Slafkovský tvrdo atakoval súpera. Dostal trest do konca zápasu

Juraj Slafkovský v drese Slovenska.
Juraj Slafkovský v drese Slovenska. (Autor: TASR)
Sportnet|22. jan 2022 o 20:35 (aktualizované 22. jan 2022 o 21:20)

Slovenský útočník si v zápase dlho nezahral.

PORI. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský nebude v najlepšom spomínať na sobotný zápas fínskej najvyššej súťaže Liiga.

V dueli svojho TPS Turku na ľade Kärpät Oulu dohral už v úvode druhej tretiny.

Sedemnásťročný talent totiž v 23. minúte tvrdo narazil jedného zo súperov. Hráčovi pri náraze rukou atakoval hlavu.

Rozhodcovia mu následne udelili za nebezpečný útok na hlavu trest na päť minút plus do konca zápasu.

To domácim hokejistom výrazne pomohlo, keď počas vylúčenia Slováka strelil až tri góly, čím položili základ svojho triumfu. Nakoniec vyhrali 5:4.

Slafkovský odohral v tejto sezóne v najvyššej fínskej súťaži 21 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie.

Naopak, darilo sa Pavlovi Skalickému, ktorý pomohol gólom k víťazstvu Lukko Rauma na ľade Ässät Pori 5:2.

Skalický v 32 zápasoch dosiahol 20 bodov za deväť gólov a jedenásť asistencií.

Tabuľka

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Slafkovský tvrdo atakoval súpera. Dostal trest do konca zápasu