Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
Sportnet|11. feb 2024 o 21:44 (aktualizované 12. feb 2024 o 07:55)

Slafkovský posielal prudkú prihrávku na Suzukiho, ktorý trafil odkrytú bránu.

MONTREAL. Slovenský útočník Juraj Slafkovský asistoval pri úvodnom góle Montrealu v zápase NHL proti St. Louis Blues.

Slafkovský si pripísal asistenciu v jedenástej minúte zápasu, keď prihrával Nickovi Suzukimu. Nebola to však hocijaká prihrávka.

Rodák z Košíc našiel spoluhráča cez celú šírku ihriska. Puk poslal veľkou rýchlosťou a Suzuki ho už dopravil do brány.

Montrealu však zápas vôbec nevyšiel. V domácom Bell Centre prehral s Blues 2:7 a pripísal si už druhú prehru v rade.

Pre Slafkovského išlo už o piaty zápas v rade, v ktorom bodoval. Sériu začal asistenciou proti New York Islanders, potom strelil gól Pittsburghu, dva Washingtonu a jeden Dallasu.

Na konte má už v tejto seezóne 24 bodov za desať gólov a 13 asistencií.

Ani Fehérváry sa netešil z víťazstva svojho tímu, o triumfe Vancouveru na ľade Washingtonu rozhodol päť sekúnd pred koncom predĺženia J.T. Miller.

Fehérváry strávil na ľade 24:20 min, čo je najviac v doterajšom priebehu sezóny.

Bol druhý najvyťažovanejší obranca Capitals po Johnovi Carlsonovi, ktorý odohral až 31 minút.

Fehérváry zaznamenal jeden mínusový bod, na bránku súpera vyslal jednu strelu a pripísal si aj tri bodyčeky.

NHL - základná časť - 12. február:

Montreal - St. Louis 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Góly: 11. Suzuki (Slafkovský, Matheson), 44. Savard (Struble) - 1. Toropčenko (Sundqvist, Krug), 6. Schenn (Parayko, Kapanen), 16. Kyrou (Thomas, Krug), 38. Walker (Schenn, Krug), 41. Thomas (Leddy, Neighbours), 48. Neighbours (Thomas, Krug), 56. Kyrou (Thomas, Krug)

Brankári: Allen - Binnington, strely na bránku: 32:36

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20:11 min, zaznamenal asistenciu aj plusový bod, pripísal si aj tri strely na bránku a dve trestné minúty/

Washington - Vancouver 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 2. Dowd (Aube-Kubel, Sandin), 28. Ovečkin (Strome, Oshie) - 12. Garland (Juulsen), 29. Höglander (Pettersson, Hughes), 65. Miller

Brankári: Kuemper - Demko, strely na bránku: 26:31

/Martin Fehérváry (Washigton) odohral 24:20 min, zaznamenal mínusový bod a raz vystrelil na bránku/

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Fantasticky našiel spoluhráča. Slafkovský prihrával na prvý gól Montrealu