NHL: Slafkovský prihrával na jediný gól Montrealu, s Bostonom vybojovali bod

Montreal Canadiens - Boston Bruins: ONLINE prenos zo zápasu NHL.
Montreal Canadiens - Boston Bruins: ONLINE prenos zo zápasu NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. mar 2024 o 20:00 (aktualizované 15. mar 2024 o 07:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Montreal Canadiens - Boston Bruins.

MONTREAL. Hokejisti Montrealu Canadiens dnes v noci hrali ďalší zápas v rámci základnej časti NHL, keď na domácom ľade privítali Boston Bruins.

V drese Montrealu nechýbal slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorého čakal atraktívny súboj proti tímu z Original Six.

Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Práve Slafkovský asistoval na jediný gól Montrealu, ktorý podľahol Bostonu 1:2 po predĺžení.

Hokej ste sledovali nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Montreal Canadiens - Boston Bruins dnes (hokej, NHL, Juraj Slafkovský, výsledky, piatok, NAŽIVO)

NHL  2023/2024
15.03.2024 o 00:00
Montreal
1:2
(1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
61' minúta
Ukončený
Boston
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Suzuki (Slafkovský) – 5. Heinen (Pastrňák, Zacha), 61. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm). Rozhodca: Hebert, Lee – Suchánek, Baker. Diváci: 21 105.
Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn.
Dnešní utkání sledovalo v Bell Centre 21 105 diváků.
Statistika
Střely na bránu: 19 – 23 | Přesilová hra: 0/3 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Samuel Montembeault (MTL) – 21 zákroků, OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 60:25
Linus Ullmark (BOS) – 18 zákroků, 0 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 60:25

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:57
Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:30
David Pastrňák (BOS) – 0+1, 0 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:30
Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 9:34
Jedním z čárových rozhodčích byl český sudí Libor Suchánek.

