bol príliš prehustený.
06:31
Pekne Novozámčania prenikli do tretiny, Kováč sa nachádzal v ideálnej palebnej pozícií, no nepresná prihrávka na jeho hokejku neumožnila nebezpečnejšie zakončenie na Galimova.
05:50
Humenčania vyhrali vhadzovanie, podarilo sa im dostať aj do zakončenia, ktoré však narazilo iba na mantinel.
05:45
Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa presúva pred bránu Kantora.
04:49
Novozámčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, no len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Kantora.
04:20
importantMikúš na dvakrát dorážal puk za Galimova, no nedokázal skórovať!
03:58
Humenčania sa dostali do brejku, no Šoltés to prekombinoval, a tak stratili obrovskú šancu ohroziť bránu súpera.
02:25
Novozámčania sa snažili dostať opäť dopredu, no stroskotali v strednom pásme na defenzíve domácich.
01:50
Humenčania posúvajú puk do stredného pásma, no následne puk vyletel mimo hraciu plochu. Vhadzuje sa v strednom pásme.
01:27
Zakončenie, ktorým sa prezentoval Hatala. Galimov musel puk prikryť, a tak sa vhadzuje pred jeho bránou.
01:00
Novozámčania pri puku za vlastnou bránou. Čochvíľa budú práve oni rozvíjať útočnú akciu.
00:10
Humenčania vyhrali úvodné buly a hneď sa snažia zaútočiť ako prví.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Šoltés, Kuru, Vaško – Meliško, Sergienko, Lapšanský, Lucenius, Pereskokov – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Novák, Michalík, Krajňák, Horvát
Tréner: Martin Štrba

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Mikúš, Roy, Loggins – Mamčics, Novajovský, Farley, Johnson, Stupka – Kozák, Hatala, Fafrák, Ondrušek, Števuliak – Barto, Kováč
Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň – Kontšek (VBR).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 18. kola Tipos Extraligy medzi Humenným a Novými Zámkami. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

HC 19 Humenné
Humenčania sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky – 12. mieste. Na konte majú 12 bodov za 3 výhry v riadnom hracom čase a skóre 42:72. V poslednom zápase, tentoraz už zverenci nového trénera Martina Štrbu, prehrali s domácou Spišskou Novou Vsou stavom 6:2.

HC MIKRON Nové Zámky
Novozámčania sa nachádzajú na 4. mieste tabuľky. Na konte majú 28 bodov a skóre 55:46. Zverenci trénera Erika Čaládiho v poslednom zápase nestačili na hosťujúci Poprad, keď prehrali stavom 1:4.

Posledné meranie síl oboch celkov sa uskutočnilo 6.10.2023, kedy Novozámčania vyhrali nad Humenčanmi na domácom štadióne stavom 5:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Neskutočný obrat v Humennom, v tretej tretine domáci excelovali