Samsonov zasahuje vo veľkej šanci Winnipegu.
Samsonov zasahuje vo veľkej šanci Winnipegu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. jan 2024 o 07:18

Po zápase ho velebila aj najväčšia hviezda tímu.

TORONTO. Brankár Iľja Samsonov zažíva ťažký ročník. Za svoje výkony schytáva veľkú kritiku a jeho čísla sú hlboko pod priemerom.

O to väčšmi ním lomcovali emócie po výhre Toronta 1:0 po predĺžení nad Winnipegom. Svoj tím doslova zachraňoval.

Najviac zažiaril v 24. minúte. V protiútoku sa naňho rútili útočníci Jets Morgan Barron a Adam Lowry.

Nebránil im žiaden z obrancov "javorových listov" a tak si zo Samsonova mohli urobiť strelnicu. Po štyroch prihrávkach najprv vypálil Lowry, potom jeho prihrávku späť na spoluhráča spomalil Samsonov a ešte stihol zázračne zastaviť pokus Barrona betónom.

Hoci sa hralo ďalej, fanúšikovia mu okamžite dali odmenu. Postavili sa a odvďačili sa mu búrlivým potleskom.

Rus pri futbalovom výsledku pochytal všetkých 32 striel "stíhačiek". Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Po ňom diváci skandovali jeho meno. "Viete, je to neskutočné. Skoro som sa rozplakal," vyjadril sa po najlepšom výkone v doterajšom priebehu sezóny.

"Myslím si, že bol naším najlepším hráčom a nik sa k nemu ani len nepriblížil. Ani neviem slovami vyjadriť, aký bol dobrý," velebil ho Auston Matthews, strelec jediného gólu.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Urobili si z neho strelnicu. Brankár Toronta chytil nemožné, skoro sa rozplakal