Slafkovského center strelil víťazný gól, Turku deklasovalo súpera

Sportnet|10. apr 2022 o 20:13

Stav semifinálovej série je vyrovnaný 1:1.

Liiga - semifinále play off, 2. zápas

TPS Turku - Ilves Tampere 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 3. Rodewald, 8. Pyyhtiä (Lajunen, Nurmi), 20. Vainionpää (Haapanen, Lajunen), 38. Pyyhtiä (Nurmi, Pärssinen), 49. Pyyhtiä (Nurmmi), 51. Liukas (Hults, Intonen)

/stav série: 1:1/

TURKU. Hokejisti TPS Turku, v zostave aj so slovenským hokejistom Jurajom Slafkovským, zdolali v druhom zápase semifinále Liigy hráčov Ilvesu Tampere 6:0. Po sobotňajšej prehre 2:3 tak vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy.

Košický rodák sa ani v tomto súboji výraznejšie nezapísal do štatistík. Odohral 16 minút a 36 sekúnd a raz ohrozil súperovho brankára.

Nastúpil v druhom útoku s dvojicu Kanaďanov a práve jeho center Jack Rodewald už v tretej minúte otvoril skóre. Napokon bol jeho presný zásah víťazným.

Výborný zápas odohral Mikael Pyyhtiä, ktorý strelil hetrik a najväčšou mierou sa podieľal na jednoznačnom víťazstve piateho tímu základnej časti.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Slafkovského center strelil víťazný gól, Turku deklasovalo súpera