Tři hvězdy utkání
1. Jake DeBrusk (BOS) 1+0
2. Joel Armia (MTL) 0+0
3. Charlie McAvoy (BOS) 0+0
Prodloužení trvalo pouhých 25 sekund. Po neúspěšné akci Mathesona vyrazili hosté dopředu. Kapitán Marchand pak v přečíslení našel DeBruska, který parádní kličkou do protipohybu oklamal Montembeaulta a zakončil do odkryté brány, čímž rozhodl o vítězství Bostonu. Montreal naopak po dobrém výkonu musí zkousnout prohru.
Konec zápasu.
60:25
60:25
goalBoston právě vstřelil branku! Prodloužení ale trvalo pouhých 25 sekund a Boston rozhoduje! Hosté vyrazili dopředu po neúspěšné akci Mathesona. Marchand vyrazil v přečíslení s DeBruskem dopředu. Kapitán Bostonu pak krásnou nahrávkou našel JAKEA DEBRUSKA, který parádní kličkou do protipohybu oklamal Montembeaulta a poslal puk do odkryté branky a Boston vítězí. Asistence: Brad Marchand a Hampus Lindholm.
60:01
Začalo prodloužení.
I ve třetí třetině se skóre nezměnilo, i když oba týmy měly několik dobrých šancí na rozhodnutí. Boston může mrzet nevyužitá čtyřminutová přesilovka. Je to spíše zatím taková taktická bitva. Oba brankáři předvedli v základní hrací době výborné zákroky. Po krátké pauze tak přijde na řadu pětiminutové prodloužení, či případně pak nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:35
Montreal je v tlaku před Ullmarkovou bránou, ale Harvey-Pinard svou ranou bránu minul.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
57:55
DeBrusk hledal nahrávkou zpoza brány před branku někoho ze spoluhráčů, ale puk místo toho skončil pod Montembeaultem. Nejblíže k němu měl ve skrumáži Beecher. Následnou menší roztržku ale včas ukončili rozhodčí. Po komerční pauze se bude vhazovat před domácí bránou.
57:11
Montreal vyčkává za svou bránou a dostřídává.
56:44
Zakázané uvolnění Bostonu. Vhazování před Ullmarkem.
56:06
Domácí v plném počtu.
55:40
importantZachovu střelu výborně pokryl Montembeault. Z dorážky pak neuspěl Brazeau.
55:07
Domácí opět vyhazují puk k bráně Ullmarka.
54:07
importantMarchand dorážel před brankou, ale Montembeault vytáhl důležitý zákrok.
53:44
Domácí vyhodili puk od vlastní brány.
53:22
Savard tvrdě vypálil od modré, ale Ullmark vše viděl a ukryl puk pod lapačku. Buly před jeho brankou.
53:07
Hosté v plném počtu.
Suzuki nakonec dostává čtyřminutový trest. Pokračovat se bude 62 sekund ve čtyřech, pak začne přesilovka Bostonu.
52:06
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Nick Suzuki – 2+2, vysoká hůl.
52:06
McAvoy dostal hokejkou Suzukiho do obličeje a hra je přerušena. McAvoy zůstává v pokleku na ledě a v jeho obličeji je krev. Rozhodčí se jdou podívat na video, jestli budou vylučovat domácího kapitána.
51:40
Lindholmovo vyhození končí až za bránou Montembeaulta.
51:13
Suzukiho ránu ze slotu dobře zblokoval Beecher, který si lehl do jeho rány.
Montreal dostává možnost rozhodnout zápas. Po komerční pauze začne jeho přesilovka.
51:07
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Jakub Lauko – 2 min., držení.
50:12
Frederic vjel do útočného pásma a dobrou střelou z mezikruží minul těsně Montembeaultovu bránu.
49:28
Pastrňák se hezkou stahovačkou přesunul na levou stranu, ale z jeho akce nakonec nic nebylo.
48:10
importantNa druhé straně hledal Armia Roye, ale přihrávka na něj neprošla i díky dobré obraně hostujícího týmu.
47:55
Marchand se vytočil zpoza brány a z mezikruží vypálil. Bránu ale těsně minul.
47:37
Boqvistova rána byla sice přibržděná, ale nakonec puk skončil v lapačce Montembeaulta. Buly před jeho bránou.
47:11
Po ofsajdu Montrealu se vhazuje ve středním pásmu.
46:39
Caufieldovu střelu ze slotu schoval v lapačce Ullmark a přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.
46:26
Marchand poslal puk do středního pásma a může střídat.
45:58
Montreal rozjíždí akci ze svého obranného pásma.
45:04
McAvoy to zkusil svižnou ranou, ale branku o pár čísel minul.
43:49
Na druhé straně nepustil střelu Slafkovského na bránu Beecher.
43:40
Lauko se cpal před branku k zakončení, ale nedostal se k puku.
42:57
Další icing Montrealu. Buly před bránou Montembeaulta.
42:48
Coyle hledal Marchanda, ale přihrávku na něj ztečoval jeden z domácích hráčů.
42:30
Icing Montrealu. Bude se vhazovat před bránou Montembeaulta.
41:33
Ullmark svým zásahem raději přerušil hru a má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho klecí.
41:10
Po zakázaném uvolnění domácích se vhazuje před Montembeaultem.
40:46
Současně s koncem přesilovky zakončoval po nahrávce Suzukiho, ale branku jen těsně minul.
40:45
40:13
Marchand se málem při vlastním oslabení dokázal prosadit, ale Matheson se včas vrátil.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2. třetině: 13:14
Je za námi druhá třetina, ve které jsme ale branku neviděli. Navíc se v této části dlouho čekalo na nějaký střelecký pokus. Největší šanci Bostonu měl na konci 35. minuty Pastrňák, který ze samostatného úniku trefil tyčku, a pak se ještě snažil dostat puk do branky odrazem od zad brankáře Montembeaulta. Za Montreal asi nejvíce zahrozil Armia, jehož pokus z mezikruží vyrazil pohotově Ullmark. Ani jeden z týmů zatím nevyužil přesilovku. Do třetí části půjde se zbytkem přesilovky domácí Montreal. Třetí část začne zhruba v 1:50.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:50
Harvey-Pinard šikovně tečoval puk, ale Ullmark vytáhl dobrý zásah svou vyrážečkou.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Boston ihned vyhazuje puk.
38:45
Parker Wotherspoon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
38:37
Newhook byl znovu blízko ke skórování, ale z pravého kruhu neuspěl.
38:08
Armia vyslal ránu na Ullmarka, ale ten ji vyrazil do rohu.
36:59
36:40
Suzuki našel Newhooka, který dobrou střelou bránu těsně minul.
35:59
Marchand v oslabení ujel dopředu a spolu s ním jel na bránu DeBrusk, ale Marchand si ho nevšiml a celou situaci vyřešil sám a minul.
35:39
Bruins vyhodili puk za domácí branku a odjíždějí střídat.
34:59
Danton Heinen – 2 min., hákování.
34:51
importantPastrňák ujížděl sám na Montembeaulta a snažil se ho překonat a trefil tyčku! Pastrňák pak ještě zkoušel odrazit puk do branky od zad domácího brankáře, ale neuspěl.
34:10
Zakázané uvolnění Bostonu. Buly před Ullmarkem.
33:58
Newhookova rána z pravé strany šla těsně vedle brány Ullmarka.
33:09
Jeden z hráčů Montrealu zahrál puk vysokou holí, a tak se hra přerušuje. Vhazuje se ve středním pásmu.
32:27
DeBrusk obkroužil s pukem celé pásmo a jeho následná rána nebyla přesná.
31:17
Suzuki hledal zpětnou nahrávkou Slafkovského, jenže to se mu nepovedlo.
30:49
Lohreiova rána od modré skončila vedle brány domácích.
30:29
Střela Lauka skončila v ochranné síti nad bránou Montembeaulta. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.
29:52
Brazeau velmi tvrdě, ale čistě u mantinelu poslal k ledu Mathesona.
29:27
Hraje se dlouho bez přerušené. Puk má nyní Montreal, který s ním vyráží dopředu.
28:23
Zakázané uvolnění Bostonu. Buly před bránou Ullmarka.
27:51
Lindholm poslal puk Marchandovi, ale toho dobře obral o puk jeden z domácích beků.
27:40
Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Montembeaulta.
27:26
Pearson se dostal k puku, o který předtím Boston přišel, ale bránu Ullmarka netrefil.
26:52
importantArmia pálil z mezikruží, ale Ullmark jeho pokus dobrým zákrokem vyrazil.
26:03
Boston nahodil puk za domácí bránu a jeho čtvrtá formace míří střídat.
25:17
Xhekaj dokázal i v tísni posunout puk dopředu. Montreal si ho ale neužil dlouho.
24:09
Zacha protečoval puk do útočného pásma a odjíždí střídat.
23:57
23:36
Domácí znovu vyhodili puk až k Ullmarkovi, který rozehrál.
23:11
Ullmark pomohl za svou bránou s rozehrávkou.
23:00
Po Pastrňákově nahrávce pálil z levého kruhu McAvoy, jehož střelu udržel Montembeault mezi betony. Vhazuje se před jeho bránou.
22:18
Pastrňák čekal na brankovišti na přihrávku, kterou dostal, ale proti němu zasáhl Montembeault betonem.
21:57
Johnny Kovacevic – 2 min., držení.
21:45
Pastrňákovu ránu tečoval jeden z domácích hráčů a kotouč skončil v lapačce Montembeaulta a vhazovat se bude před jeho bránou.
21:00
První minuta druhé části je pryč, ale nic podstatného jsme v ní neviděli.
20:01
Začala druhá třetina.
Je za námi první třetina, ve které padly hned dvě branky. Ve 3. minutě vypadl puk po Heinenově teči za zády Montembeaulta, který střelu vyrazil, a pak zlikvidoval i dorážku Zachy. V 5. minutě už ale Boston skóroval. Pastrňákova rána z pravé strany skončila zásahem domácího brankáře, jenž vyrazil puk pouze před sebe. Na brankovišti operoval Heinen, který se nejrychleji zorientoval a i v pádu dostal puk do odkryté části brány. V 9. minutě pak nedostali puk do branky po několika dorážkách DeBrusk a Marchand, ale díky dobré práci Mathesona puk do brány neprošel. V 15. minutě bylo srovnáno. Zadovkou našel Slafkovský Suzukiho, který se trefil do odkryté části brány. 11 sekund před koncem pak Guhle hokejkou zabránil Zachovi ve skórování poté, co mu dobře křižně přihrál Pastrňák. Po 20 minutách je tak vyrovnané skóre 1:1. Druhá třetina začne zhruba v 0:59.
