Košice v závere neustrážili svoje vedenie, neuspeli ani v nájazdoch

Sportnet, TASR|27. okt 2023 o 20:09

O výhre v samostatných nájazdoch rozhodol Gašpar.

Tipos extraliga - 13. kolo

Banská Bystrica - HC Košice 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar (rozh. sam. nájazd) – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen)

Rozhodovali: Rojík, Baluška – Synek, Jedlička, vylúčení na 2 min.: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2148

Banská Bystrica: Belányi – Ďatelinka, Wilde, Hora, Bačik, Holenda, Luža, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Wilkins, Adam, Vela – Žitný, Petriska, R. Faith – Macek, Stránsky, Štrauch

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Bartánus, Michal Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Krivošík, Rogoň – Bačo, Šimun, Havrila

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 13. kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Bodovo sa tak dotiahli na svojho súpera, ktorý nenadviazal na tri výhry v rade.

Domáci absolvovali vôbec prvé predĺženia a nájazdy v sezóne a vydolovali z extra času dva body a druhý triumf za sebou.

Do vedenia išli domáci hokejisti už v tretej minúte, keď z dvoch metrov dorazil puk pred Riečickým po predchádzajúcej vlastnej strele Roman Faith.

Hostia potom nevyužili presilovku, ale dostali sa do šance po chybe v domácej defenzíve.

Na útočnej modrej čiare si prevzal parádnu prihrávku od Pollocka Fejes a svoj únik pretavil do gólu na 1:1.

V druhej tretine oba tímy šance ani početné výhody nepretavili do gólu i vďaka výborným brankárom, ten padol až na začiatku tretej tretiny z prečíslenia a radoval sa Pollock – 1:2.

Lenže Bystričania v závere využili presilovku po strele Žitného z pravého kruhu a išlo sa do predĺženia.

V ňom obe mužstvá neskórovali ani v situácii štyroch proti trom a tak rozuzlenie priniesli samostatné nájazdy - ten rozhodujúci premenil Rastislav Gašpar.

Hlasy po zápase

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: "Vždy, keď hráte proti tímu ako Košice, ktoré sú veľmi kvalitné a skvele vedené trénerom Danom Cemanom, tak musíte podať najlepšie výkon. My sme nemali dobru prvú tretinu, ale mali sme lepšie momenty v druhej. Aj keď bol súper dlhšie v našom pásme, tak sme mu nedovolili veľa strieľať. Myslím si, že sme dobre bránili, aj keď to možno celkovo na pohľad vyzeralo zle. Tretia tretina bola naša najlepšia. Dostali sme sa do šancí a pomohlo nám, že sme získali presilovky a jednu z nich aj využili. Som rád, že sme to zlomili vo svoj prospech v nájazdoch."

Dan Ceman, tréner HC Košice:  "V prvej tretine sme hrali dobre, ale v druhej sme mali často puk na hokejkách, no napriek tomu sme si nevypracovali toľko šancí, ako by sme mohli. Tretiu tretinu sme defenzívne nezvládli. Domáci v nej mali viac šancí, než sa patrilo. Neboli sme dostatočne agresívni po našom vedení na 2:1. Musíme zlepšiť hru, keď vyhrávame, lepšie forčekovať, útočiť a nie iba brániť. Zle sme potom hrali aj presilovku v predĺžení štyroch proti trom. Nebol to práve náš najlepší výkon, pykali sme najmä za chyby vzadu."

