Juraj Slafkovský máva fanúšikom. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|23. feb 2024 o 11:52

Slovenský tínedžer mohol v noci bodovať, keby mal jeho spoluhráč presnejšiu mušku.

PITTSBURGH. Z nočného merania síl medzi Pittsburgh Penguins a hosťujúcim Montrealom Canadiens odišiel Juraj Slafkovský bez bodu. Po úspešnej osembodovej šnúre nebodoval druhýkrát po sebe.

V zápase bol najvyťažovanejším útočníkom Montrealu, keď na ľade strávil rovných 21 minút, z toho štyri minúty a šesť sekúnd v presilovej hre.

Pri prehre 1:4 zaznamenal dva mínusové body, mal päť streleckých pokusov, ale len jeden z nich ohrozil bránu súpera a započítal sa tým pádom do štatistík striel na bránu.

Dve strely súpera zblokoval, keď v druhej tretine cez neho neprešla strela Noela Acciariho a v tretej tretine zastavil pokus Jeffa Cartera. Tomu navyše uštedril aj bodyček.

Najviac však v zápase zaujal perfektnou prihrávkou na Colea Caufielda, ktorého našiel v stopercentnej šanci. Brankár domácich Tristan Jarry sa však rýchlo presunul a skvele zakročil vyrážačkou.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský pripravil gól Caufieldovi, ten spálil nemožné