Sportnet, TASR|14. feb 2024 o 20:15

Domáci už len korigovali výsledok.

Tipos extraliga - 43. kolo

Liptovský Mikuláš - Trenčín 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 27. Tkáč (Nespala, Vankúš), 58. Nespala (Vankúš, Thompson) - 1. Kielb (Ahl, Baláž), 3. Baláž (Giľák), 13. Peitroniro (Hudec, Conway), 37. Eriksson Immo (Petráš, Pietroniro), 59. Baláž (Eriksson Immo, Ahl)

Rozhodovali: Kalina, Snášel - Frimmel, Stanzel, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 850

L. Mikuláš: Krasikov (od 21. Pajpach) – Thompson, Mezovský, Žilka, Vasiliev, Hraško, Lalík, D. Jendroľ - Kriška, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Vojtech, Réway, Sukeľ – Nespala, Vankúš, Tkáč - Sejna

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Eriksson Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Giľák, Škvarek, Krajčovič - Stahoň

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Dukly Trenčín v súboji tabuľkových susedov zvíťazili v stredajšom stretnutí 43. kola Tipos extraligy v Liptovskom Mikuláši 5:2.

V tabuľke zostávajú na 9. mieste, no pred desiatymi Liptákmi majú náskok už šesť bodov.

"Vojaci" išli za tromi bodmi od úvodu zápasu. Skóre otvoril už po 24 sekundách svojím prvým gólom v sezóne obranca Darien Kielb.

Jozef Baláž v 3. minúte zvýšil na 2:0 a ten istý hráč aj uzavrel skóre 69 sekúnd pred koncom. Domáci dvakrát znížili na rozdiel dvoch gólov, no kontaktný gól sa im streliť nepodarilo.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín dnes (hokej, 43. kolo, Tipos extraliga, streda, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
14.02.2024 o 18:00
43. kolo
Lipt. Mikuláš
2:5
(0:3, 1:1, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 27. Tkáč (Nespala, Vankúš), 58. Nespala (Vankúš, Thompson) – 1. Kielb (Ahl, Baláž), 3. Baláž (Giľák), 13. Peitroniro (Hudec, Conway), 37. Immo (Petráš, Pietroniro), 59. Baláž (Immo, Ahl). Rozhodca: Kalina, Snášel – Frimmel, Stanzel.
Prenos
Hostia z Trenčína vyhrávajú dnešný zápas 5:2. Dukla bola vo vedení počas celého zápasu a jej víťazstvo je plne zaslúžené. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:01
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:51
goalTrenčín dal gól! Hostia rozhodujú tento zápas piatym gólom do prázdnej brány. Konkrétne ho tam dopravil JOZEF BALÁŽ. Dnešný zápas je rozhodnutý. Asistencie: T. Immo, F. Ahl.
58:16
importantPajpach je na striedačke! Domáci hrajú v šestici!
58:03
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:18
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Domáci predsa len žnižujú stav zápasu. JAKUB NESPALA sa s tým nepáral a prudkou strelou doslova prestrelil Lacouvéeho v bráne hostí. Asistencie: M. Vankúš, T. Thompson.
56:11
Martin Réway sa dostal do mini brejku, ale Lacouvéeho prekonať nedokázal.
55:41
Na ľadovej ploche sa príliš iskrí. Z toho pramenia aj vylúčenia.
54:34
Conway v ďaľšej výbornej šanci. Pajpach teraz výborne zasiahol lapačkou. Pekný hokejový moment.
54:10
Následuje reklamná prestávka.
53:01
Ahl našiel výbornou prihrávkou Conwaya, ktorý však nedokázal zakončiť z prvej a tak z tejto šance nebolo nič.
52:13
Ahl zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus zablokoval Mezovský. Hostia zostávajú v útočnom pásme.
51:10
Domáci sa snažia. Tlačia sa do útoku, ale hostia sa výborne bránia. Domácim toho veľa nedovoľujú.
50:06
49:37
Hra je v tretej tretine príliš kúskovaná. To vyhovuje skôr hosťom.
48:21
Mezovský pálil tvrdú od mantinelu. Lacouvée mal čo robiť, aby jeho pokus chytil a prerušil hru.
47:33
Hostia si dobre nerozumeli a píska sa ofsajd.
46:23
Kriška to mal na strelu. Rozhodol sa prihrať Vojtechovi. Ten si však nedokázal puk ideálne spracovať.
45:10
Berry sa výborne dostal pred Lacouvého, ale nedokázal ho prekonať. Brankár hostí predviedol parádny zákrok.
44:12
Immo nabral rýchlosť na ľavom krídle. Tvrdo zakončil, ale Pajpach jeho strelu vyrazil lapačkou.
42:35
Vankúš potiahol akciu do útočnej tretiny. Prihrávkou však nenašiel Vojtecha. Pri puku sú hostia.
41:05
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa ich icing.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Máme za sebou druhú tretinu. Hostia vedú 4:1. Domáci musia riadne zabrať v tretej tretine ak chcú dnes bodovať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:11
Hostia hrajú teraz v pohode. Conway sa zbavil protihráča. Zakončil, ale Pajpach dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.
37:02
Baláž prihrával pred bránu Ahlovi, ale ten nedokázal prekonať Pajpacha. Hostia zostávajú v útočnom pásme.
36:23
goalTrenčín dal gól! Hostia veľmi rýchlo využívajú presilovú hru. TOR IMMO ERIKSSON dostal výbornú prihrávku na pravú strelu a strelou švihom prekonáva Pajpacha v domácej bráne. Asistencie: Š. Petráš, P. Pietroniro.
35:51
Hostia sú v plnom počte a začína ich presilová hra.
35:25
Aurel Nauš – 2 min., hákovanie.
35:05
Hostia sa zatiaľ výborne bránia.
34:13
Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a idú striedať.
33:51
Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
33:41
importantImmo vo výbornej pozícii netrafil prázdnu bránu! Domáci mali teraz obrovské šťastie!
32:17
Sledujeme teraz veľa nepresností v rozohrávke na oboch stranách.
31:16
Starosta nahadzoval puk na domácu bránu. Jeho pokus bol však zablokovaný.
30:44
Dukla je pod tlakom a puk len vyhadzuje do strednej tretiny.
29:34
Domáci po góle ožili. Réway pálil z ľavého kruhu, ale netrafil bránu. Domáci zostávajú v útočnom pásme.
28:22
Conway si to dobre hodil na strelu. Jeho zakončenie Pajpach vyrazil. Hra je prerušená.
27:03
Sukeľ nahadzoval puk na bránu hostí. Lacouvée puk chytil a prerušil hru.
26:10
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Domáci znižujú stav stretnutia! DANIEL TKÁČ nabral rýchlosť a doslova vletel do útočnej tretiny. Dostal sa pred Starostu a strelou po zemi prekonáva Lacouvéeho v bráne hostí. Asistencie: J. Nespala, M. Vankúš.