Dominik Riečický, brankár HC Košice: "Zápas bol vyrovnaný. Prvú polovicu sme boli možno lepší, no hlavne v tretej tretine nás domáci zatlačili a napokon možno i zaslúžene vyrovnali. Už to tam strieľali zo všetkého, išli za tým gólom, čo sa im aj podarilo. Tá tretia tretina bola pre mňa celkom náročná, ale myslím si, že som ju zvládol v pohode. Na nájazdy sa pozrieme s trénerom Dušanom Strharským a uvidíme, či som tam urobil nejaké chyby, ale prišlo mi to tak, že pri druhom inkasovanom góle sa mi šmykla odrazová pravá noha, tak možno preto dal bystrický útočník gól. Bod sa nám asi máli, určite sme chceli vyhrať, no bohužiaľ, ideme s jedným bodom domov."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HC Košice dnes (hokej, 13. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
27.10.2023 o 17:30
13. kolo
B. Bystrica
3:2
(1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), rozh. náj. Bíreš – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jaaskelainen).
Banská Bystrica nakoniec otočila stretnutie s Košicami, keď na 2:2 vyrovnala len necelé 3 minúty pred koncom a potom tesne zvíťazila po samostatných nájazdoch.
Bystrica tak bodovo dorovnala Košice, no kvôli horšiemu skóre je stále za nimi na piatom mieste.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC´ 05 Banská Bystrica.
64:42
Záverečný tlak Bystrice teraz vyvrcholil Wildeovov strelov, ktorú pokryl Riečický.
64:15
Wilkinsova nepresná strela sa odrazila do stredného pásma.
63:20
Alex Breton si teraz v defenzíve pomohol nedovolene a presilovku bude mať v predĺžení aj Banská Bystrica.
63:00
Pred bránkou Košíc bol teraz sám Gašpár. Jeho koncovka ale skončila tesne vedľa brány.
62:30
Banská Bystrica hrá v plnom počte.
62:10
Bystričania sa teraz oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.
61:32
Fejesova strela od modrej čiary skončila v lapačke domáceho gólmana.
61:11
Fejesov úspešný prenik skončil nakoniec až úspešným zákrokom Belányiho
60:30
Jaaskelainenovi sa nepodarilo spracovať prihrávku a Košičania tak prišli o útočné pásmo.
60:07
Hneď prvá útočná akcia Bretta Pollocka sa skončila faulom domáceho Velu a Košice budú mať výhodu početnej prevahy.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V treťom dejstve sme podobne ako v tom prvom videli po góle na oboch stranách. Do vedenia išli tentokrát Košice zásluhou Pollocka, ale tesne pred koncom potom v presilovke vyrovnal Žitný.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:30
Na druhej strane mal veľkú šancu Gašpár, ale dobrý zákrok predviedol Riečický.
57:55
Veľkú šancu mal teraz Lunter. V samostatnom nájazde však trafil iba Belányiho.
57:36
goalBanská Bystrica dala gól!
ROMAN ŽITNÝ si nakorčuľoval do pravého kruhu a odtiaľ presnou strelou švihom dokázal vyrovnať na 2:2. Počet hráčov na ľade tak bude vyrovnaný.
57:00
Strelecký pokus Velu dokázal zneškodniť Riečický.
56:50
Bystrica sa nakoniec predsa len vráti k presilovej hre, keďže opäť v strednom pásme fauloval Fejes.
56:30
Presilová hra domácich nakoniec dlho netrvala, keďže Wilkins sa dopustil útočného faulu a defenzíva Košíc si tak na chvíľu bude môcť oddýchnuť.
56:18
Michal Chovan teraz v strednom pásme trochu zbytočne podrazil svojho súpera a Bytrica tak bude mať presilovú hru.
55:40
Košičania sú momentálne v poriadnej defenzíve a puky len vyhadzujú do stredného pásma.
54:20
Bystričania sa už usadili v útočnom pásme, ale momentálne sa ku strele zatiaľ nedostali.
53:25
importantWilkins s Adamom sa snažili po nahodení dotlačiť puk do brány, ale Riečickému sa nakoniec podarilo puk udržať pred bránkovou čiarou.
52:30
Hosťom sa ale zatiaľ darí dobre brániť a minúty pomaly ubiehajú. Bystrica už má len necelých 8 minút na vyrovnanie.
52:00
Kombinácia prvej formácie Košičanov teraz nebola presná a o útočné pásmo tak Oceliari rýchlo prišli.
50:30
Jeden z Košičanov sa dostal do rýchleho protiútoku, no v rozhodujúcej chvíli netrafil súperovu bránu.
48:50
Gašparovi sa podarilo dostať do útočného pásma aj vďaka súperovmu pošmyknutiu. Domáci sa tam však príliš dlho nezdržali.
47:15