20:00
První třetina skončila.
19:49
importantZacha dostal pěknou křižnou nahrávku od Pastrňáka na levou stranu a zakončoval do odkryté brány. Výborný obranný zákrok ale předvedl Guhle, který nataženou holí zabránil Zachovi ve skórování.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:54
Coyle se hezkou stahovačkou dostal před bránu domácích, ale nakonec nezakončil.
18:16
Wotherspoon otáčí hru a míří dopředu.
17:02
Po icingu Montrealu se vhazuje před Montembeaultem.
16:16
Marchand tvrdým, ale čistým bodyčekem poslal k zemi jednoho z domácích hráčů.
14:37
14:37
goalMontreal právě vstřelil branku! Máme srovnáno! Dobrou práci udělal u mantinelu Caufield, který našel Slafkovského. Slovenský útočník to pak udělal parádně, když skvělou zadovkou našel na levé straně kapitána NICKA SUZUKIHO, který se trefil do odkryté části brány. Caufield asistenci mít nebude, protože jeho přihrávku na Slafkovského tečoval jeden z hráčů Bostonu. Asistence: Juraj Slafkovský.
13:54
Carlo nahrál Pastrňákovi, proti jehož pokusu se ale stihl přesunout Montembeault a vyrazil jeho pokus.
13:37
Boston má puk za svou brankou a rozjíždí novou akci.
12:38
Nakonec ale Boston dostal při tlaku domácích kotouč alespoň do středního pásma.
12:18
Montreal je teď pod tlakem a je usazen před Ullmarkem.
11:52
Rána Armii od pravého mantinelu skončila v lapačce Ullmarka. Vhazuje se před jeho brankou.
11:24
Závar před bránou Ullmarka, ve které ale Suzuki nedokázal z dobré pozice poslat puk do brány.
10:57
Z pozice před bránou to zkusil Slafkovský, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat před Ullmarkovou bránou.
10:21
Wotherspoon to zkusil, ale jeho nepříjemná rána neprošla do brány.
09:51
A Lauko znovu v akci, ale ani další jeho rána neprošla do brány.
09:44
Lauko si dojel nahozený kotouč a dorážel, ale neuspěl.
09:19
08:37
importantDeBrusk a Marchand několika dorážkami zkoušeli překonat domácího brankáře, což se jim ale nepovedlo. Dobrou práci na brankovišti předvedl Matheson, který se snažil odehrát puk mimo a nakonec ho zametl pod betony Montembeaulta. Vhazuje se tedy před jeho bránou.
08:09
Pastrňák pálil ze své obvyklé pozice, tedy z levého kruhu, ale do jeho rány padl obětavě Evans.
07:36
Coyle nabil puk Marchandovi, který zkusil trefit mezírku mezi betony Montembeaulta, který ale betony sklapl včas a přerušil hru. Buly před jeho bránou.
Po komerční pauze si první přesilovku zahraje Boston.
07:19
Kaiden Guhle – 2 min., nedovolené bránění.
06:47
Harris počkal za svou bránou, až jeho spoluhráči dostřídají, a pak rozjíždí další akci.
05:59
Armia dostal nabito od Kovacevice, ale rána skončila vedle Ullmarkovy brány.
04:49
04:49
goalBoston právě vstřelil branku! Je tu první gól! Pastrňákova rána z pravé strany skončila zásahem Montembeaulta, který střelu vyrazil pouze před sebe, kde se v předbrankovém prostoru pohyboval DANTON HEINEN, který i v pádu dostal puk do odkryté brány. Asistence: David Pastrňák a Pavel Zacha.
04:26
Pastrňák prověřil rychlou střelou Montembeaulta, který jeho ránu vyrazil a poradil si i s jeho dorážkou.
04:04
A po zásahu domácího brankáře se vhazuje před jeho bránou.
03:58
Zakázané uvolnění Canadiens. Vhazuje se před Montembeaultem.
02:30
importantPuk vypadl kdesi za Montembeaultem po teči Heinena z předbrankového prostoru. Montembeault vyrazil a poradil si i s dorážkou Zachy, který byl nejblíž prvnímu gólu.
02:05
Lindholmovo nahození nedokázal stihnout dojet Pastrňák.
01:38
Montreal dostřídal a od své branky rozjíždí novou akci.
00:44
V úvodu zápasu se hraje rychle a puk si ani jeden z týmů neužije dlouho.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Guhle, Matheson (A), Savard, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Armia, Newhook, J. Roy – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Harvey-Pinard, White, Pearson.
Trenér: Martin St. Louis

