Hru Slafkovského si užíva aj Šatan. Je o dva roky mladší ako on v Lillehammeri

Slafkovský sa presadil v každom z doterajších troch stretnutí Slovenska.
Slafkovský sa presadil v každom z doterajších troch stretnutí Slovenska. (Autor: TASR)
SITA|14. feb 2022 o 13:19

Slafkovský je spoločne so Švédom Walmarkom najlepším strelcom turnaja.

PEKING. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský ešte nemá 18 rokov, ale aj tak sa už zaradil medzi tri najžiarivejšie osobnosti turnaja na ZOH v Pekingu 2022.

V top trojke sa okrem neho nachádzajú aj americký univerzitný útočník Sean Farrell a Švéd Lucas Wallmark.

Slafkovský spoločne s Wallmarkom vedú tabuľku strelcov so štyrmi presnými zásahmi.

Američan Farrell je na čele kanadského bodovania. Na turnaji dosiaľ nazbieral 6 bodov v troch zápasoch. Mladý hráč Harvardskej univerzity okamžite zapadol do formácie spoločne so spoluhráčmi Noahom Catesom a Benom Meyersom.

"Cítim sa v mojej päťke veľmi dobre, v hre 5 na 5 sme veľmi silní a súperom spôsobujeme problémy. Naše šance dokážeme premieňať," vravel draftovaný hráč Montrealu Canadiens z roku 2020.

Švédsky reprezentant Lucas Wallmark, ktorý odohral v NHL dvesto zápasov a strelil iba 24 gólov, na olympiáde zatiaľ žiari. Tri zo štyroch jeho presných zásahov však prišli v početnej nevýhode súperov.

"Iba sa snažím pracovať pre tím, chcem aby boli naše puky v útočnom pásme. Snažím sa, aby puk skončil v sieti a keď hráte s dobrými hráčmi, je to oveľa jednoduchšie." povedal Wallmark, hráč moskovského CSKA.

Azda najväčším prekvapením turnaja je dosiaľ mladý Slovák Juraj Slafkovský. Ten bol pôvodne nominovaný preto, aby zbieral cenné skúsenosti zo seniorského hokeja.

Tréner Slovákov Ramsay mu predpovedá svetlú budúcnosť v zámorskej NHL. Sedemnásťročný Košičan má na svojom konte už štyri góly a presadil sa v každom z troch vystúpení Slovenska.

"Ak by mi niekto povedal pred olympijskými hrami, že tu budem strieľať góly, iba by som sa zasmial. Teraz sa to deje a ja som poriadne prekvapený," skonštatoval Slafkovský podľa informačného systému ZOH 2022.

Generálny manažér hokejovej reprezentácie a zároveň prezident SZĽH Miroslav Šatan, ktorý ako 19-ročný strelil deväť gólov v ôsmich zápasoch na OH 1994 v Lillehammeri, nešetril slovami chvály na adresu mladého Slafkovského.

"Užívam si jeho hru. Tento chlapec je ešte o dva roky mladší ako ja pri debute na mojej prvej olympiáde. Nastal jeho čas, aby ukázal, že môže byť strelcom," uviedol historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu: