Ruskí hokejisti znížili neskoro. Nemci začali domáci turnaj víťazstvom

Momentka zo zápasu Nemecko - Olympijský tím Ruska na turnaji Nemecký pohár 2021. (Autor: TASR/DPA)
Sportnet|12. nov 2021 o 00:15

Olympijský výber Ruska bude ďalším súperom Slovákov na turnaji.

Nemecký pohár 2021 - Krefeld

Nemecko - Olympijský výber Ruska 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Bergmann, 13. Ehliz, 28. Pföderl, 42. Rieder - 8. Grošev, 9. Cyplakov, 54. Sorkin

KREFELD. Hokejisti domáceho Nemecka vstúpili úspešne do turnaja Nemecký pohár 2021.

Vo svojom úvodnom dueli zdolali Olympijský výber Ruska 4:3. Rusi už v 9. minúte vyhrávali o dva góly, ale o ďalšie štyri minúty bolo už vyrovnané.

Nemci sa dostali do laufu a pridali ďalšie dva zásahy. Ruskí reprezentanti znížili v 54. minúte, ale na vyrovnávajúci gól sa už nezmohli.

Olympijský výber Ruska bude najbližším súperom Slovákov, ktorí zdolali Švajčiarsko vysoko 7:1.

Zápas odohrajú v sobotu o 18.00 hod. Slováci potom uzavrú účinkovanie na turnaji proti domácim Nemcom v nedeľu o 14.30 hod.

Tabuľka

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ruskí hokejisti znížili neskoro. Nemci začali domáci turnaj víťazstvom