V posledných minútach sa hrá najmä pri mantineli a ani jednému z tímov sa nedarí dostať do šance.
45:40
Košice už hrajú v plnom počte.
44:45
Hosťom sa teraz dobre darí získavať cenné sekundy, keď nepúšťajú Bystricu do útoku.
44:20
Bystrica bola dlhšie v útočnom pásme, ale ani tentokrát Riečického neprekonali. Košičania potom vyhodili puk cez všetky čiary.
43:40
Pollock si počínal nedovolene a po vstrelenom góle teraz oslabí svoj tím.
43:00
O vyrovnanie sa teraz pokúšali Bačík s Petriskom. Riečický však zvládol všetky pokusy domácich zneškodniť.
41:05
goalKošice dali gól!
Po chybe Bačíka sa Jaaskelainen dostal pred bystrickú bránu a puk posunul BRETTOVI POLLOCKOVI, ktorý ho už len doklepol do odkrytej brány.
Asistencie: J. Jaaskelainen
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej časti sme videli množstvo šancí na oboch stranách. Aktívni boli v polovici tretiny najmä Košičania, ale nakoniec je stav stále nezmenený. O osude zápasu sa tak rozhodne v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Gašparova strela skončila len tesne nad hornou tyčkou.
38:54
38:45
importantAndrej Bíreš mohol po dobrej kombinácii domácich puk trafiť do odkrytej brány, ale jeho úmysel mu dobrým zákrokom prekazil jeden z Košičanov.
38:30
Následný strelecký pokus Gašpara dokázal Riečický vyraziť.
38:20
Bačíkova strela skončila v lapačke Dominika Riečického.
37:54
Bystrica sa v prvej minúte v útočnom pásme príliš neohriala a polovica jej presilovka tak je už preč.
37:25
Hostia sa zatiaľ bránia dobre a puk vyhodili cez všetky čiary.
36:54
Zech si pri strážení Velu pomohol faulom a prvú presilovku v zápase bude mať aj Bystrica.
35:05
Dobrá kombinácia košického prvého útoku sa skončila nepresnou strelou Fejesa z prvej.
34:40
Domáci sa dopustili ďalšieho zakázaného uvoľnenia.
34:10
Wildeova strela bola zblokovaná jedným z obrancov Košíc.
33:45
importantDvaja Bystričania sa dostali do protiútoku. Na seba to zobral Vela, ktorý však Riečického nedokázal prekonať.
33:05
Košice sú stále v ofenzíve, ale aj táto Jaaskelainenova strela skončila tesne vedľa brány.
32:25
Šedivý vypálil tvrdo od modrej čiary, ale trafil iba betón brankára Belányiho.
31:10
Košice sú aj teraz už dlhšie v útočnom pásme, ale v koncovke to u hostí zatiaľ stále nie je ono.
30:20
Rastislav Gašpar sa snažil pretlačiť puk do brány, ale nakoniec jeden z jeho spoluhráčov vletel do Riečického a hra je prerušená.
29:50
Tento útočný prienik hostí dokázal zneškodniť dobrým obranným zákrokom Wilde.
29:05
Košice sú už dlho nasťahované v útočnom pásme, ale Oceliari si nevedia vytvoriť priestor na nejakú väčšiu šancu.
28:18
Krivošík sa snažil hľadať pred bránou jedného zo svojich spoluhráčov, ale jeho prihrávka nakoniec nebola presná.
27:10
Bystrica hrá v plnom počte.
26:40
Po zmene formácií sa dostal do veľkej šance Chovan, ale nakoniec v zmätku pred bránou sa nedokázal zorientovať a Belányiho neprekonal.
25:45
Domácim sa teraz podarilo v krátkom časovom slede dvakrát oslobodiť a Košiciam sa nedarí usadiť v útočnom pásme.
25:30
Jaaskelainenova strela skončila iba u Belányiho.
25:10
Bystrici teraz nevyšlo striedanie, keďže mali na ľadovej ploche až 6 hráčov a Košice tak budú mať ďalšiu presilovku.
24:40
Košice sa držali v útočnom pásme a po čase sa domáci oslobodili len vďaka ďalšiemu zakázanému uvoľneniu.
23:50
Hráči Bystrice sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
22:45
Lužove nahodenie skončilo v Riečického lapačke a vhadzovať sa tak bude pred košickým bránkarom.
21:15
Oba tím už hrajú v plnom počte.
21:10
importantFaithovu strelu dokázal Riečický vyraziť pred seba, no tam stál voľný Petriska, ktorý však iba hokejkou švihol naprázdno a skóre sa tak nemenil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvom dejstve sme videli po góle na oboch stranách. Ako prvý otvoril skóre už v tretej minúte Faith. O niečo vyše 10 minút neskôr už ale vyrovnal Fejes a pred druhou tretinou je tak všetko otvorené.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Po Pollockovom krosčeku sa tento Kanaďan dostal do potýčky s Wilkinsom a obaja putujú na trestnú lavicu.
