Slovensko má ďalšieho skauta v NHL, pracovať bude pre San Jose

Martin Uhnák na snímke z roku 2011 ako reprezentant Slovenska do 20 rokov.
Martin Uhnák na snímke z roku 2011 ako reprezentant Slovenska do 20 rokov. (Autor: TASR)
TASR|2. okt 2022 o 08:05

Bol aj kapitán tímu Slovenska do 20 rokov.

SAN JOSE. Bývalý slovenský útočník Martin Uhnák sa stal skautom klubu San Jose Sharks. V jeho kompetencii bude vyhľadávať hráčov v ligách na Slovensku, v Česku, Nemecku a Švajčiarsku, informoval klub na oficiálnej stránke.

Uhnák sa zároveň stal šiestym Slovákom na pozícii skauta klubu NHL.

V tejto funkcii už pôsobia aj Miroslav Zálešák (Colorado Avalanche), Michal Krupa (Montreal Canadiens), Ján Gajdošík (New York Rangers), Marek Haščák (New York Islanders) a Peter Ihnačák (Washington Capitals).

Martin Uhnák sa po sezóne 2021/2022 rozhodol ukončiť hráčsku kariéru. Počas nej reprezentoval SR na MS hráčov do 18 a 20 rokov, na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku i na zimnej univerziáde.

V najvyššej súťaži hral v dresoch materského klubu HK Nitra a slovenskej "dvadsiatky," ktorú v sezóne 2008/2009 viedol v pozícii kapitána. V rokoch 2014-2017 pôsobil v zámorskej Federálnej hokejovej lige.

Po návrate na Slovensko odohral tri sezóny za Topoľčany a dve za Levice v druhej najvyššej súťaži. Ešte popri hráčskej kariére začal pôsobiť ako manažér univerzitného klubu Philosophers Nitra.

Generálny manažér "žralokov" Mike Grier informoval aj o posilnení ďalších postov v organizácii vrátane riaditeľa pre platový strop (Dominik Zrim), asistenta videotrénera (Cory Ward), asistenta kondičného trénera (Brian Ganz) či hokejového analytika (A. J. Bernstein).

Nachádzate sa tu: