Martin Chromiak v drese Ontario Reign v AHL.
Martin Chromiak v drese Ontario Reign v AHL. (Autor: Twitter Ontario Reign)
Oh my Hockey|19. feb 2023 o 08:37

V AHL bodovali štyria Slováci.

NEW YORK. Martin Chromiak strelil v zápase Ontaria Reign proti San Diego Gulls dva góly.

Najprv otváral skóre stretnutia v desiatej minúte, následne ho aj uzavrel víťazným gólom v predĺžení. Vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

Mladý Slovák strelil prvý gól zápasu po tom, ako ho do samostatného úniku vysunul Jack Becker. Chromiak nabral rýchlosť a nádherným blafákom prekonal brankára.

Druhý gól v zápase, ktorý bol zároveň víťazný, strelil v hre 3 na 3 po krásnej individuálnej akcii.

Od modrej čiary si potiahol puk k ľavému kruhu odkiaľ vystrelil a ukončil duel.

Martin Chromiak má v tejto sezóne na konte už dvanásť gólov a 22 bodov v 32 zápasoch.

Chromiak hral proti Pavlovi Regendovi, ktorý mal v stretnutí jednu asistenciu.

Divoký zápas zažil Šimon Nemec.

Jeho Utica v trinásť-gólovom stretnutí podľahla Syracuse 5:8 a mladý obranca zaznamenal asistenciu.

V prvej tretine bola jeho strela tečovaná a pred bránkou puk dorazil Brian Halonen.

Asistoval aj Miloš Kelemen.

V zápase Tucsonu prihrával na presilovkový gól Bena McCartneyho a pomohol svojmu tímu vyhrať 3:2 nad Henderson Silver Knights.

Marián Studenič mal pri prehre Texas Stars proti Milwaukee Admirals pomerom 1:2 jednu strelu na bránu.

Cleveland aj so Samuelom Kňažkom podľahol Chicagu 3:4. Slovák mal jeden plusový bod.

Tabuľka AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Dve nádherné individuálne šance, dva góly. Chromiak rozhodol zápas a bol hlavnou hviezdou