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Peeke – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Frederic, Geekie, Brazeau – Beecher, J. Boqvist, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Hebert, Lee – Suchánek, Baker.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Společně se zaměříme na souboj Montrealu a Bostonu. Montreal se aktuálně nachází na 14. místě Východní konference se ziskem 60 bodů a ztrácí 12 bodů na příčky zajišťující účast v play-off a ve své Atlantické divizi je sedmý. Montreal po dvou prohrách v řadě (na ledě Caroliny 1:4 a doma s Torontem 2:3) v minulém kole vyhrál doma nad Columbusem 3:0. Střelecky se prosadili Brendan Gallagher, Juraj Slafkovský v přesilovce a Joshua Roy. Všechny branky navíc padly v první třetiny. Brankář Cayden Primeau si připsal druhé čisté konto v sezóně a potřeboval k němu 41 zásahů. Boston je v tabulce Východní konference na 2. místě se ziskem 91 bodů a na první Floridu ztrácí pouze tři body. V Atlantické divizi je také druhý. Boston po dvou výhrách v řadě (doma s Torontem 4:1 a doma s Piitsburghem 5:1) naposledy doma padlo se St. Louis 1:5. Jediným střelcem Bruins v tomto zápase byl David Pastrňák a jednu z asistencí měl u tohoto gólu Pavel Zacha.
V týmu Montrealu v této sezoně figuruje brankář Jakub Dobeš, který ale zatím působí pouze ve farmářském týmu Laval Rocket. Na debut v NHL čeká v dresu Montrealu také slovenský útočník Filip Mešár. Jiný slovenský útočník Juraj Slafkovský hraje v dresu Canadiens druhou sezonu. V ní zatím odehrál 65 zápasů s bilancí 34 bodů (14+20) a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. Nejproduktivnějším hráčem Montrealu je kapitán, kanadský útočník Nick Suzuki, jenž nastoupil zatím do 65 zápasů, ve kterých zapsal 61 bodů (25+36) a je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Kanaďan Michael Matheson, který odehrál zatím 65 utkání, ve kterých zaznamenal 47 bodů (9+38). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Kanaďan Samuel Montembeault, který odchytal 31 zápasů s úspěšností zákroků 90,3 % a s průměrným počtem 3,1 branky na zápas.
V dresu Bostonu působí v této sezóně český útočník Jakub Lauko, který zatím odehrál 48 utkání, ve kterých nasbíral 8 bodů (2+6), dále také David Pastrňák, který v 67 utkáních nasbíral zatím 94 bodů (41+53) a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé NHL a zároveň i nejproduktivnějším hráčem týmu a i nejlepším střelcem týmu. V dresu Bruins hraje také Pavel Zacha, který odehrál 63 utkání s bilancí 17+27, což ho v pořadí produktivity Bostonu řadí na 5. místo. Nejproduktivnějším obráncem Bostonu je Američan Charlie McAvoy, který odehrál 59 utkání, ve kterých nasbíral 45 bodů (10+35). Mezi gólmany má nejlepší statistiky Američan Jeremy Swayman, který odchytal zatím 37 zápasů s úspěšností zásahů 91,9 % a s průměrným počtem 2,4 branky na zápas.

Oba týmy spolu v aktuálním ročníku odehrály tři vzájemná utkání. 12. listopadu vyhrál Montreal na svém ledě 3:2 v prodloužení, kdy se za Montreal prosadili v přesilovce Suzuki, Gallagher a v prodloužení rozhodl Guhle. Za Boston skórovali v základní hrací době Zacha a v přesilovce Marchand. O týden později vyhrál Boston na svém ledě 5:2 a dvěma góly se na výhře Bostonu podílel útočník Trent Frederic. Za Bruins se prosadil Zacha a za Montreal Slafkovský. Poslední vzájemné utkání mezi těmito týmy proběhlo 21. ledna, kdy v Bostonu domácí vyhráli po divoké přestřelce 9:4 a hattrick si připsal v dresu domácích Danton Heinen. Další branky Bostonu dali Carlo, DeBrusk, Coyle, Marchand, Pastrňák a Zacha. V dresu Canadiens skóroval v přesilovce Caufield, a dále Armia, v přesilovce Matheson a Gallagher. Čeká nás tedy jistě velmi zajímavé utkání. Úvodní buly bude v Bell Centre v Montrealu vhozeno krátce po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»NHL: Slafkovský prihrával na jediný gól Montrealu, s Bostonom vybojovali bod