26:00
Starosta výborne pálil z ľavého kruhu. Jeho tvrdú strelu chytá lapačkou Pajpach.
25:10
Hostia sú síce v útočnej tretine, ale teraz nie sú vôbec nebezpeční.
24:11
Charbonneau to prehnal s dôrazom a narazil do brány. Hra je prerušená.
23:44
Hudec pálil z ľavého kruhu, ale bránu tesne minul. Hostia majú veľký tlak!
23:08
Jakub Žilka – 2 min., sekanie.
22:35
Baláž sa tlačil do zakončenia. Jeho pokus Pajpach chytil a prerušil hru.
22:02
M. Pajpach – 2 min., podrazenie.
22:01
Hostia vo veľkej šanci! Petráš mal pred sebou opustenú bránku, ale puk nedokázal zasunúť do brány. Bol však faulovaný.
21:04
Sukeľ dobre pálil z pravého kruhu. Jeho zakončenie Lacouvée vyrazil.
20:19
Hostia sú v plnom počte.
20:01
changeStriedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
z ihriska odchádza Krasikov, prichádza Pajpach.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú hostia jednoznačne 3:0. Sledujeme rýchly a dobrý hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:19
Tor Immo Eriksson – 2 min., Pád pod nohy.
17:21
Avtsin chyboval a do brejku sa takmer dostal Baláž. Napokon to domáci útočník zvládol a chybu napravil.
16:41
Petrovický pálil od modrej čiary! Jeho bombu Krasikov chytá a prerušuje hru.
16:03
15:12
Egle dobre zapracoval pri mantineli. Puk vybojoval a okamžite hľadal pred bránou Réwaya, ale ten si puk nedokázal spracovať.
14:21
Baláž hľadal prihrávkou pred bránou Ahla, ale puk výborne vypichol Krasikov.
13:47
Sukeľ sa tlačil pred bránu hostí. Výborne ho však telom vytlačil Starosta.
12:27
goalTrenčín dal gól! Hostia pridávajú tretí gól v zápase. PHIL PIETRONIRO podporil útok z druhej vlny a krásnou strelou prepálil Krasikova v domácej bráne. Asistencie: D. Hudec, S. Conway.
12:02
Quince zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus Lacouvée vyrazil. Hostia vyhadzujú puk opäť len na zakázané uvoľnenie.
11:19
Hostia si nerozumeli v rozohrávke a tak sa píska icing.
10:17
Dukla je v plnom počte.
09:02
Réway sa dostal k zakončeniu, ale puk netrafil ideálne. Liptáci majú veľký tlak!
08:33
importantDomáci v dobrej šanci! Egle zakončoval z tesnej blízkosti. Jeho pokus Lacouvée aj so šťastím vyrazil!
08:17
Darien Kielb – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
07:44
06:51
Domáci sa zatiaľ k ničomu nedostali.
05:33
Opäť Baláž v akcii. Zachytil domácu rozohrávku, ale k zakončeniu sa už nedostal.
04:17
Hostia sú naďalej aktívni. Sloboda pálil z pravého kruhu. Netrafil však bránu.
03:41
Pietroniro sa dostal k dobrej strele. Jeho zakončenie dokázal Krasikov vyraziť.
02:39
goalTrenčín dal gól! Hostia pridávajú aj druhý gól v zápase! Domáci stratili puk v obrannej tretine. Získal ho JOZEF BALÁŽ, ktorý sa rýchlo otočil a prudkou strelou nedal šancu Krasikovovi v domácej bráne. Asistencie: M. Giľák.
02:27
Denis Hudec nahadzoval puk na bránu z ľavej strany. Krasikov jeho pokus vyrazil.
01:32
Domáci sú po rýchlom góle jasne zaskočení. Dukla pri chuti.
00:24
goalTrenčín dal gól! Hostia idú bleskovo do vedenia v tomto zápase! DARIEN KIELB doviezol puk do útočnej tretny. Nahodil ho od modrej čiary na domácu bránu a zaskočil všetkých vrátane brankára Krasikova. Asistencie: F. Ahl, J. Baláž.
00:01
Úvodné buly získali hostia z Trenčína.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský, Thompson, Vasilyev, Žilka, Lalík, Hraško, Jendroľ, Sejna – Avtsin, Quince, Kriška – Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – Tkáč, Vankúš Nespala
Tréner: Juraj Faith

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée (Borák) – Kielb, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, M. Hudec, Stahoň, Kupec – Ahl, Baláž, Eriksson – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Sloboda – Krajčovič, Škvarek, Giľák
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Kalina, Snášel – Frimmel, Stanzel.
HK 32 Liptovský Mikuláš

Domáci hokejisti dokázali nazbierať v doterajšom priebehu sezóny 55 bodov a majú negatívne skóre 120:133. Liptáci strácajú na svojho dnešného súpera tri body a tak je dnešný zápas veľmi dôležitý. Uvidíme či sa im to podarí.

HK Dukla Trenčín

Hostia z Trenčína nazbierali vo doterajšom priebehu sezóny 58 bodov a majú negatívne skóre 113:131. Momentálne im patrí priebežná deviata pozícia. Pre hostí je tento zápas tiež veľmi dôležitý. V prípade vížazstva by mohli v tabuľke preskočiť Slovan Bratislava.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Trenčania predviedli raketový nástup, o osude zápasu rozhodli už v prvej tretine