Za Toronto si zachytal študent univerzity. Bol som poriadne nervózny, hovorí

Brankár Jett Alexander v drese Toronta Maple Leafs.
Brankár Jett Alexander v drese Toronta Maple Leafs. (Autor: TASR/ The Canadian Press via AP)
Oh my Hockey|9. apr 2023 o 08:55

Za 70 sekúnd nečelil ani jednej strele súpera.

TORONTO. Za Toronto Maple Leafs si zachytal univerzitný študent Jett Alexander.

"Javorovým listom" pre zranenie vypadol brankár Matt Murray a nemohol byť náhradníkom. Klub tak musel využiť služby núdzového náhradného brankára.

Počas zápasu proti Montrealu tak kryl chrbát Iľjovi Samsonovovi študent a brankár Univerzity Toronta Jett Alexander.

Leafs vyhrávali pohodlne 7:1 a Alexander do akcie zasiahnuť nemusel. Aj keď v druhej tretine si počas zákroku Samsonov natiahol nohu a bolo na ňom vidno bolesť, striedanie nebolo nutné.

Vedenie ale Alexandrovi chcelo dať príležitosť a minútu a desať sekúnd do konca stretnutia ho poslali do brány. Do bránkoviska nakorčuľoval za veľkej ovácie publika.

Za 70 sekúnd neinkasoval ani raz, ale nečelil ani jednej strele súpera.

"Dúfal som, že v prvom rade vyhrajú buly v obrannom pásme, dostanú puk von, aby som ničomu nemusel čeliť," hovoril 23-ročný brankár. "Ale áno, bolo to veľmi špeciálne. Bol som poriadne nervózny, ale je to niečo, čo si určite zapamätám."

"Či už by som mal zákrok alebo nie, bolo to 70 sekúnd na ľade a zápas v NHL."

Jett Alexander tak pripomenul príbeh Matta Berlina, ktorý podobné momenty zažil v januári v drese Edmontonu.

Jett Alexander momentálne pôsobí ako brankár tímu Univerzity Toronta, kde študuje angličtinu a prírodné vedy.

V univerzitnej súťaži mal v základnej časti po 22 zápasoch bilanciu 92,7 percent zákrokov a v priemere inkasuje 2,21 gólov na zápas. V play off odchytal šesť zápasov, z ktorých tri vyhral.

"Som fanúšik Leafs už celkom dlhý čas. Je to veľmi špeciálny pocit dať si na seba ten dres, byť tam, sedieť na lavičke a vstrebávať to, že sen sa stáva realitou," opisoval mladík svoje pocity.

Alexander už raz na striedačke ako núdzový náhradný brankár bol. Taktiež v Toronte, ale vtedy na strane Colorada. Do zápasu ale nezasiahol.

Domov»Hokej»NHL»Za Toronto si zachytal študent univerzity. Bol som poriadne nervózny, hovorí