Slafkovský bol strelecky aktívny, českého brankára však neprekonal

Juraj Slafkovský v drese TPS Turku. (Autor: Foto pre Sportnet - Tiia Mahkonen)
Sportnet|9. apr 2022 o 18:36

Slovenský hokejista zaznamenal menší trest.

Liiga - semifinále play off, 1. zápas

Ilves Tampere - TPS Turku 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Oden (Kontiola, Haapala), 14. Suomi (Haapala, Johansson), 52. Suomi (Sebok, Johansson) - 13. Liukas (Hults), 28. Nurmi (Pyyhtia, Viro)

/stav série: 1:0/

HELSINKI. Hokejisti TPS Turku prehrali v úvodnom zápase semifinálovom série fínskej Liigy na ľade Ilvesu Tampere tesne 2:3.

Slovenský hokejista a najužitočnejší hráč olympijského turnaja v Pekingu Juraj Slafkovský tentokrát nebodoval. Do štatistík sa v druhej tretine zapísal len menším trestom za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

Jeho trest domáci hokejisti nepotrestali, ale boli to práve presilovky, v ktorých rozhodli o svojom víťazstve. Využili hneď dve, pričom aj víťazný gól Eemeliho Suomiho padol v početnej výhode štvrtého tímu základnej časti.

Slafkovský odohral 19:22 minúty, päťkrát ohrozil súperovho brankára, ale ani jeden z jeho pokusov neskončil za chrbtom Čecha Mareka Langhamera.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Slafkovský bol strelecky aktívny, českého brankára však neprekonal