Nebyť choroby kolegu, možno by nechytal. Janus inkasoval za 120 minút raz

Jaroslav Janus.
Jaroslav Janus. (Autor: TASR)
Šimon Čop, Laura Bérešová|1. apr 2023 o 21:32

Napriek početným šanciam v presilovkách sa ani jeden z tímov v početnej prevahe nepresadil.

KOŠICE. Nervóznejší a menej disciplinovaný. Takýmito prívlastkami by sme mohli charakterizovať druhý zápas východniarskej semifinálovej série medzi Košicami a Michalovcami.

Z výhry sa radovali "oceliari". Steel Aréna pôsobí v ostatnom období ako nedobytná pevnosť a platí to aj po výhre 2:0

Ani tentoraz nevidela plná hala veľa gólov. Išlo o typický defenzívne ladený play off súboj, pričom opäť úradovali brankári Janus a Škorvánek.

Tréner Michaloviec sa rovnako ako v piatok nenechal strhnúť k panike. "Bol to veľmi dobrý zápas z našej strany," zhodnotil v priamom prenose.

Jeho náprotivok Dan Ceman vidí prameň výhry v obetavej hre: "Dobre sme dnes pracovali."

Rozhodcovia Cemana občas odmietli

Rozhodcovia udelili v tomto stretnutí až 26 trestných minút. Šestnásť na strane Michaloviec, zvyšok dostali Košičania.

Faulov bolo neúrekom, gólov ako šafranu. O kvalite oslabení oboch celkov svedčí konečný stav. Padli len dva góly, ani jeden z nich v presilovke.

Tréner domácich Dan Ceman zvykne s rozhodcami diskutovať. Inak to nemohlo byť ani v tomto zápase.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nebyť choroby kolegu, možno by nechytal. Janus inkasoval za 120 minút raz