Do Michaloviec sa po rokoch vrátilo známe meno, prichádzajú aj dvaja mladíci

Jakub Meliško v drese HK Poprad.
Jakub Meliško v drese HK Poprad. (Autor: TASR)
TASR|17. máj 2024 o 14:22

Je v ideálnom hokejovom veku, pozná prostredie, je výborný korčuliar a má výborný herný prehľad, komentoval Mašlonka.

MICHALOVCE. Slovenský hokejový obranca Jakub Meliško bude v novej sezóne pôsobiť v Michalovciach.

V tíme budú pôsobiť aj dvaja mladíci Martin Semaňák a Ján Marcinko. Vedenie účastníka Tipos extraligy o tom informovalo na svojej webstránke.

Dvadsaťsedemročný Meliško odohral 288 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži (Žilina, Zvolen, Poprad a naposledy Humenné).

V Michalovciach pôsobil už v sezóne 2017/2018, keď nastúpil v 32 stretnutiach. Pôsobil aj vo francúzskych kluboch Bordeaux a Gape. So Zvolenom získal titul v roku 2021.

"Jakuba sme sledovali už v minulosti a preto sme radi, že sme sa dohodli na spolupráci. Jakub je v ideálnom hokejovom veku, pozná prostredie, je výborný korčuliar a má výborný herný prehľad. Verím, že v Michalovciach dokáže potvrdiť svoje prednosti a bude pre mužstvo prínosom,“ uviedol športový manažér Marek Mašlonka.

Obranné rady rozšíri aj 23-ročný Semaňák, ktorý je odchovanec Popradu a v minulej sezóne pôsobil v druhej najvyššej súťaži, hral za Prešov.

V 37 zápasoch zaznamenal 17 bodov za 3 góly a 14 asistencií. Nastúpil aj v jednom stretnutí za Košice. Dvadsaťjedenročný Marcinko už pôsobil v Michaloviach vlani, no odohral len jeden duel.

"Ján a Martin budú bojovať o svoje miesto v zostave v konkurencii ostatných obrancov a my veríme, že s ich príchodom prinesieme do mužstva mladícku dravosť, energiu a chuť urobiť ďalší krok vo svojej kariére,“ dodal Mašlonka.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Do Michaloviec sa po rokoch vrátilo známe meno, prichádzajú aj dvaja mladíci