Zdeno Chára oslavuje prekonanie rekordu Chrisa Cheliosa.
Zdeno Chára oslavuje prekonanie rekordu Chrisa Cheliosa. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. feb 2022 o 06:27 (aktualizované 25. feb 2022 o 10:05)

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Zdeno Chára nastúpil na svoj 1 652. zápas v NHL, čím pokoril rekordéra Chrisa Cheliosa a stal sa obrancom s najviac zápasmi v súťaži.

Počas kariéry nastupoval v dresoch New Yorku Islanders, Ottawy Senators, Bostonu Bruins a Washingtonu Capitals.

"V prvom rade sa chcem poďakovať Chrisovi Cheliosovi. Nastavil vysoký štandard pre mnohých z nás. Jeho kariéra bola veľmi inšpirujúca a motivujúca pre mnohé generácie hokejistov. Bol vynikajúci hráč, skutočný líder a legenda," povedal Chára pre web Islanders.

"Je pre mňa cťou byť v jednej skupine s viacerými skvelými obrancami NHL. Ďakujem všetkým spoluhráčom, trénerom, členom realizačných tímov a, samozrejme, mojej manželke a deťom. Bez týchto ľudí by som to určite nedokázal. Počas 25 rokov v NHL som stretol množstvo skvelých ľudí a som šťastný, že môžem stále hrať."

Jeho New York Islanders nastúpili na ľade San Jose Sharks. Chára sa pobil a dostal päťminútový trest. Odohral 16 minút a 26 sekúnd, raz vystrelil na bránu, zablokoval jednu strelu a pripísal si hit.

Islanders podľahli San Jose 3:4 po samostatných nájazdoch.

V akcii bol aj Tomáš Tatar, ktorého New Jersey deklasovalo Pittsburgh 6:1. Slovenský forvard nebodoval, strávil na ľade 12 a pol minúty, zaznamenal tri strely na bránu a dve trestné minúty.

Krajan Martin Fehérváry bol pri prehre Washingtonu Capitals na ľade New Yorku Rangers 1:4. "Jazdcov" opäť raz podržal vynikajúci brankár Igor Šesťorkin, zaznamenal 36 zásahov.

Fehérváry odohral 19 minút a 25 sekúnd. Pripísal si dve trestné minúty, mínusku, strelu na bránu, blok a tri bodyčeky.

Adam Ružička odohral pri vysokej prehre Calgary proti Vancouveru 1:7 osem minút a tri sekundy s 56-percentnou úspešnosťou na buly, hitom a blokom.

Novým lídrom boja o Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca sezóny 2021/22 je Američan Auston Matthews. Pri výhre Toronta 3:1 sa dvakrát trafil do siete Minnesoty.

V 48 dueloch zaznamenal 36 gólov, o jeden viac ako druhý Leon Draisaitl.

NHL má i nového lídra v bodovaní. Tým sa stal Jonathan Huberdeau, pri prehre Floridy proti Columbusu strelil gól a na ďalší prihral. V 52 zápasoch má 74 bodov, o jeden viac ako duo Draisaitl - McDavid.

Nashville Predators vyradili pred zápasom proti Dallasu číslo Pekku Rinneho.

NHL - základná časť - 24. február:

Florida - Columbus 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Góly: 9. Weegar (Barkov, Verhaeghe), 47. Huberdeau (Marchment, Forsling), 54. S. Bennett (Barkov, Huberdeau) – 16. Laine (J. Voráček), 30. Jenner (Gavrikov), 44. G. Carlsson (O. Bjorkstrand, Roslovic), 50. Sillinger (J. Voráček), 50. Danforth (A. Boqvist), 55. O. Bjorkstrand (Roslovic, Kukan)

Brankári: Johansson 22/27 - Berube 39/42

NY Rangers - Washington 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Zibanejad (Lafreniere, Z. Jones), 39. Lafreniere (R. Lindgren), 47. Kreider (A. Fox, Zibanejad), 52. Goodrow (K. Rooney, Reaves) – 59. Ovečkin (Kuzněcov)

Brankári: Šesťorkin 36/37 - Samsonov 17/21

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 25 sekúnd. Pripísal si dve trestné minúty, mínusku, strelu na bránu, blok a tri bodyčeky/

Pittsburgh - New Jersey 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Malkin (Guentzel, Crosby) – 2. Bratt (N. Hischier, Zacha), 6. Bratt, 7. Šarangovič (P. K. Subban), 30. Mercer (J. Hughes), 34. Severson (J. Hughes, N. Hischier), 50. N. Hischier (J. Hughes)

Brankári: Jarry 14/19, DeSmith 16/17 - Daws 37/38

/Tomáš Tatar (New Jersey) strávil na ľade 12 a pol minúty, zaznamenal tri strely na bránu a dve trestné minúty/

Toronto - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 30. Matthews (Liljegren, Dermott), 51. Matthews (Marner), 60. Kerfoot (Marner) – 29. F. Gaudreau (Boldy, K. Fiala)

Brankári: Mrázek 29/30 - Kähkönen 22/24

Nashville - Dallas 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Tomasino (Fabbro), rozh. náj. Mikael Granlund – 22. J. Robertson (Pavelski, R. Suter)

Brankári: Saros 27/28 - Oettinger 19/20

Seattle - Boston 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 4. Giordano (Sheahan, Oleksiak), 34. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Järnkrok) – 18. DeBrusk (Haula, Craig Smith), 27. Pastrňák (McAvoy, Grzelcyk), 61. DeBrusk (Coyle, McAvoy)

Brankári: Grubauer 36/39 - Ullmark 25/27

Vancouver - Calgary 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)

Góly: 24. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 31. J. T. Miller (Q. Hughes, Elias Pettersson), 31. Horvat, 39. Horvat (J. T. Miller, Boeser), 40. J. T. Miller (t.s.), 45. Garland (Elias Pettersson, J. T. Miller), 48. Elias Pettersson – 58. Mangiapane

Brankári: Demko 29/30 - Markstrom, Vladař

/Adam Ružička (Calgary) odohral osem minút a tri sekundy s 56-percentnou úspešnosťou na buly, hitom a blokom/

San Jose - NY Islanders 4:3 sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Barabanov (B. Burns, Hertl), 18. Weatherby (Viel), 37. Couture (R. Merkley, Hertl), rozh. náj. Couture – 15. Nelson (Mayfield, Bellows), 33. Parise (Aho, Barzal), 37. Pelech (Barzal, Parise)

Brankári: Reimer 44/47 - Sorokin 25/28

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 16 minút a 26 sekúnd. Dostal päťminútový trest za bitku, raz vystrelil na bránu, zablokoval jednu strelu a pripísal si hit/