18:55
Na druhej strane teraz pálil Jaaskelainen, ale Belányi bol pripravený a puk chytil.
18:38
Luke Adams sa po napádaní súperovej rozohrávky dostal do šance, ale strela sa mu vôbec nepodarila a Riečický tak zasahovať nemusel.
17:58
Nepresná rozohrávka domácich sa skončila zakázaným uvoľnením.
16:55
V ďalšej veľkej šanci bol teraz Róbert Bačo, ktorý dostal prihrávku tesne pred bránou. Jeho koncovka už ale úspešná nebola.
15:58
Rozbehnutý HUNTER FEJES si prebral skvelú obrancu pri súperovej modrej čiare, čím skvelo zaskočil domácu obranu. Zoči-voči Belányimu sa už potom nemýlil a vyrovnal na 1:1.
Asistencia: B. Pollock
15:15
Momentálne sa hrá v trochu pomalšom tempe a ani jednému z tímov sa nedarí vymyslieť nejaká lepšia akcia.
14:05
Bystrica už hrá v plnom počte.
13:40
Bystričania vyhodili puk cez všetky čiary.
13:10
Strelou od modrej pohrozil Zech. Aj s týmto pokusom si ale Belányi dokázal poradiť.
12:40
Po dobrej prihrávke pálil z prvej Jaaskelainen. Jeho strela bola ale zrazená na ochrannú sieť.
12:05
Po faule Ďatelinku si Košice zahrajú prvú presilovku zápasu.
11:45
Momentálne sa o útočnú snahu pokúšala Bystrica, no po nepresnosti pri prechode do pásma sa k puku dostali Košice.
11:15
Košice sa konečne dostali do výraznejšieho tlaku. Pollock nakoniec dobre prihral Jaaskelainenovi, ale toho skvelo vychytal lapačkou Belányi.
09:40
Po individuálnom prieniku vystrelil Žabka. Riečický si ale s týmto pokusom dokázal poradiť.
08:50
Bretonove nahodenie od modrej čiary skončilo tesne vedľa pravej tyčky domácej brány.
08:10
Do dobrej šance sa dostal aj Vela. Jeho strelecký pokus napokon tesne minul bránu.
07:45
Po dobrej kombinácii zakončoval z ľavej strany klziska Filip Krivošík. Ten však trafil iba Belányiho betón.
07:15
Wildova strela bola zrazená a košický brankár tak zasahovať nemusel.
06:30
Na oboch stranách momentálne vidíme nepresnosti a držanie puku sa strieda pomerne často.
04:55
Fejes sa pokúsil nahodiť puk na bránu, ale jeho pokus pohodlne chytil Belányi.
04:30
Po nepresnej rozohrávke sa Košice dopustili zakázaného uvoľnenia.
04:15
Pri puku sú momentálne Košičania, ale v útoku sa zatiaľ presadiť nedokázali.
02:19
Pred košickou bránou sa puk odrazil k ROMANOVI FAITHOVI a ten potom pohotovou strelou z malej vzdialenosti prekonal Riečického. Bystrica sa tak rýchlo dostáva do vedenia 1:0.
Asistencie: F. Hora, P. Bačík
01:48
Bystričania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
01:25
importantDomáci sa dostali do rýchleho prečíslenia 3 proti 2. Dominik Riečický však ukázal svoje kvality a poradil si so strelou aj následnou dorážkou.
01:02
Prvý zákrok si po strele Wilkinsa pripísal aj Riečický.
00:31
Košičania sa rýchlo dostali do útočného pásma a od modrej čiary vyslali aj prvú strelu. Beláyni ju však dokázal pokryť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Shapovalov (Belányi) – Bačik, Hora, Wilkins, Adam, Vela – Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Matoušek, Bíreš, Gašpar – Holenda, Luža, Žitný, Petriska, Faith – Žabka, Macek, Stránský, Štrauch
Tréner: D. Shedden

HC Košice: Janus (Riečický ) – Breton, Olsson, Fejes, Pollock, Jaaskelainen – Zech, Ferenc, Lunter, Chovan, Bartánus – Deyl, Šedivý, Rogoň, Krivošík, Lamper – Hudec, Havrila, Šimun, Bačo
Tréner: D. Ceman.
Všetkým hokejovým priaznivcom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 13. kole na seba narazia HC 05 Banská Bystrica a HC Košice.

Banská Bystrica
Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na piatom mieste najmä vďaka 5-zápasovej víťaznej sérii na prelome septembra a októbra. Teraz však jej forma nie je najlepšia, keďže z posledných 5 zápasov až 3 prehrala a s Nitrou dokonca 1:10. Naposledy si však Bystrica pripísala výhru nad Trenčínom.

Košice
Obhajcovia titulu svoje predsezónne ambície zatiaľ nenaplňujú sú v tabuľke tesne pred Bystricou na 4. mieste. Forma Košíc je tiež pomerne kolísavá, ale v posledných dvoch zápasoch porazil Trenčín a Humenné.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice v závere neustrážili svoje vedenie, neuspeli ani v nájazdoch