Halák dobre vychádza s ruským kolegom. Chce, aby sa z nich stali kamaráti

Slovenský brankár Jaroslav Halák v drese New Yorku Rangers.
Slovenský brankár Jaroslav Halák v drese New Yorku Rangers. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. okt 2022 o 14:20

Slovák bude v New York Rangers tvoriť dvojicu s Igorom Šesťorkinom.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude v sezóne 2022/2023 kryť chrbát ruskému kolegovi Igorovi Šesťorkinovi v tíme New York Rangers zo zámorskej NHL.

Tridsaťsedemročný bývalý reprezentant Slovenska pre denník New York Post priznal, že s úradujúcim víťazom Vezinovej trofeje zatiaľ dobre vychádza.

Ako brankárska dvojka "jazdcov" sa pokúsi využiť svoje bohaté skúsenosti.

"Je elitný brankár a jednotka. Dokazoval to počas celej minulej sezóny, predvádzal vyrovnané výkony. Je skvelé vidieť, ako tvrdo pracuje na tréningoch," hovorí Halák o Rusovi.

"Zatiaľ spolu vychádzame dobre. Dúfam, že sa náš vzťah rozvinie a staneme sa viac kamarátmi než len kolegami," povedal Bratislavčan.

Halák zatiaľ v NHL absolvoval vrátane play-off spolu 595 stretnutí počas sedemnástich sezón. Zaznamenal v nich 302 triumfov a čisté konto vychytal 52-krát. Zachytal si v dresoch šiestich klubov, no v ostatných rokoch bol už len náhradník.

"Ako jednotka hráte takmer v každom zápase a aj keď vám nejaký nevyjde, skoro sa vrátite do bránky. Ako dvojka však v podstate nemôžete mať zlý duel. Keď sa taký vyskytne, na ďalšiu šancu si musíte počkať dlhšie," hovorí Halák a pokračoval:

"Je to viac frustrujúce, bolestivejšie a viac o tom premýšľate. Ako brankár musíte mať krátku pamäť. Čo sa stalo včera, bolo včera. Niekedy je však náročné hodiť to za hlavu," uzavrel brankár, ktorý reprezentoval Slovensko na troch majstrovstvách sveta a dvoch ZOH.

Dvojnásobný víťaz Jenningsovej trofeje pre brankársku dvojicu s najnižším počtom inkasovaných gólov v sezóne odštartoval kariéru v NHL v Montreale.

Canadiens ho draftovali v roku 2003 v 9. kole. V ročníku 2009/2010 ho v play-off doviedol až do finále Východnej konferencie.

Neskôr pôsobil aj v St. Louis Blues, Washingtone Capitals, New Yorku Islanders a Bostone Bruins. V roku 2016 si zachytal vo finále Svetového pohára ako člen Tímu Európy.

Nachádzate sa tu: