Útočník ako obranca? Ofenzívna hviezda Toronta si zrejme zahrá na novej pozícii

Mitchell Marner z Toronta oslavuje gól proti NY Islanders.
Mitchell Marner z Toronta oslavuje gól proti NY Islanders. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. sep 2022 o 07:55

Útočník Mitchell Marner by v častiach zápasov mohol nastupovať aj ako obranca.

TORONTO. Útočník Toronta Maple Leafs Mitchell Marner by počas sezóny mohol nastúpiť aj ako obranca. Povedal to vo štvrtok tréner tímu Sheldon Keefe.

"Počas kempu trénoval aj v defenzíve, rozprávali sme sa s ním o tom už predtým, ako sa kemp začal," hovoril Keefe.

Marner doteraz zvyčajne hrával ako pravé krídlo v prvom útoku Leafs spolu s Austonom Matthewsom a Michaelom Buntingom. No počas kempu nastupoval aj v obrannom páre s Morganom Riellym.

Využitie Marnera na tejto pozícii by bolo len situačné. Klub si to chce v príprave otestovať.

Keefe vysvetľoval, že počas zápasu môžu nastať príležitosti, keď budú chcieť na ľade ďalšieho ofenzívneho hráča. Napríklad v záverečných minútach, ak jeho tím potrebuje streliť gól, keď bude chcieť podporu zozadu.

"Mitch drží hokejku na pravej strane, je to ofenzívny hráč, ktorý nám môže pomôcť. Zároveň by nám to dovolilo poslať na ľad ďalšieho dôležitého útočníka, akým je napríklad Nylander, je to niečo, na čo sa stojí za to pozrieť," objasňoval rozhodnutie hlavný tréner.

Trénera tímu zaujala myšlienka, že by na ľad pridal ofenzívneho hráča, ktorý má aj značné defenzívne schopnosti.

Marner mal v minulej sezóne 97 bodov v 72 zápasoch a patrí medzi útočníkov, ktorí sa prezentujú veľmi dobrými defenzívnymi číslami.

"Poznám jeho zručnosti a mám celkom veľkú zásobu videí, kde bráni," vravel Keefe. "Aj keď nastupoval ako útočník, dostával sa do defenzívnych pozícií, rozohrával akcie a zároveň aj bránil. Takto nejak sme teda došli k tomuto záveru."

Nachádzate sa tu: