Šimon Čop|16. sep 2022 o 04:29

Slafkovský a Mešár odohrali prvý duel na podujatí Prospects Challenge 2022.

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly: Heineman, Mešár, Beck - Kozak 2, Passolt, Burke

BUFFALO. Úvodný zápas na turnaji Prospects Challenge 2022 v americkom Buffale majú za sebou slovenskí mladíci Juraj Slafkovský a Filip Mešár.

Ich Montreal Canadiens hrali proti Buffalu Sabres. Duel napokon tesne nezvládli a napriek sľubnému vývoju podľahli súperovi výsledkom 3:4.

Dva najvyššie výbery Habs v tohtoročnom drafte sa okrem pár momentov uviedli vo výbornom svetle. Hrali v prvej formácii, obaja na krídlach. Centrom ich formácie bol Riley Kidney.

Obaja zaznamenali po jednom bode. Mešár skóroval, asistoval mu Slafkovský.

Pre Slafkovského sa aj pobili

Už v prvom striedaní sa ukázalo, že spolupráca slovenského dua bude obrane Buffala robiť ťažkosti. Slafkovský sa preštrikoval cez protihráčov a hľadal Mešára, zatiaľ však bez gólového efektu.

Obrovskú šancu mal Mešár vo štvrtej minúte. Pred bránou však nedokázal prekonať brankára Warma.

Recept naňho našli Habs až v deviatej minúte. Skóroval Emil Heineman. Brankára prekonal strelou do šibenice.

O dve minúty neskôr sa Canadiens radovali opäť. Druhú gólovú akciu vystrojili Slováci.

Filip Mešár vyhral buly v obrannom pásme a jeden z jeho spoluhráčov vyhodil puk. Habs hrali v oslabení, a tak si nemuseli dávať pozor na zakázané uvoľnenie.

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský prihráva, Mešár vycvičil brankára a gól! Slováci zaujali v zápase mladíkov