Chára bodoval proti Bostonu, Montreal vyhral druhý zápas v roku

Montreal Canadiens oslavuje víťazstvo. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|18. feb 2022 o 06:08

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. V noci sa v NHL odohralo desať stretnutí.

Do zápasovej akcie nastúpili dvaja Slováci.

Zdeno Chára odohral zápas proti klubu, kde pôsobil štrnásť sezón ako kapitán. Jeho Islanders porazili Bruins 4:1 a Slovák si pripísal asistenciu na gól do prázdnej brány. Hral vyše 19 minút.

Martin Feherváry bol na ľade v dueli proti Philadelphie viac ako 20 minút. Pripísal si dva plusové body, tri hity a štyri bloky.

Montreal vyhral po desiatich prehrách

Montrealu sa v noci podarilo poraziť St. Louis 3:2 po predĺžení. Bola to ich prvá výhra po desiatich prehrách za sebou. Naposledy vyhrali 19. januára proti Dallasu.

V roku 2022 odohrali 16 zápasov, vyhrať dokázali len dva. V tejto sezóne ešte nedokázali vyhrať dva zápasy v rade.

Na nočnom víťazstve mal zásluhu mladík Cole Caufield. Po ťažkom rozbehu začína pod novým trénerom Martinom St. Louisom hrať tak, ako ho fanúšikovia poznali.

Proti St. Louis sa mu podarilo vyrovnať na 2:2 desať sekúnd pred koncom tretej tretiny. Potom rozhodol druhým gólom v zápase predĺženie.

Stal sa len piatym hráčom v histórii NHL, ktorý vyrovnal zápas 10 sekúnd pred koncom a potom rozhodol v predĺžení. Pred ním to dokázali Marián Gáborík, Marco Sturm, Mikael Grandlund a Neal Broten.

Laine doviedol Columbus k víťazstvu

Columbus v noci zdolal Chicago 7:4. Značnú zásluhu na gólových hodoch mal fínsky útočník Patrik Laine. Podarilo sa mu streliť hetrik.

Krídelník bodoval už osem zápasov v rade. Má v nich 16 bodov a celkovo v sezóne už 31 v 29 zápasoch.

NHL - základná časť - 18. február:

Buffalo - Ottawa 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 14. Okposo (R. Asplund, Dahlin) – 37. Sanford (Ennis, Zub), 51. Watson (Holden, Gambrell), 60. B. Tkachuk (Holden)

Brankári: Anderson 25/27 - Forsberg 23/24

Montreal - St. Louis 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. Byron (Lehkonen, Petry), 60. Caufield (Ch. Wideman, M. Hoffman), 63. Caufield (Petry) – 19. R. Thomas (Bučnevič), 59. Bučnevič (Tarasenko, Faulk)

Brankári: Montembeault 25/27 - Husso 27/30

NY Rangers - Detroit 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. K'A. Miller (Goodrow), 52. Zibanejad (A. Fox, Panarin) – 3. Stecher (Erne, Veleno), 34. Dylan Larkin (DeKeyser, Seider), rozh. náj. P. Suter

Brankári: Šesťorkin 31/33 - Greiss 37/39

Philadelphia - Washington 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 29. Mayhew (Lindblom, I. Ratcliffe), 40. Sanheim (Konecny, Giroux), 57. Mayhew (Sanheim, Provorov) – 19. Kempný (N. Dowd, Hathaway), 33. Snively (D. Orlov, Sheary), 58. Hathaway (Carlson, Hagelin), 59. Hathaway (Hagelin), 60. Carlson (N. Dowd)

Brankári: Jones 20/24 - Samsonov 30/33

/Martin Feherváry (Washington) odohral 20 minút a 5 sekúnd, nebodoval, pripísal si dva plusové body, strelu na bránu, tri hity a štyri bloky/

Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 1. Matthews (Brodie, Marner), 26. Rielly (J. Campbell), 39. Kämpf (Rielly), 47. Bunting (Matthews, Marner) – 44. Malkin (J. Carter)

Brankári: Campbell 45/46 - Jarry 25/29

NY Islanders - Boston 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 32. Pageau (Dobson, Barzal), 46. Dobson (Nelson), 54. Barzal (Bellows, Pelech), 59. Nelson (Chára) – 18. T. Hall (Craig Smith, M. Reilly)

Brankári: Sorokin 26/27 - Ullmark 25/28

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 19 minút a 21 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, strelu na bránu, dva hity a dva bloky/

Winnipeg - Seattle 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 20. Toninato (Lowry, DeMelo), 22. Dubois (Wheeler), 32. Wheeler (P. Stastny), 54. Morrissey (Connor, K. Reichel), 60. Connor (DeMelo) – 4. Vince Dunn (McCann, Gourde), 13. Marcus Johansson (Wennberg, Jordan Eberle), 48. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Giordano)

Brankári: Comrie 20/23 - Grubauer 24/28

Chicago - Columbus 4:7 (2:3, 1:1, 1:3)

Góly: 11. Kurashev (D. Kubalík, Dach), 15. R. Carpenter (Brett Connolly, Kurashev), 39. Entwistle (de Haan, R. Carpenter), 49. DeBrincat (P. Kane, S. Jones) – 7. Jenner (J. Voráček, Werenski), 8. Činachov (Nyquist, Sillinger), 17. Domi (Činachov), 21. Laine, 48. Laine (Jenner), 52. O. Bjorkstrand (Domi, Werenski), 60. Laine (Nyquist, Gavrikov)

Brankári: Soderblom 30/36 - Merzlikins 28/32

Edmonton - Anaheim 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)

Góly: 19. E. Kane (R. McLeod, Bouchard), 25. D. Ryan (Ceci, Foegele), 28. Puljujärvi (McDavid), 31. Draisaitl (R. McLeod, E. Kane), 45. Foegele (Nugent-Hopkins), 51. Draisaitl, 52. Hyman (McDavid, Yamamoto) – 5. Henrique (Fowler, Silfverberg), 15. Milano (Zegras, Drysdale), 50. Zegras (Rakell)

Brankári: Smith 27/30 - Gibson 34/41

San Jose - Vancouver 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 24. Couture (Nieto, Gregor), 35. T. Meier (Hertl, Barabanov), 41. T. Meier (Hertl, Barabanov), 60. Barabanov (T. Meier, B. Burns) – 15. Boeser (J. T. Miller, Ekman-Larsson), 18. Q. Hughes, 31. Lammikko (Burroughs), 55. Garland, 63. J. T. Miller (Elias Pettersson, Q. Hughes)

Brankári: Reimer 22/27 - Demko 24/28