Adam Ružička strelil gól a asistoval v zápase proti Chárovi

Adam Ružička skóruje. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. feb 2022 o 22:17 (aktualizované 13. feb 2022 o 05:34)

Pozrite si prehľad sobotných zápasov v NHL.

NEW YORK. Jedinými dvomi slovenskými zástupcami v sobotňajšom programe NHL boli Zdeno Chára z New Yorku Islanders a Adam Ružička z Calgary Flames.

Odohrali vzájomný zápas, ktorý Adam Ružička oslávil gólom. Tretí presný zásah v sezóne bol jeho piatym bodom. Otváral skóre. Neskôr pridal asistenciu.

Ružička zažil výborný zápas. Odohral 12 minút a 29 sekúnd, pozbieral tri plusové body, mal 64-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach, raz vystrelil a raz bodyčekoval. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Obranca Zdeno Chára strávil na ľade 17 minút a 33 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu, pripísal si hit.

Hokejisti Detroitu zvíťazili vo večernom stretnutí nad Philadelphiou 4:2. Columbus zdolal Montreal na ich ľade 2:1.

Ottawa podľahla Bostonu 0:2. Veľkou oporou Bruins bol brankár Jeremy Swayman, ktorý vykryl všetkých 28 striel.

Halákov konkurent Thatcher Demko čelil až 53 strelám Toronta. V kanadskom súboji však napriek obrovskej paľbe vychytal výhru "kosatiek" 3:2.

NHL - základná časť - 13. február:

Detroit - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Bertuzzi (Fabbri, P. Suter), 30. Zadina (Dylan Larkin, M. Staal), 50. Seider (Dylan Larkin, G. Lindström), 59. M. Rasmussen (Dylan Larkin, Gagner) – 40. Yandle (Laughton, I. Ratcliffe), 50. Laughton (Konecny, Provorov)

Brankári: Greiss 32/34 - Hart 20/23

Montreal - Columbus 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 43. Caufield (Poehling) – 2. O. Bjorkstrand (Laine), 60. Laine (Werenski, J. Voráček)

Brankári: Montembeault 40/42 - Merzlikins 30/31

Ottawa - Boston 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Frederic (Coyle), 14. Lazar (Blidh)

Brankári: Murray 35/37 - Swayman 30/30

Nashville - Winnipeg 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Góly: 4. Mikael Granlund (F. Forsberg, A. Carrier), 7. Duchene (Josi, Johansen) – 8. Scheifele (Heinola, Wheeler), 30. Connor (Wheeler, Morrissey), 51. Wheeler (Scheifele, Morrissey), 52. Dubois (Wheeler, Connor), 57. Wheeler (Scheifele)

Brankári: Saros 38/42 - Hellebuyck 34/36

Vancouver - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 2. J. T. Miller (Horvat, Boeser), 6. Boeser (Ekman-Larsson, J. T. Miller), 39. Lammikko (Chiasson, Motte) – 33. Matthews (Tavares, W. Nylander), 36. O. Kaše (Spezza, R. Sandin)

Brankári: Demko 51/53 - Mrázek 21/24

Minnesota - Carolina 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 31. K. Fiala (F. Gaudreau, Merrill), 42. Kaprizov (Zuccarello), 43. F. Gaudreau (K. Fiala) – 46. A. Svečnikov (Slavin, A. DeAngelo), 47. A. Svečnikov (T. Teräväinen, A. DeAngelo)

Brankári: Talbot 37/39 - Andersen 24/27

St. Louis - Chicago 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Perron (Faulk, B. Schenn), 12. Joshua (Krug, Sundqvist), 40. Tarasenko (R. Thomas, Bučnevič), 48. Sundqvist (Mikkola, Saad), 56. Kyrou (B. Schenn, R. O'Reilly) – 23. D. Strome (P. Kane, D. Kubalík)

Brankári: Husso 15/16 - Fleury 26/31

Calgary - NY Islanders 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Adam Ružička (R. Andersson, Hanifin), 19. Ch. Tanev (J. Gaudreau, Kylington), 36. Mangiapane (Adam Ružička, Zadorov), 48. Gudbranson (Lucic, T. Lewis), 56. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau) – 18. Dobson (Barzal, Pageau), 37. Pageau (Parise, Wahlstrom)

Brankári: Markström 19/21 - Varlamov 24/29

/Adam Ružička (Calgary) zažil výborný zápas. Strelil gól a asistoval, odohral 12 minút a 29 sekúnd, pozbieral tri plusové body, mal 64-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach, raz vystrelil a raz bodyčekoval/

/Zdeno Chára (NY Islanders) strávil na ľade 17 minút a 33 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu, pripísal si hit/