Šok v Montreale, odpisovaný Skinner strelil štyri góly! Bodoval aj Tatar

Jeff Skinner sa raduje z gólu so spoluhráčom Dylanom Cozensom.
Jeff Skinner sa raduje z gólu so spoluhráčom Dylanom Cozensom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|13. feb 2022 o 21:35 (aktualizované 14. feb 2022 o 05:58)

Ottawa po dvoch prehrách bodovala naplno.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar si pripísal svoju desiatu asistenciu v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL, jeho New Jersey však prehralo doma s Pittsburghom 2:4.

Tatar prihral švajčiarskemu útočníkovi Nicovi Hischierovi v 43. minúte na vyrovnávajúci gól na 2:2, o víťazný zásah hostí sa však o štyri minúty neskôr postaral Brian Boyle.

Pittsburgh si potom poistil vedenie gólom do prázdnej bránky. Tatar odohral 14:51 min, okrem asistencie mal dve strely na bránku.

V sezóne má na konte spolu 19 bodov (9+10) v 46 dueloch. Jeho krajan a spoluhráč Marián Studenič strávil na ľade 10:52 min a mal štyri strely na bránku. Pittsburgh vyhral tretíkrát za sebou.

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali v nedeľnom dueli zámorskej NHL doma s Ottawou 1:4.

Obranca z Bratislavy odohral 20 minút a 8 sekúnd, pripísal si mínusku a hral veľmi fyzicky, o čom svedčí až osem bodyčekov. Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin zaznamenal až desať hitov.

Pri triumfe Buffala v Montreale 5:3 sa útočník Jeff Skinner zaskvel štyrmi gólmi a pridal aj asistenciu. Je to jeho bodové aj gólové maximum, toľko v jednom zápase nikdy nedosiahol.

Ottawa po dvoch prehrách zabrala naplno, keď si vo Washingtone už v prvej tretine vypracovala dvojgólový náskok.

Jediný zásah domácich zaznamenal Nicklas Bäckström na začiatku prostrednej časti.

Fehérváry bol štvrtý najvyťaženejší hráč Capitals s minutážou 20:08, do štatistík mu pribudol mínusový bod, jedna strela na bránku, päť bodyčekov a štyri zblokované strely.

Dallas bez slovenského obrancu Andreja Sekeru (zranenie v hornej časti tela) prehral doma s Coloradom 0:4.

Svoje 22. čisté konto v NHL zaznamenal brankár hostí Darcy Kuemper, ktorý čelil 23 strelám. Jeho spoluhráč Gabriel Landeskog sa pod výhru podpísal dvoma gólmi.

NHL - základná časť - 14. február:

Montreal - Buffalo 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Góly: 22. M. Hoffman (Schueneman, Byron), 32. Petry (Evans, R. Pitlick), 37. Armia (Poehling, Kulak) – 4. J. Skinner (Fitzgerald, Tuch), 31. J. Skinner (Dahlin), 39. Tage Thompson (Krebs, J. Skinner), 49. J. Skinner, 59. J. Skinner (Tuch)

Brankári: Montembeault 27/32 - Anderson 29/32

Washington - Ottawa 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Bäckström (Ovečkin, Carlson) – 6. Formenton (C. Brown, N. Zajcev), 16. Gaudette (Sanford, Tierney), 39. B. Tkachuk (J. Brown, C. Brown), 51. C. Brown (B. Tkachuk, Tierney)

Brankári: Samsonov 22/26 - Forsberg 33/34

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 8 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, päť bodyčekov, jednu strelu a štyri bloky/

New Jersey - Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 28. J. Hughes (Šarangovič, Zacha), 43. N. Hischier (Tatar, Severson) – 34. Matheson (Ruhwedel, Boyle), 41. Rust (Letang, Crosby), 47. Boyle (Matheson), 59. Guentzel (Rust, Crosby)

Brankári: Gillies 31/34 - Jarry 28/30

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 51 sekúnd, zaznamenal asistenciu. Pripísal si dve strely na bránu a dva bodyčeky/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 10 minút a 52 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránu a raz zblokoval strelu/

Dallas - Colorado 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 6. Landeskog (MacKinnon, Makar), 12. Kadri (Makar), 54. Aube-Kubel (Jost, Ničuškin), 59. Landeskog

Brankári: Holtby 26/29 - Kuemper 23/23

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Šok v Montreale, odpisovaný Skinner strelil štyri góly! Bodoval aj Tatar