Eichelov návrat? Otázka pár týždňov, vraví majiteľ Vegas

Jack Eichel. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|17. jan 2022 o 12:52

Hviezda za nový klub zatiaľ nehrala.

VEGAS. Podstúpil vytúženú operáciu a postupuje do finálnej fázy rekonvalescencie. Jack Eichel čoskoro nastúpi za Vegas Golden Knights.

Za svoj nový klub zatiaľ nehral, no jeho návrat do zápasového diania je už len otázkou niekoľkých týždňov. Informoval o tom Bill Foley, majiteľ organizácie, pre Vegas Hockey Hotline.

Pôvodne mal Eichel zastať rolu prvého centra medzi krídlami Markom Stoneom a Maxom Paciorettym. Druhý menovaný však maróduje po operácii zápästia.

"Určite nechceme uponáhľať nikoho návrat," povedal Foley. "Skrátka máme tento rok čo sa týka zranení poriadnu smolu."

Eichel bol vymenený do Vegas za Peytona Krebsa, Alexa Tucha a draftové voľby začiatkom novembra. Krátko nato absolvoval operáciu herniovaného disku.

Posledný zápas v NHL odohral 7. marca 2021.

Optimisticky znie aj vyjadrenie Georgea McPheeho, ktorý situáciu Eichela ako prezident hokejových operácií v klube pozorne sleduje.

"Myslím, že sa cíti fantasticky. Zatiaľ to nemohlo prebiehať lepšie," tvrdí o doliečovaní sa niekdajšej dvojky draftu. "Najťažšia časť je však stále ešte len pred nami, musíme pozorne sledovať, kedy bude pripravený na kontaktný hokej a podobne. Nemáme stanovený presný čas, nechceme naňho vyvíjať žiaden tlak."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: