Edmonton s novým trénerom porazil Chárov tím, Seattle zvíťazil až na konci

Brankár Edmontonu Mike Smith počas zrážky s útočníkom NY Islanders Jeanom Gabriel-Pageauom. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|12. feb 2022 o 06:20 (aktualizované 12. feb 2022 o 08:09)

Pozrite si prehľad nočných zápasov v NHL.

NEW YORK. V noci sa odohrali štyri zápasy NHL. Jediným Slovákom, ktorý nastúpil, bol Zdeno Chára.

Proti Edmontonu odohral 16 minút a 36 sekúnd. Nebodoval, pripísal si päť hitov a zblokoval jednu strelu. Bol najvyťažovanejším hráčom svojho tímu počas oslabení.

Andrej Sekera bol počas zápasu Dallasu len zdravým náhradníkom. Erik Černák sa stále doliečuje zo zranenia v dolnej časti tela. Proti Arizone nehral. Vrátiť by sa mohol v utorok do zápasu proti New Jersey.

Edmonton s novým trénerom zvíťazil

Edmonton Oilers odohrali prvý zápas od výmeny trénera. Jay Woodcroft zažil proti Islanders dobrý debut.

"Olejári" zvíťazili 3:1. Bolo to ich prvé víťazstvo po dvoch prehrách po návrate z víkendu hviezd. Na play-off pozíciu im stále chýbajú štyri body, ale majú dva zápasy k dobru.

V dueli proti Chárovi si pripísal dva body kapitán McDavid. Na konečných 3:1 uzavrel pekným hodom za pukom Fín Jesse Puljujärvi.

Nováčik si vzal víťazstvo na konci zápasu

Duel Seattlu a Anaheimu sa hral od 34. minúty vo vyrovnanom stave 3:3. Viacerí už očakávali predĺženie a v tom prišiel úder. Jordan Eberle strelil víťazný minútu a 42 sekúnd do konca zápasu.

Oficiálny účet NHL to na Twitteri okomentoval týmito slovami: "Nevieme sa rozhodnúť, čo bolo pôsobivejšie, nahodená prihrávka alebo nehorázne zakončenie."

Kraken porazili Ducks vôbec prvýkrát v histórii. Tímy ťahali hlavne tretie útoky.

Za Seattle dvakrát skóroval Donato, v drese Anaheimu sa dvakrát presadil Lundestrom.

NHL - základná časť - 12. február:

Dallas - Winnipeg 4:3 pp (0:0, 2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 31. Peterson (A. Radulov), 32. Seguin (Gurianov, Jamie Benn), 53. Jamie Benn (Gurianov, R. Suter), 64. Robertson (Klingberg, Hintz) – 21. Dubois (N. Schmidt, Dillon), 37. Harkins (Perfetti, Scheifele), 60. Scheifele (Pionk, Connor)

Brankári: Oettinger 31/34 - Hellebuyck 31/35

/Andrej Sekera (Dallas) do zápasu nenastúpil, bol zdravým náhradníkom/

Edmonton - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Ceci (McDavid, Draisaitl), 31. Hyman (McDavid), 50. Puljujärvi – 36. Beauvillier (Pulock, Bailey)

Brankári: Smith 37/38 - Sorokin 33/36

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 16 minút a 36 sekúnd, v zápase si pripísal päť hitov a jeden blok/

Arizona - Tampa 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 20. Galchenyuk (J. Moser, Keller), 50. Keller (T. Boyd), 59. N. Schmaltz (Ch. Fischer, Chychrun) – 4. B. Point, 18. Perry (McDonagh, Maroon), 45. Stamkos (Hedman, Killorn), 53. Stamkos (M. Joseph, Rutta)

Brankári: Vejmelka 28/32 - Elliott 16/19

/Erik Černák (Tampa) do zápasu nenastúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela z 13. januára/

Anaheim - Seattle 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 3. Lundeström (Silfverberg, Drysdale), 26. Lundeström (D. Grant), 29. Rakell (Drysdale, Zegras) – 2. Donato (Czarnik, Geekie), 15. Vince Dunn (Gourde, Järnkrok), 34. Donato (Gourde), 59. Jordan Eberle (Sheahan, Giordano)

Brankári: Gibson 23/27 - Driedger 24/27